3x23 Through the Looking Glass (Part 2)

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

3x23 Through the Looking Glass (Part 2)

Postautor: Dusqmad » 2007-12-26, 18:55

Im bliżej było końca, tym silniej utwierdzałem się w przekonaniu, że zakończenie będzie marne i twórcom nie uda się zaostrzyć apetytu na kolejny sezon. Te obawy się nie ziściły. Zakończenie szokuje bardziej, niż poprzednie. Chociaż... Po tym co zobaczyłem uważam, ze koniec trzeciego sezonu byłby idealnym końcem „Lost”. Taką scena można by z powodzeniem zwieńczyć cały serial. Zakończenie nie jest ani szczęśliwe, ani nieszczęśliwe. Jack tęskni za życiem rozbitka, nie potrafi już egzystować w normalnym. Tak naprawdę nigdy nie potrafił. Pije, korzysta ze złotej karty na linie lotnicze, lata do Sidney. Chce wrócić tam skąd tak pragnął uciec. Ta nostalgia udziela się również widzowi.
I najlepsze – nie wyjaśniono wszystkich tajemnic wyspy. Jak w „Twin Peaks” większe jest niepoznane od poznanego. I w tym tkwił urok serialu Lyncha, że został przerwany i niewyjaśniony. To co podane na tacy nawet w najwykwintniejszej formie zostanie połknięte i zapomniane. W sumie ma być sześć sezonów i uważam, że lepiej tego nie zakończą. I jak teraz będzie się oglądało „Zagubionych” skoro wiemy już, że uda im się zwiać? Pytanie tylko w jaki sposób. Wiadomo, że statek Naomi to bujda. Po pierwsze są jeszcze trzy sezony ( :P ), po drugie Penny jej nie wynajęła. Czyżby Ben mówił prawdę? Jest też inna opcja – to tylko wyobrażenia Jacka. Gdy wydaje mu się, że jest o krok od opuszczenia wyspy wyobraża sobie jak może wyglądać jego życie po powrocie. Może zrezygnuje z ucieczki, a tym samym uratuje rozbitków przed załogą statku Naomi...
Nadare
Nosferatu

Re: 3x23 Through the Looking Glass (Part 2)

Postautor: Nadare » 2008-03-09, 11:52

Oglądając teraz sezon 4 na pewno już tak nie myślisz :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-03-12, 20:11

Jak nie myślę? ;)

Fakt, wątpliwości się rozwiały. Ale o tym, że LOST powinien zakończyć się na trzecim sezonie myślę po zakończeniu każdego odcinka z nowej serii. A czasami nawet przed zakończeniem ;)

Ale to już offtop, także proszę ograniczyć się tu jedynie do komentarzy odnośnie 3x23.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2010-01-17, 02:35

Z wiedzą, jaką mam teraz na temat 4, 5 i 6 sezonu, nie ma szans, by myśleć o zakończeniu LOST właśnie tutaj. Zwłaszcza, że 4 i 5 sezon nie były jakimś przemielonym kotletem, jak inne produkcje, te wijące się przez lata, wręcz przeciwnie, poza tym koniec z widokiem Jacka z brodą - "we have to go back Kate" - masakra - do tego tajemnice niewyjaśnione ? To na pewno ułatwiło by twórcom sprawę, ale pójście na łatwiznę, po tylu godzinach spędzonych nad serialem, wprowadzenie zagadek, dodajmy w miarę logicznych zagadek i pozostawienie ich bez odpowiedzi byłoby albo ucieczką, albo głupotą, która wykazywałaby na to, że twórcy sami już nie wiedzą o co chodzi w serialu i dają nam wolną rękę do interpretacji wydarzeń i innych faktów... Mimo zżycia się z większością bohaterów, chciałam by rozkaz Bena był do końca zaakceptowany i spełniony przez Toma : Sayid, Jin, Bernard na odstrzał, za te pobicie należało mu się - ogromny głaz wyrzutów sumienia, ale ok mimo to scena świetnie nakręcona, motyw zegarka : "just give me the phone Jack" i uśmiech liska z Firefoxa :D Wejście postrzelonego Johna było mocne i mówiąc postrzelony nie mam na myśli jego kuli koło brzucha ... Zakończenie - czy ja wiem, czy najlepsze ? Lepiej mi się podobało w 1 i w 2 sezonie, tu musieli dać takie z futurospekcji, jakieś mocne i intrygujące, bo gdyby pokazali np śmigłowiec z pomocą, to byłoby zbyt przewidywalne ... Mimo to najmniej nakłoniło mnie do wbicia się w kolejny epizod następnego sezonu.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2010-01-19, 19:22

Nie no tak wspaniały finał zniszczony, zepsuty i przełamany 'twarzą' Jacka... jeszcze tą brodatą :D. Retrospekcje to nic innego jak Futurospekcje... czyli jednak oni wydostaną się z tej wyspy. od początku widać, że doktorek to taki narkoman i pijoczyna żyjąca na złotych kartach jego ojca. Wątek w Zwierciadle emocjonujący, to nie jest łódź Penny... więc czyżby złych ludzi... jak to ujął Linus... oraz wzruszający... motyw śmierci Charliego ujęto jak najlepiej... tylko jedyny ni e zostanie uratowany. Grupie A na plaży się poszczęściło się... prawie były by 3 trupy i 2 załamane żony... zabójcze ogniste wejście Hugo :D i da noga na gazie.. do teraz nie mogę z tego... porażka Innych... ? Za to grupa A natyka się na manipulatora... który zostaje potraktowany po twarzy ;( mam nadzieję, że w 6 sezonie to ben obije ten ryj Jackowi ]:-D Szczęśliwe spotkanie Alex i Danielle, mroczne wejście Locke`a i śmierć Naomi, po tym znów szczęśliwy ratunek z frachtowca... wszystko ładnie się kumuluje i powstaje całość.
BenLinus pisze:uśmiech liska z Firefoxa

Toż to istna Mona 'Lisa' :D

Wróć do „Sezon III”