3x20 The Man Behind the Curtain

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

3x20 The Man Behind the Curtain

Postautor: Dusqmad » 2007-12-26, 18:54

Na odcinek poświęcony Benowi czekałem już od dawna. Nie zawiodłem się – wyjaśniła się różnica między Innymi, a członkami Dharmy, dowiedzieliśmy się czegoś o początkach tej organizacji oraz poznaliśmy Jacoba, choć nie była to długa wizyta ;) Jacob z marszu stal się jedną z większych zagadek LOST. Szkoda, że Jack i Julliet to niewiniątka. W tym sezonie doktorka zepchnięto nieco z głównego planu. Już się tak nie wybija, nie irytuje. A teraz zapowiada się wielki powrót…
Ostatnio zmieniony 2008-02-02, 20:07 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 1 raz.
Morgoth
Nosferatu

Re: 3x20 The Man Behind the Curtain

Postautor: Morgoth » 2008-01-23, 11:01

Ciężko opisac to co działo się w tym odcinku, poznajemy niezbyt dobre początki zycia Bena, jego dzieicnstwo, jego ojca Rogera. W retrospekcjach możemy stworzyc własną teorię dotyczącą Alperta :arrow: od dziecinstwa Bena do jego "dorosłosci" nie dochodzi mu ani rok zycia, wygląda jakby się odmłodził.
To co pokazał nam Locke jego zaciętośc mogła nam dac do myslenia :D
No i Jacob, o nim co nieco powiedziałem w dziale Teorie

Ocena odcinka: 9,5/10 ^^
Szarley
Mad Max

Postautor: Szarley » 2008-02-10, 11:52

Dusqmad, napisał:
Na odcinek poświęcony Benowi czekałem już od dawna.
- ja też, ja też, i mam nadzieję, że więcej ich będzie, bo Ben robi nam się jedną z tych nieco ważniejszych postaci. Teraz, kiedy wiemy juz co nieco po S4E2.
Ten odcinek - Człowiek za Kurtyną, chyba nawiązuje do opowieści Alicji w Krainie Czrów, czy po drugiej stronie lustra... nie mogę sobie przypomniec. Ale wiem, że tytuł jest bardzo znamienny, bo i literacki człowiek ma dużą władzę i jest tajemniczy.
W każdym razie w tym odcinku byli moi dwaj ulubieni bohaterowie. Ben i Lock. Więc z wielkim zainteresowaniem przyglądałem się ich wzajemnym relacjom.
Jeśli chodzi o samego Bena i jego przeszłość, to mną najbardziej ruszyła ostatnia rozmowa z ojcem - to jak się Ben szykował, to jak spoglądał na zegarek, kiedy nie patrzył na śmierć ojca... Brrrrrrrrr. W tym odcinku dowiadujemy się jak bestialski może być to człowiek.
I jeszcze to symboliczne "zastrzelenie" Locka. Dół pełen ludzkich szczątków.
No, i Jacob!!!!!! Coć wspaniałego - kocham Jacoba!!!! Mam nadzieję, że będzie go więcej!!!
Sheenaz
Jack Sparrow

Postautor: Sheenaz » 2008-05-04, 13:59

Ben jako nieśmiały dzieciak, który się wybił :-D. Pomysł naprawdę ciekawy. Kto by wcześniej pomyślał, że znaleziony w dżungli "Roger Workman" będzie miał kluczowe znaczenie dla historii tej postaci :).Wygląda na to, że Ben również musiał odbyć takie oczyszczenie jak John - uwolnić się od swego ojca żeby rozpocząć nowe życie. Z początku wydaje się, że Locke praktycznie wygryzł ze stanowiska Bena, ale na koniec Ben pokazuje nam na co go stać ;).
Oczywiście kiedy wyjaśnienie tajemnicy "Innych" jest już na półmetku, twórcy zafundowali nam nową zagadkę - Jacoba ;).
Mnie tylko zastanawia fakt w jaki sposób "rdzenni inni" korzystali z dorobku Dharmy? Zrzuty z żywnością, łączność etc, naprawdę przez tyle czasu nikt sie nie zorientował, że coś jest nie tak... :?:
Na koniec stwierdzę tylko z bólem, że oczywiście doktorek wykpił się z zarzutów (nawet nie robiłam sobie nadziei.... oczywiste było, że mimo niezbitego dowodu - taśmy, twórcy znajda sposób żeby go wybielić :-/ ) Podobał mi się fakt, że dwie moje ulubione postacie męskie - Sawyer i Sayid od początku owocnie współpracowali w sprawie Juliet i Jacka :]
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2010-01-16, 02:39

Rewelacyjny odcinek, przebija nawet 3x13. Zabawna obsada : żona Emersona, jako jego matka w serialu^^ Odcinek od samego początku wprawia w ruch gałki oczne, które nerwowo przeskakują na widok niedowierzania, Locke niesie wapienną figurkę martwego ojca, z okrągłą głową, reszta ciała jest prostokątna^^ Najbardziej jednak rozwaliła mnie scena z "your hands wouldn't be shaking", to było niesamowite w teorii, którą założyłam wcześniej, że Bena nic nie ruszy, do tej pory tak było, John jednak przechwytuje zdolności Bena i zaczyna wyprzedzać jego myśli, jednak jego nagłe wyczucie, powoduje, że kończy w dołku i tak samo ten wystrzał nie powinien również zaskoczyć, lecz było przeciwnie. Nie wiem, jak oni to robią - coś jest na dłoni, oczywiste, wiemy że tak się stanie, a w momencie wydarzenia, my jesteśmy w szoku ... Ben jako mały chłopiec jest nadzieją dla wszystkich myślących o sobie źle, że można wyjść "na prosto" zabić wszystkich i stać się manipulatorem, czarnoksiężnikiem z krainy Oz :D Scena w chatce Jacoba : za pierwszym razem, gdy ją widziałam pomyślałam, *** a co jeśli Ben naprawdę jest lekko stuknięty i widzi kogoś na tym krześle ? Jeśli sami w coś uwierzymy, nie ma trudności, by przekonać do tego innych, jest wiarygodny ... i znowu mam nawrót podczas kręcenia tej sceny, kiedy drzwi nie chcą się otworzyć, Ben ma na twarzy uśmiech, a ktoś z ekipy mówi : Jacob, open the door, Jacob - that's not funny" i cut ... Ten odcinek jest jak dobry tort oblany czekoladą, tylko w tym wypadku sama czekolada ma grubość 10 cm, kiedy się przez nią przegryzłeś i myślisz, że już nie ma nic lepszego, jest tort ... Takiego ojca bez całej otoczki inicjatywy Dharma też bym zagazowała, to nie jest gadka nastolatka, ale czasem w społeczeństwie zdarzy się jakiś wytwór na wzór i podobieństwo Dextera, Housa, czy Bena ... świetnie zagrana scena przez Bena i jego ojca, a na deser Locke w dołku postrzelony przez źródło zazdrości... a mówi się że Jacob kocha wszystkich ...
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2010-01-17, 15:12

Wreszcie się doczekałem, myślałem, że ten moment nie nastąpi, ale jednak - odcinek skupiający się w większości na Benie. Retrospekcje już od samego początku przytaczają fakt, że Linus jest kłamcą - wcale nie urodził się na wyspie tylko dokładnie 38 mil od Portland - jaki zbieg okoliczności (chodzi o Juliet). Żona Emersona jako Jego serialowa matka - tak trochę dziwnie to wygląda... ale pewnie 99% ludzi nie wiedziała o tym :D. Charakter miał mocny już od samego początku - nienawidził Dharmy, ale to przez jego ojca, czyli również fakt, że miał bardzo złe dzieciństwo, co roku zapominanie o jego urodzinach i co roku wpajanie mu, że za rok na pewno nie zapomni. Życie jest chamskie a raczej Roger, np. gdy powiedział mu, że zabił swoją matkę - pierwsza sprawa, że był pijany, a druga - co mu przyszło do głowy, rozpamiętywanie. Niech się cieczy póki może, że ma tak wspaniałego syna. Zastanawia mnie czy w serialu wrócą kiedyś do tej Annie - pierwszej miłości małego Benjamina. Po latach - trochę nie przywykłem do widoku Linusa w stroju Workmena (dozorcy czy jakoś tam ^^ ). Tak bardzo chciał dostać się do Innych, odkrył moce jakich jeszcze nigdy nie widział - zagazował Dharmę. Ciekawostką jest to, że Richard chyba się nie starzeje.
Locke przyjęty do grupy, Benowi aż oczy wywaliło na wierzch. Tajemnice wyspy ha, przepiękne ^^. Wizyta u Jacoba, którego imię już parę razy wymieniano w serialu przerażające i dziwne, Ben gada sam do siebie, do krzesła czy do niewidzialnego człowieka. A jednak człowieka tam był, widać było jego zarysy i słowa; Pomóż mi, po co Locke ma mu pomagać, jest uwięziony przez tą siarkę, która oplatała chatę. Końcówka pięknie symbolizuje najtwardszą cechę Bena - spryt. Zostawia rannego Johna w dole ze szczątkami kolegów z Dharmy. Czy to już koniec głównego bohatera, czy może Jacob umiłuję się i mu pomoże... ?

Tu jeszcze dopowiem, że Michael może dopasować się do każdej roli i zrobi to znakomicie, ale ten dzieciak, który go(Bena) grał jako dziecko nie pasuję w 100%.

Wróć do „Sezon III”