3x08 Flashes Before Your Eyes

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

3x08 Flashes Before Your Eyes

Postautor: Dusqmad » 2007-12-26, 18:46

Epizod diametralnie różniący się od innych. Prawie w całości jest retrospekcją, na dodatek ciągłą, nie przerywaną przez wydarzenia mające miejsce na wyspie. Sprawia wrażenie krótkiego filmu wykorzystującego bohaterów LOST. Mimo, że wiele wyjaśnił (niby w jednej kwestii, ale była ona bardzo intrygująca), nie przypadł mi szczególnie do gustu. Pomysł z korygującym wszystko wszechświatem nie jest nowy (vide. „Oszukać przeznaczenie”) i nie pasuje mi do innych tajemnic serialu. Doceniam jednak twórcze zapędy i chęć urozmaicenia serialu.
Morgoth
Nosferatu

Re: 3x08 Flashes Before Your Eyes

Postautor: Morgoth » 2008-02-03, 09:54

jak powiedział Dusq - ciągła retrospekcja, chodź chyba najlepsza w serialu^^ ta sprzedawczyni była taka "Wyspowa^^" choc znamy już smutną prawdę o Charliem, naszczęscie mamy sporo czasu na przyjęcie tego do siebie^^
Ocena: 9/10
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2010-01-10, 02:28

Odcinek robi wrażenie i sieje dramatyzmem, a powiedzenie "świat jest mały" idealnie pasuje do fabuły. Podoba mi się sposób w jaki przedstawiono kawałek z życia Desmonda i jak zostało to wdrożone w odcinek. Wstawka taka, jak z tą whisky MacCutcheon była genialna, dzięki takim banalnym szczegółom serial nabiera lepszego wyrazu, nie chodzi mi tylko o wymiar rzeczywistości, ale o wyciągnięcie najwięcej z postaci i braku uprzedmiotowiania jej. Dalsza część skupia się głównie na Desmondzie, zbyt dużo tam czary-marym jak na mój gust.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2010-01-11, 11:10

Wszechświat wszystko koryguję... słowa tajemniczej pani z retrospekcji Desmonda - dziwnej retrospekcji, nasi scenarzyści zadbali o to aby pokazać retrospekcje głównej postaci odcinka pokazując również coś co nie przyszło nas do głowy: co się stało tak na prawdę z Desem po implozji bunkra. Odcinek sprawia, że Wyspa staje się znów coraz bardziej tajemnicza, Dharma łączona z zagadkami wyspy może wiele zdziałać. W świecie gdzie cofnął się Des, można było usłyszeć, zobaczyć to co znajduję się/ znajdowało na wyspie... to bardzo trzyma widza w napięciu. Żal mi było Desmonda wtedy kiedy odszedł od Penny. Charlie teraz już wie, że umrze: musi umrzeć... ciekawi mnie ile jeszcze Des będzie ratować mu życie... w końcu musi dojść do tego tragicznego momentu.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2010-01-11, 12:47

To był odcinek o którego zaczęłam swoja przygodę z Lostami :D ciekawie skonstruowany i trzyma w napięciu, nie będę się bardziej rozpisywać bo Matt zrobił to za mnie posta wyżej a po co się powtarzać :D

Wróć do „Sezon III”