4x04 Eggtown

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków czwartego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

4x04 Eggtown

Post autor: Dusqmad » 2008-02-01, 19:37

4x04 Eggtown

Retrospekcja: Kate

Premiera: 21.02.2008
Ostatnio zmieniony 2008-02-21, 20:49 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 1 raz.
Natalinka
Forrest Gump

Re: 4x04 Eggtown

Post autor: Natalinka » 2008-02-22, 15:42

No obejrzałam i jestem w szoku! Dziecko Kate? To jej dziecko czy Aron Claire? O co chodzi , ja już nic nie rozumiem.........Zastanawiam się czemu oni mówią że 8 osób ocalało z katastrofy? Ciekawe co stało się z pozostałymi?
Dodgers10
Forrest Gump

Post autor: Dodgers10 » 2008-02-22, 19:01

W sumie malo pasjonujacy odcinek ;p znowu duzo do myslenia ;p i ciekawe czemu aron jest z kate ?! a jezeli chodzi o te 8 osob to mowila ze te 8 osob gdzies na morzu wyladowalo i pewnie te 2 osoby zginely. i po co ten świr od duchow chce akurat 3.2 mln $ ?! no i co sie stalo z saidem i desmondem ze nie dolecieli :D
Mam nadzieje ze na te pytania znajdziemy odpowiedz w nastepnym odcinku :D
Pan Planeta
Vincent Vega

Post autor: Pan Planeta » 2008-02-22, 22:36

Natalinka pisze:No obejrzałam i jestem w szoku! Dziecko Kate? To jej dziecko czy Aron Claire? O co chodzi , ja już nic nie rozumiem.........Zastanawiam się czemu oni mówią że 8 osób ocalało z katastrofy? Ciekawe co stało się z pozostałymi?
albo nazwało go tak na cześć Claire, która rozbudziła w niej chęci do macierzyństwa ale nie wróciła z wyspy (?)
no opcja z Aaronem Claire też jest możliwa, to wtedy by wyszło że Claire musi zginąc, bo dziecka nie zostawiłaby
Crossfire20
Forrest Gump

Post autor: Crossfire20 » 2008-02-22, 23:29

Co do tych co polecieli, mozliwe ze sie rozbili gdzies po drodze i bedzie o nich mowa pozniej, albo dolecieli a Ci ze statki sciemniaja...Ten od duchow widocznie wie ze Ben to dosyc wazna szycha, 3,2mln to widocznie jakas okreslona liczba(jak to w loscie bywalo)...Najbardziej wgniata w fotel ostatnie 15sekund filmu...Do momentu jak nie uslyszalem imie Aaron myslalem ze to dziecko Sawyera i Kate, ale Kate byla na tyle perfidna ze wrobila Jacka w ojcostwo, jak juz zobaczylem malego odrazu mozna bylo wykluczyc Jacka, pasowal mi Sawyer jak nic, ale imie rozbilo wszelkie zamysly...To na 100% jest Aaron Claire, bynajmniej ze ma taki kolor wlosow: ) Jakby tak policzyc Kate, Jacka, Sayida, Desmonda, Aarona, laseczke Jacka(zapomnialem imienia) to juz jest 6 osob, pytanie tylko czy mowa o ocalalych czy ogolnie...Znajac serial ta 8 moga byc ludzie ktorych w wiekszosci nie bierzemy pod uwage
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Post autor: Scourge33 » 2008-02-23, 01:21

Crossfire20 pisze:Jakby tak policzyc Kate, Jacka, Sayida, Desmonda, Aarona, laseczke Jacka(zapomnialem imienia) to juz jest 6 osob, pytanie tylko czy mowa o ocalalych czy ogolnie...Znajac serial ta 8 moga byc ludzie ktorych w wiekszosci nie bierzemy pod uwage
Do tej pory w flashforwardach mieliśmy tylko Kate, Jacka, Sayida, Hurleya i Aarona a to 5 osób, więc nie wiem skąd Ci się przyjacielu w tej wyliczance Desmond i Juliette wzięli. Ciekawe kto się okaże ostatnią ocalałą osobą. Pozdrawiam!
Pan Planeta
Vincent Vega

Post autor: Pan Planeta » 2008-02-23, 11:59

Crossfire20 pisze:Ten od duchow widocznie wie ze Ben to dosyc wazna szycha, 3,2mln to widocznie jakas okreslona liczba(jak to w loscie bywalo)...
ten cały Miles to dla mnie porażka, spodziewałem si po nim czegoś mniej banalnego niż wymuszenie pieniędzy :-/
Crossfire20
Forrest Gump

Post autor: Crossfire20 » 2008-02-23, 12:40

Desmond i Juliette trzymaja sie razem z reszta tych ktorzy odlaczyli sie od Locka...Wiec tak by wychodzilo, choc moge sie mylic w liczeniu...Po obejzeniu 3 sezonow nadal nie ma odpowiedzi na wiele pytan wiec nie ma sie co dziwic...
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-02-23, 21:23

co do Aarona to jestem w 100% pewny że jest to dziecko Claire bo niby jakim cudem już taki duży i umie mówić... a Kate się nie zmieniła, Jack też się JESZCZE nie zmienił i fakt że rozprawa oto co było... można wywnioskować że to jest niewiele po opuszczeniu wyspy i powrocie do "domu".
Sayidowi i Desowi nic nie jest bo mieliśmy flashforwarda z Sayidem

Odcine mi się nie podobał, zleciął szybko, prawie nic sie nie działo... jakbym miał o ocenic to bym dał 6/10... za ostatnie 10 sekund
powerr
Tyler Durden

Post autor: powerr » 2008-02-24, 01:45

Odcinek wg. mnie nie najlepszy – oceniam 4,5/10

Myślałem że Kate uniknie procesu po powrocie z wyspy – niestety myliłem się. Fajnie zachowała się jej matka – nie zeznawała przeciwko córce, chociaż wcześniej ja wydała oraz Jack – który troszeczkę zmienił fakty żeby ratować osobę którą dalej kocha.

Co do Milesa to okazało się że jest na wyspie tylko z powodu pieniędzy – ale czuje tu jakiś podstęp (coś mi mówi że weźmie od Bena kase a i tak go wyda osobie dla której pracuje, lub zabije)

A co do Arona, to faktycznie może to być albo syn Claire – ale to oznaczało by że ona nie żyje a Kate zaopiekowała się jej synkiem
Albo może to być syn Kate i Sewyera, a został tak nazwany na cześć syna Claire (który albo nie przeżył albo został na wyspie i nikt nie może znowu na nią trafić. Tego nie wiem.. ), a wskazuje na to fakt że Jack nie chce zobaczyć tego dziecka :!:
Pan Planeta
Vincent Vega

Post autor: Pan Planeta » 2008-02-24, 15:45

powerr pisze: A co do Arona, to faktycznie może to być albo syn Claire – ale to oznaczało by że ona nie żyje a Kate zaopiekowała się jej synkiem
ale wtedy dziwiłaby reakcja Jacka

chociaż z drugiej strony może nie chciał go widziec, bo widok Aarona (siostrzeńca!) przypomniałby mu Claire, która z jakiegoś powodu nie wydostała się z wyspy (przez Jacka?)

ten odcinek nic nie wyjaśnił, tylko dał kilka nowych pytań, szkoda
furbul
Forrest Gump

Post autor: furbul » 2008-02-24, 16:55

UWAGA!! SPOILER!! SPOILER!!

Jeśli nie chcecie to nie czytajcie.

Czytałem na jakiejś stronce informacje od twórców odnośnie 4 serii. Stanie się tak, jak przewidywał Desmond - Claire wsiada do helikoptera razem z Aaronem, ale zostanie z niego wypchnięta (nie wiadomo z jakiego powodu). Prawdopodobnie przeżyje. Nie wiem czy można wierzyć w tę wersję, ale to jest chyba najbardziej logiczne rozwiązanie.
ototom
Forrest Gump

Post autor: ototom » 2008-02-28, 20:39

a ktoś przypomina sobie odcinek z pierwszego, a może drugiego sezonu, retrospekcje Claire gdy była u tego uzdrowiciela? (który podobno był fałszywy. pojawił się też w odcinku z Rose też jako uzdrowiciel, który powiedział jej, że to nie jest właściwa osoba ... a może chodziło o miejsce :] )
Ten uzdrowiciel mówił jej żeby lepiej nie wsiadała do tamtego samolotu i wydawało się, że widzał jakąś ważną role dziecka ... hyyymmmmmm
chlodnik229
Forrest Gump

Post autor: chlodnik229 » 2008-02-28, 22:53

A pomyślcie trochę inaczej!!! W ostatnim odcinku trzeciej serii Kate jak była z Jackiem mówiła że musi wracac bo on sie niecierpliwi może chodziło o Aarona!!! Bo ze spoilerów czytanych ponoc Kate ma byc w ciaży i moze urodziła dziecko poza wyspą!!!
I dała mu na imię Aaron!!! Czytałem takze że ponoc Claire wsiadzie do helikoptera ale ktoś ją wypchnie i tylko sam Aaron doleci na statek!!! To sa moje dwie teorie!!!
shanar
Forrest Gump

Post autor: shanar » 2008-03-04, 13:34

Mi sie wydaje nabardziej prawdopodobne ze to dziecko Claire, bo Claire umrze.. innych rozwiazan tu nie widze.. odcinek sredni..
kamcia-21
Forrest Gump

Post autor: kamcia-21 » 2008-03-05, 13:02

też mi sie wydaje że to dziecko claire. chocia z w lost wszystko może sie zdarzyc.
Serek
Indiana Jones

Post autor: Serek » 2008-09-19, 15:35

oglądałem ten odc wczoraj w tvp i jakoś nie zwróciłem na to uwagi. ale czemu Jack nie chce widywać dziecka Kate?
wiemy że Claire była jego siostrą więc może dlatego że dziecko mu ją przypomina...

ale też zastanawiałem się nad czy to może być prawdziwe dziecko Kate. a ojcem być ... Sawyer....... w tem samym odcinku Kate i James rozmawiali o ciąży... sam nie wiem czy to możliwe..
jak myślicie?
Menvalor
Tyler Durden

Post autor: Menvalor » 2008-09-19, 16:40

Serek pisze:ale też zastanawiałem się nad czy to może być prawdziwe dziecko Kate. a ojcem być ... Sawyer....... w tem samym odcinku Kate i James rozmawiali o ciąży... sam nie wiem czy to możliwe..
jak myślicie?
Mi się wydaje ,że raczej nie bo Kate przecież zajęła się Aaronem po zniknięciu Claire i razem z nim wróciła z wyspy i się nim zajmuje.Pozatym Charlie przekazał wiadomość dla Jack'a ,że nie ma wychowywać tego dziecka a przecież ten "jasnowidz" mówił Claire (jak jeszcze była w ciąży) ,że ona musi wychowywać to dziecko więc jakiś sens jest :mrgreen:
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-10-05, 10:42

z drugiej strony Kate trafiła do sądu raczej wcześniej niż 2-3 lata po opuszczeniu wyspy (miesiące ciąży+ Aaron miał już trochę dni na karku) z drugiej strony skoro Aaron był już tak niemałego wzrostu to mógłby to być "Aaron2" xD ale jakoś te postacie z O6 nie postarzały się za bardzo (3 lata raczej by się zauważyło...)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-01-22, 20:20

Tytuł odcinka to chyba nawiązuję do pierwszych scen gdzie John przyrządza '2 ostatnie jajka'. Manipulator jest genialny, tak wszystko sobie układa... te texty... coś wspaniałego. John to już nie przywódca tylko drugi Hitler :D... zaczyna rządzić, odsyłać ludzi, wkładać granaty do ust ^^ - ciekawe ile Miles wytrzyma z nim w tej szopce. Futurospekcje jak to Kate strasznie flegmatyczne ale za to treściowe... ostatnie ujęcie mroczne... czyżby to był Aaron Claire... matka oddała go Kate, aby ratować syna... ? Straszne jest w serialu tym to, że Kate kocha się w jacku, ale wchodzi sobie do łózka Sawyera... a później z powrotem do doktorka... nie będę tego komentował, bo to jeden wielki lol Lost. Zastanawia mnie na co choruję Daniel... na jakieś zaniki pamięci... to zapamiętywanie kart. Jeszcze wrócę, do Bena - my chyba do końca jeszcze nie wiemy jaki to jest człowiek i co on może zrobić...
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-01-25, 01:17

Matthew pisze:Tytuł odcinka to chyba nawiązuję do pierwszych scen gdzie John przyrządza '2 ostatnie jajka'.
:lol2: To Ci wyszło, nawet ja bym na to nie wpadła.
Genialny początek, jak za starych dobrych czasów. Ben przypomina tu zdecydowanie Henry'ego i jego zagrywki, jakie stosował w 2 sezonie. Kolejny raz Locke myśli, że ma Bena w garści, mimo iż jest w zamknięciu, ten dalej nim manipuluje, bardzo skutecznie. Klatka 2:31 - blooper - wpadka ze ścianą, która jest chyba z tekturki^^ Jakby tak mocniej przywalił, byłaby dziura. Futurospekcje Kate były, właśnie, po co one w ogóle były? Stale narzekam, może kogoś to interesowało, mnie jednak nie ... Monotematyka poruszana od początku serialu "what Kate did"...Końcówka z Aaronem jedynie lekko zgrzała. Moment wkładania granatu w usta Milesa przez Locke był uroczy, taka etiuda, nowa zabawa dla Johna, jak to jest być przez chwilę Benem.
ODPOWIEDZ