Tajemnica martwych ciał

Nasze teorie dotyczące wydarzeń mających miejsce na wyspie.
Morgoth
Nosferatu

Tajemnica martwych ciał

Post autor: Morgoth » 2009-03-05, 19:09

Dlaczego Richard tak bardzo chciał odzyskać ciała swoich ludzi i ciało Paul'a? Do czego mu one są aż tak potrzebne? Czy to są jakieś specjalne rytuały Innych?

Jak dla mnie w tym odcinku mamy wskazówkę co do tego, co dzieje się z osobami zmarłymi
Ich ciała najzwyklej znikały. Czy ciała te Richard przekazuje Jacobowi? Moim zdaniem tak. Być może jest to ofiara składana Potworowi, dla jego przychylności... też dobra teoria.
Tak czy siak, pewne jest chyba jedno: tych ciał do pogrzebania nie zabrał...
Ostatnio zmieniony 2009-04-11, 22:08 przez Morgoth, łącznie zmieniany 1 raz.
baxell
Indiana Jones

Re: Tajemnica martwych ciał

Post autor: baxell » 2009-03-06, 01:15

Morgoth pisze:tych ciał do pogrzebania nie zabrał...
Wiadomo.
Być może Horace miał umowę z Alpertem, że ten da mu każde martwe ciało.

Ale mam jedno "ale":
Zobacz ile było ciał w rowie. Chodzi o ciała po czystce. Je Richard też mógł jak twierdzisz podarować, ale tego nie zrobił...
Adamox11
Agent Smith

Post autor: Adamox11 » 2009-03-06, 09:16

Uwazam ze te ciala to bardziej cos w stylu ze Richard musial pokazac swoim ludziom ze jednego zabil lub cos w tym stylu.
omeusz
Forrest Gump

Post autor: omeusz » 2009-03-06, 11:21

a może wysysa z nich energię i dlatego ciągle jest taki młody? :-P
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-03-06, 13:56

omeusz pisze:a może wysysa z nich energię i dlatego ciągle jest taki młody? :-P
O, o, to, to. Też tak myślę :-D
Być może Horace miał umowę z Alpertem, że ten da mu każde martwe ciało.
Trochę to takie pokraczne. Normalnie to pewnie nie musieliby oddawać tego ciała, a tu był inny przypadek. Zabili, pochowali, nie oddali Innym. Można powiedzieć, że złamali jakieś zasady, zbezcześcili jakiś kult Innych. A Richard pewnie żeby pokazać/udowodnić swoją władzę i to, że tak łatwo nie ulega Dharmie, musiał przyprowadzić swoją "zdobycz".

Powoli kreuje się obraz Innych-dzikusów. :-D
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2009-03-06, 14:02

A ja myśle że te ciała mają coś spólnego z potworem.
No bo bez kitu po co komu ciala :P
No dobra to jego ludzie ale bez przesady.
Może chce je podarowac dymkowi :)
Lub tez moze chce przeprowadzic jakies badania...
Sam nie wiem xD
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-03-06, 14:23

Ajajaj! Nie róbcie z tego głupiej bajeczki o składaniu ofiary potworowi albo totalnego science-fiction (choć ten sezon zdecydowanie do s-f należy niestety)

Richard nie powiedział, że chce użyć ciał swoich ludzi w jakimś konkretnym celu, to nie przeinterpretowujmy, może po prostu chce icj pochować w ich wyznaczonym do tego miejscu. A czemu chciał ciało Paula? Może po to, by pokazać swoim ludziom, że to on zabił. Mówił przecież do Sawyera, że jego ludzie będą się domagali sprawiedliwości. Czyli żeby nie musieć zabijać nikogo innego, weźmie już trupa i przypisze sobie zabicie go :D
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2009-03-06, 14:28

Nosek ;o), moze i masz racje ale ja i tak mysle ze to ma jakis głębszy sens :)
( Moze wie o błyskach i ma nadzieje ze oni jakby zmartwychwstaną :P albo cos w tym stylu w koncu przeciez on tez jest niesmiertelny :)
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-03-06, 14:30

Ale błyski się skończyły!! I to jest 30 lat wcześniej, nawet nie wie kim oni (Sawyer i reszta) są, czyli nie może mieć o błyskach pojęcia :P
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2009-03-06, 14:35

No niby tak ale jak przecież on tez mógł się przenieść w czasie !
A pozatym to nasi ludzie beda chicieli chyba znów przeniesc wyspe :) ( scena z faradayem pracujacym w orchidei )
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-03-06, 14:52

mikobro pisze:A pozatym to nasi ludzie beda chicieli chyba znów przeniesc wyspe ( scena z faradayem pracujacym w orchidei )
O tym nie pomyślałam :mrgreen:
mikobro pisze:No niby tak ale jak przecież on tez mógł się przenieść w czasie !
i że niby udaje, że ich nie pamięta?? :P

Kuleeee zakręcione to :D
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-03-07, 17:10

mikobro pisze:No niby tak ale jak przecież on tez mógł się przenieść w czasie !
A pozatym to nasi ludzie beda chicieli chyba znów przeniesc wyspe :) ( scena z faradayem pracujacym w orchidei )
To już było, bo Daniel już pewnie byłwcześniej, ale nic nie przenosili, dopiero wtedy odkryli. Jestem pewny, że to nie była futurospekcja a retrospekcja, Faraday wtedy widział, że się kolesiowi jakiemuś moczka z nosa puściłą i pote mzmarł, dlatego się tak przestraszył kiedy widział Charlotte jak jej krew leciała, bo wiedział, że ona umrze.
Chyba, że to się już wydarzyło, ale skoro się przenieśli w czasie to może się to wydarzyć ponownie. Nie wiem, może właśnie to miałeś na mysli pisząc tego posta, ale też myślę, że może się tak zdarzyć, że ta scena z Danielem wydarzy się ponownie. Właściwe to go nawet nie pokazywali w odcinku z La Fleurem, może on już jest w tej kopalni i kopie pod nadzorem tego koleisa z filmów instruktażowych. Właśnie, jestem ciekaw czy poznamy bliżej jego i reszty ludzi z filmików. A wracając do tematu, to skoro tak te ciała znikają to ciekawe czy te z grobów(Boon, Paolo, Nicki, Eko) też zniknęły. W jednym ze SPOJLERÓW(jak nie chcesz wiedzieć co się dalej wydarzy to nie czytaj, chociaż to nie koniecznie musi być prawda) napisane było, że możemy się spodziewać wielu powrotów zmarłych. Jeśli okaże się, że spojler jest prawdziwy to sądzę, że ma to coś wspólnego z tą cała świątynią.
Agnieszka013
Jack Sparrow

Post autor: Agnieszka013 » 2009-03-08, 19:01

Wg mnie Richard wziął ciała tylko po to, żeby pokazać swoim ludziom, że tamci dwaj zostali pomszczeni i nie ma w tym żadnej tajemniczej teorii. Richard przecież mówił coś o poczuciu sprawiedliwości swoich ludzi.

A propo ciał przypomniało mi sie jak John mial zabićswojego ojca i przynieśc im ciało na potwierdzenie. Pewnie muszą mieć namacalny (brzydko mówiąc) dowód na to, że ktoś przeszedł test (John) lub, że sprawiedliwości stało sie zadość.
Hose
Vincent Vega

Post autor: Hose » 2009-04-11, 20:58

Tez tak mysle. Jak dla mnie to nic nadzwyczajnego
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2010-02-16, 15:41

może oni te ciała palą i stąd się bierze ten tajemniczy proch którego nie może przekroczyć dym? 8) :D
ODPOWIEDZ