3x07 Not in Portland

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

3x07 Not in Portland

Postautor: Dusqmad » 2007-12-26, 18:46

Odcinek nie gorszy od poprzedniego, ale szokuje mnie tu postępowanie Sawyera, u którego zaczął szwankować instynkt przetrwania. Zamiast zastrzelić swojego oprawcę zamyka go w klatce, co może za sobą pociągnąć mnóstwo złych skutków. Danny:
- może się uwolnić i zacząć pogoń (co też się stało)
- w przypadku nieudanej ucieczki jeszcze bardziej zaostrzy represje wobec Sawyera (i tak miał go zabić, ale teraz może najpierw załatwić Kate, a później zafundować Jamesowi wolną śmierć. Szef jest niedyspozycyjny, więc istnieje taka opcja)
Dalej podczas ucieczki Sawyer zużywa cały magazynek, mimo że w ostatnim odcinku sezonu drugiego trafił Innego za drugim, bodajże, razem.
Nie są to żadne nielogiczności, po prostu zawiodłem się nieco na ulubionym bohaterze ;)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Re: 3x07 Not in Portland

Postautor: weird0ther » 2010-01-09, 03:18

Rotten by powiedział 3 razy "boring" i ja też mam taką ochotę, by to zrobić.
Przynajmniej uśmiałam się kilkakrotnie wypowiedziami Toma, tj : " I'm Tom, by the way ... "
i końcowe spojrzenie. Ciąg wiodący - operacja Bena podtrzymywała ulatniające się napięcie, przyprawione retrospekcjami Juliet. Ucieczka Sawyera faktycznie naciągana i koncepcji brak, ale gdy w grę wchodzi ludzkie życie, umysł przestaje racjonalnie myśleć. Końcowe ujęcia i historyjka - takie dość typowe ... ale podobały mi się mimo wszystko .
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Re: 3x07 Not in Portland

Postautor: Matthew » 2010-01-10, 18:38

Jednak chyba wszystkie odcinki sezonu trzeciego będą genialne... po Benie Juliet zajmuje drugą pozycję na mojej 'liście'. Retrospekcje w ogóle inne niż Kate czy Jack - mają to coś w sobie... Gra aktorska Elizabeth również bardzo mi się podoba... no ale nie jest idealna jak Michael... Najlepszy moment gdy jej byłego męża zabija autobus... najpierw się przestraszyłem, a później chciało mi się śmiać... Dalsza operacja Linusa sprawiała mnie o dreszcz - nienawidzę tak jak Tom widoku krwi :D. Emerson nawet w takiej nietypowej roli gdzie leży na stole operacyjnym gra wspaniale. Ucieczka Sawyera i Kate pełna realizmu i... trupów, znów trup, ale jakby nie to byśmy mieli i tak dwa trupy... Alex czyli raczej córka Bena... i Danielle (?) zachowała pełną wyrozumiałość... Czasami tytuły odcinków Lost mogą być tak mylne... Portland - 'czyli' nasza Wyspa.

Wróć do „Sezon III”