Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

3x14 Exposé

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

3x14 Exposé

Post autor: Dusqmad » 2007-12-26, 18:51

Najgorszy ze wszystkich odcinków „Lost”. Wprowadzenie do retrospekcji Paulo i Nikki jest pomysłem niewiele lepszym od uśmiercenia Sawyera. Oglądanie tego odcinka było dla mnie strasznym przeżyciem. Już epizod z Rose i Bernardem był spoliczkowaniem widza, ale tu jest gorzej: mamy na tapecie bohaterów, którzy pojawili się znikąd w trzecim sezonie. Na szczęście mękę oglądania wynagrodziła mi końcówka i Sawyer pytający kilkukrotnie „Kim oni do cholery są?”. Trafne!
Szczyt wszystkiego: Paulo, który odkrył pozostałości Dharmy przed resztą rozbitków.
Myślę, że chętniej oglądnąłbym „Modę na sukces”. Tam muszę się skupić i na bieżąco śledzić kto z kim, scenarzyści w jako takim stopniu dbają u widza. A tu nie dość, że twórcy robią odcinek o statystach, to jeszcze robią z owych statystów Kolumbów.
Ocena: 0/10 – ten odcinek chyba był robiony w Prima Aprilis.
Morgoth
Nosferatu

Re: 3x14 Exposé

Post autor: Morgoth » 2008-01-30, 17:27

smiesnie brzmi twoja ocena tego odcinka Dusq :P jakbys chcial rozpruc wszystkich co mieli cos wspulnego z tym odcinkiem^^
dla mnie ten odcinek nie byl az tak fatalny^^, wprowadzili nowe postaci i o dziwo nawet ciekawie ich przedstawili, jak na jedyny odcinek z nimi nie bylo tak zle^^ baardzo dziwnie mną trzęsło po tym odcinku.... brrr żywcem w piachu....
Ocena: 5/10
Sheenaz
Jack Sparrow

Post autor: Sheenaz » 2008-04-29, 00:53

Odcinek będący wyraźnym załataniem dziury - w głównym wątku nie dzieje się nic. Mimo wszystko nie było AŻ tak źle. Historia nawet nieźle pomyślana. Twórcy chyba wyszli z założenia, że na te nieznane bliżej postaci muszą wymyślić coś mocnego aby widz oglądał z zaciekawieniem ;-) . I nawet mimo tego, że nie pokazano z detalami śmierci Paulo i Nikki, chociażby desperackich prób wygrzebania się na powierzchnię itp - to i tak pozostaje po odcinku nieprzyjemne wrażenie. No i pytanie o celowość wprowadzenia tych postaci, bo nawet retrospekcje z ich udziałem, w których pojawiali sie też dobrze znani nam bohaterowie, nie wniosły absolutnie nic. Jeśli to miał być odcinek na "odpoczęcie" od głównej akcji to coś bynajmniej nie wyszło.
Dominik676
Jack Sparrow

Post autor: Dominik676 » 2009-03-17, 21:28

Mnie najbliżej do oceny Dusqmada. Odcinek zrobiony tak jakby nie mieli pomysłu, ale coś musieli zrobić tylko po to, aby jakiś odcinek był. Ogólnie postacie też bardzo nudne. Oglądając ten odcinek ciągle zastanawiałem się czy może coś jeszcze zobaczymy normalnego, związanego z fabułą, ale się okazało, że ten odcinek tak właśnie był zamyślony, aby był tylko taką zapchajdziurą. Jak dla mnie porażka i nie chciałbym, w jakimkolwiek serialu takiego nic nie wnoszącego odcinka zobaczyć. Na pewno jednak nie zasługiwał na ocenę 0.
Jak dla mnie: 3/10 -- za dobre chęci :mrgreen: .
Maver1ck
Forrest Gump

Post autor: Maver1ck » 2009-04-14, 05:35

Zgodzę się z przedmówcami.
Nie podobał mi się ten odcinek. Jakby był robiony na siłę.
A już to, że oni to wszystko wcześniej odkryli i nikomu o tym nie powiedzieli to chyba było najdurniejszym pomysłem w tym odcinku :|.
Phiiii, a myślałem, że coś ciekawego sobie przed snem obejrzę a to takie byle co :-/

Ale na końcu myślałem, że akurat się ockną i przestaną ich zakopywać.

BTW, pająki strasznie wyglądają w przybliżeniu :-/. Aż mnie dreszcze przeszły...
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-01-13, 03:23

Sad but true ...

Aby wywołać oburzenie i zrobić szum, wystarczy taki odcinek. 3x13 - pijesz 5 gwiazdkową Metaxę, czekasz na drugą butelkę, a ktoś podaje Ci wino marki wino za 3 zł w postaci 3x14 ... Po cholerę teraz, w tym odcinku przywoływać te postacie ?! Pod koniec wcisnęli muzyczkę z podbudowanej wersji Nosferatu i myśleli, że to coś uratuje. Nijak się to ma do całego 3 sezonu...
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-01-14, 19:46

Post Ben mnie przełamał na pół i czułem jak mi kręgosłup pęka :D Tak zgadzam się: 3 sezon a tu postacie z pierwszego absurd x3 Fascynujące życie Innych, akcja zapierająca dech w piersiach a tu zwykłe retrospekcje i pogrzeb... Krętacze to byli już od samego początku... nie pasowali do serialu... Wyspa ich 'zabiła' na 8 godzin. Gdy Paule jest już w stadium paraliżu słychać odgłosy Potwora: czyżby te pająki to on... a może przywołał je... ale jestem pewny, że chciał ich śmierci... no i tak się stało... pogrzebani żywcem... coś strasznego i te otwierające się oczy Nikki... to już nie jest serial to jest horror... :D
ODPOWIEDZ