Oceń ten sezon (III)

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.

Na ile oceniasz ten sezon?

10
6
21%
9
9
32%
8
7
25%
7
2
7%
6
3
11%
5
1
4%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów: 28
Morgoth
Nosferatu

Oceń ten sezon (III)

Postautor: Morgoth » 2009-03-21, 09:37

Zapraszam do pisania swoich przemyśleń na temat tego sezonu ;)

Ten sezon rozwijał się wolno... ale czego się mieliśmy spodziewać. Zostaliśmy w większości zawiedzeni tym co zobaczyliśmy u Innych, ale z drugiej strony co lepszego mogli wymyślić? Wioskę gumisiów? Statki kosmiczne przed każdym domem? Mi te rozwiązanie się podobało. Szkoda tylko że najlepszą sceną z pierwszych siedmiu odcinków była scena otwierająca - z Juliet i spadającym samolotem. Nastawiłem się na to że póki są w zamknięciu to za ciekawie nie będzie i jakoś przeczekałem pierwsze odcinki. Ale od ósmego odcinka, nie licząc kilku żałosnych przerywników wróciliśmy do dawnych LOSTów. Odcinek z Desmondem w roli głównej był niesamowity i był najlepszym ze wszystkich odcinków tej serii. Więc najlepszą postacią tego sezonu był jak dla mnie Des. Ciekawie rozwinięto postać Locke'a. Od pierwszego sezonu wiedzieliśmy że jest jakiś niezwykły, tu nam zaczęto uzmysławiać jak bardzo niezwykły był ten bohater. No i pojawił się Jacob - kolejna mega produkcja LOSTów :D
Sezon oceniam na 8
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Re: Oceń ten sezon (III)

Postautor: Cate13 » 2009-03-22, 19:04

ja oceniłam na 9 :-) bardzo podobał mi się ten sezon, no a odcinek z Desmondem "Flashes before your eyes" był świetny. Jak w poprzednich dowiedzieliśmy się kilku rzeczy ale pojawiły się kolejne zagadki co jest w ogóle plusem całego serialu, nie wiem jak oni to robią że potrafią nas trzymać w ciągłym napięciu co będzie dalej :-D podobał mi się tez odcinki z Juliet i Benem , 3x15 i oczywiście finał sezonu, który był dla mnie bardzo smutny z powodu odejścia Charliego :-( wiadomo było, że się poświęci ale mimo to...zawsze jest smutno jak odchodzi kolejna postać, ale, jak powiedział/napisał ;-) kolega wyżej, pojawiła się nowa zagadkowa postać czyli Jacob of course :-D dużo się działo jednym słowem, sezon był bardzo dobry, jeden z moich ulubionych :-P i tak naprawdę to trudno wybrać który najlepszy bo każdy ma Coś co przyciąga i każe oglądać kolejne epizody :-D
karoca
Indiana Jones

Postautor: karoca » 2009-04-20, 20:13

Sezon ocenilem na 8, poniewaz zmarl moj ulubiony faworyt - Mr.Eko :-( I mnie wlasnie podobal sie poczatek - w klatkach i potem te wizje Desmonda. Szkoda ze Charlie musial odejsc, bo byl bardzo fajna postacia. I denerwowal mnie w tym sezonie Mikhail. Nie wiem, ale ja nie zrozumialem dlaczego on przezyl jak Desmond mu strzelil w piersi... Dla mnie zostanie to zagadka. To tyle odemnie o tym sezonie :)
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-04-21, 15:44

daje 5, mnie się ten sezon podobał najmniej ze wszystkich, głównie winę zwalę na te pierwsze odcinki z Innymi, nudne jak obrazki na znakach drogowych. Finał fajny nie powiem, że nie. Śmierć Charliego, Mr. Eko, myśl że Ben, Jin i Sayid zginęli to były nawet wzruszające sceny, które podciągały jeszcze ten sezon. Ale jakoś drugi raz trzeciego sezonu nie chciałoby mi się oglądać, przynajmniej tych początkowych odcinków. To chyba jedyny taki przypadek w Lostach, żeby mi się nie chciało go oglądać hehe
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2009-04-24, 08:48

Jak dla mnie sezon rownie dobry jak pierwszy gdyby wycieli 3-4 pierwsze odcinki ;)

Daje 9...
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-05-08, 12:38

A mnie sezon 3 bardzo się podobał :) Po odkryciu stacji medycznej w drugim sezonie wiedziałem, że Inni to będą normalni, cywilizowani ludzie, najpewniej wykonujący jakieś chore eksperymenty :mrgreen: Choć początkowo miałem ich za popłuczyny po Dharmie, nie zawiodłem się tym całym ich światem [zdziwiło mnie tylko, że żyli sobie w barakach jak gdyby nigdy nic a przez 2 sezony nikt z naszych tam się nie dostał, nie znaleźli nawet ogrodzenia... Mogli wstawić gdzieś w drugim sezonie scenkę, gdzie "nasi" znajdują ogrodzenie, ktoś lub coś przechodzi i ginie. Byłaby kolejna niezła tajemnica... a tak to po prostu Baraki jakby wyrosły znikąd, a przez 2 miesiące nikt z naszego team A się na nie nie natknął.

Początkowe odcinki były zabawne ze względu na Sawyera, durne zachowanie Kate... Jacuś w perfekcyjny sposób dał się zmanipulować, pojawiła się tajemnicza Juliet. Wszystko rozwija się powoli, ale jak dla mnie było ciekawe. Od mniej więcej połowy zaczyna się już czysta poezja i seria jednych z lepszych odcinków w Lost. Juliet - po czyjej jest stronie?, kolejne stacje, John u Innych, Anthony Cooper [i to, kim okazał się być!], a po drugiej stronie wyspy Des z Charliem, spada Naomi, informacja o tym, że znaleziono wrak - i wszystkie nasze myśli idą w stronę - czy wyspa istnieje czy jest jakimś stanem po śmierci? Do tego - na deser - ciekawy przerywnik w postaci odcinka Expose [aczkolwiek zakończenie mnie zirytowało, miałem nadzieję na nowych głównych bohaterów a tu ...] i wreszcie GENIALNY GENIALNY FINAŁ - jak dla mnie, najgenialniejszy jaki gdziekolwiek widziałem. Nawet nie chce mi się opisywać tych wszystkich elementów, które się na to złożyły. Gdyby po 3 sezonie serial się skończył, to za 200 lat uczyłyby się o nim dzieci w szkole. Tyle wątpliwości a jednocześnie szerokie pole do interpretacji dla widza. Niesamowite. Mam nadzieję, że sezon 6 będzie miał równie kapitalne zakończenie, chociaż obawiam się, że po 4 i 5 twórcy zamknęli sobie sporo furtek... ;)
Payne
Vincent Vega

Postautor: Payne » 2009-10-18, 12:49

Dla mnie sezon 3 jest skomplikowany , a zarazem odkrywamy duzo tajemnic , najbardziej spodobalo mi sie w 1 odcinku jak oni patrzeli jak samolot spada zasanawialem sie o co tu chodzi? zwykla cywilizacja? a później bylo oddalenie kamerą i to tylko taki kawelek. :D
Ostatnio zmieniony 2009-10-18, 13:54 przez Payne, łącznie zmieniany 1 raz.
Adriann
Jack Sparrow

Postautor: Adriann » 2009-11-18, 21:19

Szczerze mówiąc w tym sezonie trochę się zawiodłem na lostach,w pierwszych dwóch sezonach ta tajemnica "tamtych" była świetna poprostu,ta atmosfera głównie z obozu pana eko :) że: Kto wejdzie do dżungli tego zabiją albo "tamci" albo potwór..to było świetne,a kiedy się okazało częściowo co się tam dzieje naprawdę to jakoś poczułem i czuję do teraz niedosyt w lostach..
Dodatkowo sami tamci,taka powiedzmy wydaje się że dzika cywilizacja mordująca nawet nie wiadomo kiedy:D To było świetne..a tu..lipa:D
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2010-01-23, 00:24

Sezon niezwykle trudny do oceny, może dlatego, że odbiega od pozostałych dwóch. Poprzednie były na tyle spójne, że jakoś zawsze je ze sobą łączyłam, poznawanie bohaterów i smaczki tego, co kryje Wyspa. Wydawałoby się, że wszystko jest dla nas jasne, każdy na pewno miał swoją teorię i przypuszczenia, sezon 3 w moim przypadku całkowicie je obalił. Uważam również, że taka koncepcja trzymania widza przez dwa sezony w pewnej niewiedzy, była genialna, dopiero 3 otwiera nas na Innych i odpowiada na niektóre z pytań wiodących przez dwa pierwsze sezony. Nie ukrywam również, że jest to ta perełka, która ma w sobie coś magicznego. Z zafascynowaniem oglądało się wszelkie manipulacje Bena, każdy plan niezwykle dopracowany, myślę także, że w tej serii było sporo zamętu, zdumienia i parę wstrząsów. Postacie, które wzbudziły najwięcej emocji, to niewątpliwie Ben i John, by uniknąć powtórzeń nie wyjaśnię dlaczego, gdyż zrobiłam już to w postaci mini-recenzji każdego z odcinków. Najgorszą rzeczą w tym sezonie był dość długi ciąg kiepskich epizodów, przed pojawieniem się 3x19 i 3x20, zwłaszcza odcinek poświęcony Nikki i Paulo, który stanowił ewidentnie rodzaj plomby na wielką dziurę w ... fabule ? No sporo tego było, gdy jednak zdecydowaliby się na wycięcie tego, powstał by genialny sezon, bez zarzutów, bez uchybień, nakręcili 23 epizody, a akcja wolno posuwała się do przodu. Sezon jednak stanowi odrębność i mimo tego, trzyma poziom. Wielki wpływ na to miała postać Bena, który ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak w moim przekonaniu sam fakt, jaki wywołało jego pojawienie się w tym serialu jest niepodważalne z uwagi na to, że miał wejść na plan na kilka epizodów i oddać się w ręce innym produkcjom, to był plan A, jednak plan B - ten pierwotny wypalił, tak spodobał się widzom, internauci pokazali, jaki wpływ wywarła na nich ta postać, że Ben został z nami na dłużej. Skłania to do myślenia, jednak zastanawiam się, na ile zmieniłaby się fabuła, bez tej postaci ... Zwykłe gdybanie. Dobra końcówka w swej beznadziejności z Jackiem i Kate w komplecie, dobre wejście na kolejny sezon, w którym myślenie i dobry wzrok już nie wystarcza.

9/10
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2010-01-24, 16:05

Jest to dla mnie bardzo ważny sezon, który zmienił coś w moim życiu: zakochałem się już tak na prawdę w grze aktorskiej Emersona :P. Już od samych początków nowy sezon rzuca nam przed oczyma w ogóle inny świat brudnych, mrocznych Innych: domki, kluby książkowe, ogródki itp. Widzimy wszystko w oczach ich, ale czy są dobrzy czy źli... tego jeszcze nie wiadomo, ale bardziej uwarunkowuje do tego drugiego. Tak jak w poprzednich seriach, jest tu trochę: fantastyki, życia codziennego oraz tej mrocznej strony, która sprawuje, że Lost jest wyjątkowy. Strasznym posunięciem scenarzystów były te wszystkie perypetie Kate, Jacka, Sawyera i jeszcze dochodzi Juliet... ile można, się pytam, a z każdym odcinkiem moje zapytanie zostaje odrzucone jak na złość a te flegmatyczne wątki cały czas ponawiane. Kiedyś napisałem: Kate zakochana w Jacku, po 15 minutach wchodzi do Sawyera do łóżka... to już jest kompletny absurd :|. Kolejnym nie udanym 'fatum' w sezonie trzecim jest jeden odcinek: Expose - po co jakieś postacie z sezonu pierwszego, tracą nagle ważność i zakłócają harmonię w serialu... ? Naprawdę wielki - . Oprócz tych negatywów są również pozytywy choćby odcinek centryczny Bena, lun tajemnicze spotkanie z tajemniczym Jacobem - przywódcą Innych i 'właścicielem 'Wyspy'. Sezon oceniam na 9/10 przez te negatywne uwagi, które wypisałem powyżej.

Wróć do „Sezon III”