3x03 Further Instructions

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

3x03 Further Instructions

Postautor: Dusqmad » 2007-12-26, 18:42

Trochę się zawiodłem tym razem. Sądziłem, ze wydarzenia po wybuchu bunkra i zniknięciu trojki bohaterów będą toczyć się szybciej. Ogólnie odcinek jest niezły, chociaż retrospekcja z Locke’m wydaje się zbędna i zdecydowanie odstaje poziomem od poprzednich. Skoro już jestem przy tym bohaterze to podoba mi się to, że przejął dowództwo. Szukając informacji o „Lost” dowiedziałem się, że w trzecim sezonie będą aż trzy retrospekcje z Jackiem, ale to właśnie Locke jest materiałem na przywódcę i głównego bohatera. Bohater ten najbardziej kojarzy się z wyspą i jest stworzony do życia w takich warunkach. Zdecydowanie lepiej nadawałby się przywódcę grupy: wie co robić i nie jest skłonny do nieprzemyślanego działania pod wpływem uczuć jak nasz doktorek. Trochę dziwnie ma się sprawa z Desmondem: zaczął przepowiadać, a w tym ubranku od Hurley’a wygląda niczym Chrystus. Niemniej po wizjach Locke’a i Eko trudno się spodziewać, by wyszło z tego coś szczególnego.
Najbardziej ubawiłem się przy scenie z Hurleyem: dowiedział się, że po dżungli grasuje niedźwiedź polarny, słyszy jakieś buszowanie i wychodzi z pytaniem: „Niedźwiedziu? To ty?” Przy czym minę ma nieco przestraszoną… ;)
Morgoth
Nosferatu

Re: 3x03 Further Instructions

Postautor: Morgoth » 2008-01-30, 17:32

;) po tej scenie musialem zastopowac i sie troche potarzac po podłodze ;)
,,Bear ??? Is that You :?: :D"
Bardzo fajna wizja z Boonem^^ i ten niedźwiedź rzucający się na niego z ogniska :P
Te retrosy troche słabe^^ uncle^^
Chciłbym zobaczyc jakby potoczyly sie losy rozbitkow gdyby John dowodził od poczatku
Ocena: 8/10
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2010-01-06, 01:57

To odcinek w którym John przestał myśleć racjonalnie, po prostu zwariował, zabawnie machał rękoma, nie musiał nic mówić, a rozśmieszał. Pokazał nam, że wariactwo jest bardziej normalnie, niż bycie ... właśnie kim ? Trochę miał pokręconą profesję, niby czemu to służyło, pokazanie pseudo nieudacznika, opakowania na pudełka, Wyspa rzeczywiście to jego pierwotne miejsce. Niestety najgorsza retrospekcja z udziałem jednej z najlepszych postaci. Doszedł do tego odpoczynek od psychologicznych gierek Bena i przygłupiastej Juliet, co stało się nieuchylnym zwolnieniem akcji. Odcinek oglądało się, jak miejscowa schadzka, albo rodzinny piknik, dobrze, że zabrali na niego ze sobą Hurleya :d
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2010-01-06, 19:12

Wreszcie dowiadujemy się co się stało z bunkrem i jego stałymi mieszkańcami... Odcinek jest taki magiczny, wszystkie moce Wyspy zaczynają skupiać się w namiocie potu czy jak to się nazywa ^^, w tym wszystkim coś jest Boone chociaż już na tamtym świecie pojawia się Locke`owi w dość realistyczny sposób a zarazem obarcza go zadaniem. Implozja bunkra - można było się domyślić, ale czemu Desmondowi zassało ubranie... ? :D. Niedźwiedzie polarne również mają w serialu duże znaczenie, przejście przez pieczarę przerażająca... i deja vu Hurleya - czyżby Desmond przeniósł się w przyszłość... ? Retrospekcje bardzo krótkie ale ważne: Locke chociażby szukał cały czas idealnej rodziny, zawsze ktoś więzi nimi popsuje...

Wróć do „Sezon III”