Telewizja

Ogólne dyskusje na tematy cieszące się szerszym zakresem.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Telewizja

Post autor: Dusqmad » 2010-07-01, 17:54

Telewizja

Oglądacie? :P Jeśli tak to co najczęściej: filmy, wiadomości, programy, dokumenty?
Ile czasu dziennie poświęcacie TV?
A może chcecie napisać o czymś innym związanym z telewizją? Ten ogólny temat jak najbardziej się do tego nadaje ;)

Ja od 2 lub 3 lat nie mam telewizora. Gdy miałem służył mi wyłącznie do oglądania filmów i seriali, co w dobie tanich DVD i szybkich łącz internetowych odebrało mu monopol na tą rozrywkę.
Mam 24 calowy monitor panoramiczny, konkretny sprzęt grający, o którym tu kiedyś pisałem i to w pełni zaspokaja moje potrzeby siedzenia przed ekranem.
Brak TV to też komfort, że gdy leci jakiś świetny, kultowy, niedostępny nigdzie indziej film nie muszę sobie podporządkowywać pod niego programu dnia ;)
Także telewizja jest u mnie zbędna, a gdy siędę u znajomych i leci jakiś shit (jak to w większości) to nawet niepożądana.
Bates
Indiana Jones

Re: Telewizja

Post autor: Bates » 2010-07-01, 18:45

Z reguły codziennie. Z ilością to różnie. Teraz mundial to się mecze ogląda. A tak to często wyszukuję w programie jakieś ciekawe i mega trudno dostępne propozycje filmowe - np. filmy Bergmana - zwykle TVP Kultura. Albo na Zone Europa puszczają też czasem coś starszego, ciekawego. Na żadne seriale specjalnie ochoty nie mam - ewentualnie gdy coś przegryzam to sobie siadam i jakiś serial komediowy oglądnę - np. Świat według Bundych
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-07-01, 19:15

Mundial :) Nie widziałem ani jednego meczu, wymiatam ^^. Zainteresowanie piłką nożną (sportem w TV ogólnie) spadło u mnie do minimum.
Co innego gdybym założył się o zwycięzcę... :)
dozorca_wapnia
Vincent Vega

Post autor: dozorca_wapnia » 2010-07-01, 21:01

Gdy byłem dzieckiem ( w sumie teraz też jestem, no, ale taki już wyrośniętym :D ) to nie było dnia żebym czegoś nie obejrzał w tv, bywały takie dni, że siedziałem przed telewizorem i oglądałem wszystko po kolei co leciało. Na programie telewizyjnym nauczyłem się płynnie czytać i to nie ściema ( nie wiem czemu, ale czasem lubię się tym pochwalić :D ). Teraz po kilku(nastu) latach trochę już wyrosłem, ta chęć oglądania telewizji trochę mi minęła, mimo, że mam tv w pokoju z N'ką to jakoś mało ją oglądam czasem jakiś serial jak mam kompa zajętego, co jakiś czas mecz Mundialowy i jak mnie najdzie ochota to coś odpalę z Vod'a jakiś serialik lub film ( muszę przyznać, że dają całkiem ciekawe pozycje ) :)) Teraz nastała pitolona era komputera, jak wyżej było wspomniane szybkie łącze ( u mnie takie o ;P ) łatwy dostęp do tych wszystkich filmów i innych dupereli to teraz głównie kompa się okupuje, ale czasem mimo tego to fajnie tak usiąść przed telewizorem włączyć jakieś filmidło i obejrzeć go na wygodnej kanapie :)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-07-01, 22:53

Ja nie oglądam w ogóle telewizji - seriously guys... Odmóżdża i manipuluje, zawsze daje mi te informacje, które są zbędne i całkowicie mi nie potrzebne - oczywiście nie mówię teraz o Animal Planet. Czasami sobie włączę ABC, albo NBC, żeby podszkolić język angielski. Ponadto oglądam masę nowych seriali, więc premiera jest tam powiedzmy koło 2:00, 3:00 w nocy, to czasem się pokuszę i obejrzę... Z polskich stacji, by coś wyłowić, to AXN jeszcze jest w miarę porządne, lecą tam późno w nocy fajne filmy^^ A tak, to ściągam z neta to, co mnie interesuje, bez reklam, etc. Telewizor u mnie w pokoju służy mi jedynie do rozdzielenia na dwa pulpity ; )
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2010-07-02, 16:44

Ja również nie oglądam telewizji od ok 3 lat. Czasami oglądam telewizor a nie telewizję jeżeli podłącze do niego laptopa. ;) Jak włączę telewizję raz na pół roku to zazwyczaj kończy się wyłączeniem po 5 minutach. Oglądanie filmów i seriali na komputerze jest o wiele wygodniejsze. Bez reklam, oglądam kiedy chcę. Dzięki temu jestem 'do tyłu' z wszelkimi informacjami i wydarzeniami sportowymi. Gdyby zespół którego słucham nie zrobił piosenki na Mundial nie zauważyła bym nawet, że są jakieś rozgrywki ;)
dozorca_wapnia
Vincent Vega

Post autor: dozorca_wapnia » 2010-07-03, 14:10

Ehh ... Internet kill the video star :D Ale biorąc pod uwagę to co się dzieje na rynku telewizyjnym to telewizorki mają się dobrze :D N'ka, Cyfra +, Cyfrowy Polsat trzej muszkieterowie polskiej telewizji swego czasu miałem i N'kę i Cyfrę + teraz oferty tych telewizji cyfrowych się zacierają powoli taka widoczna różnica ( jeżeli chodzi o programy ) to to, że Cyfra ma Canal+, bo HBO to już w sumie jest wszędzie. Chętnie bym nabył Cyfrę ze względu na canal+, a głównie dlatego, że mają ligę angielską :D bo filmy to ja mam na komputrze :D Wątpię żeby szybko nastały czasy takie, że telewizja kompletnie zejdzie na drugi plan i internet będzie takim " głównym " dostawcą rozrywki filmowej, bo jednak tak żyć bez telewizora w domu to już nie to samo :D Ludzie za bardzo się przyzwyczaili do tego wynalazku żeby tak " z tąd i zowąd " (?) się go pozbyć, tv to dla niektórych jak członek rodziny :D
Dominik676
Jack Sparrow

Post autor: Dominik676 » 2010-07-03, 17:13

Kiedyś oglądałem dużo. Teraz (no, oprócz kilku meczy na mundialu) w ogóle. Filmy w domu oglądam tylko na komputerze, bo nie mam problemu z reklamami i ogólnie lubię sam sobie wybrać porę w której chce coś obejrzeć, a do telewizji trzeba się przystosować.
Awatar użytkownika
setin
Jack Sparrow

Post autor: setin » 2010-09-26, 20:59

Oglądam, najczęściej wychodzi na to że seriale. Ale i jak wyczaję jakiś dobry film to też chętnie obejrzę albo nagram. Teraz jeszcze dochodzą mi do oglądania mecze ligi mistrzów. Co gorsze w tym sezonie nka postanowiła totalnie mnie urządzić i pokazuje WSZYSTKIE mecze.
alfa on
Forrest Gump

Post autor: alfa on » 2011-01-19, 16:31

Dobry temat. ja telewizji w ogóle nie oglądam. Nie ma tam nic ciekawego dla mnie. same głupie reklamy i filmy , które już widziałem. czasami nawet z ciekawości włączę i za każdym razem się przekonuje, że jest zbędny. W pokoju już go nie mam, na szczęście i mam więcej miejsca.
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2011-01-19, 20:50

Telewizja. Na co dzień praktycznie w ogóle nie oglądam. Od czasu do czasu zdarza mi się przy kolacji obejrzeć wiadomości. Jeśli chodzi o oglądanie seriali w telewizji, to wolę sobie nie szargać nerwów. Nienawidzę reklam o nieokreślonym czasie, nie podoba mi się lektor psujący całą frajdę i nie lubię, jak ktoś narzuca mi, kiedy mam oglądać kolejny odcinek.

Ale kiedy mam luźny dzień (sobota, niedziela, albo jak teraz - ferie), po śniadaniu robię szybką rundkę między ulubionymi kanałami (Canal +, +Film, HBO i HBO 2, ale także po różnego rodzaju przyrodniczych i naukowych) i zawsze coś dla siebie znajdę. Wpadłam na tyle fajnych filmów dzięki tym "rundkom" od niechcenia, że nie mogę powiedzieć, że nienawidzę telewizji. Chociaż zazwyczaj - w przeciętny, roboczy dzień - nie uraczysz żadnego interesującego filmu, nawet na kanałach typowo filmowych.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2011-01-20, 18:38

Dobre rozwiązanie to dekoder z funkcją nagrywania: w programie zaznaczasz interesujące filmy, nagrywają się i oglądasz kiedy chcesz ;)
Awatar użytkownika
setin
Jack Sparrow

Post autor: setin » 2011-01-31, 21:15

Taki dekoder to czasem zbawienie, szczególnie jeśli nie załapiesz się np. na premierową emisję na HBO HD, a kolejne są o pietruszkowych porach. Programujesz, nagrywasz - jak masz czas oglądasz. A telewizję oglądam, ze mnie totalny zjadać filmowy i serialowy. Najczęściej to HBO HD, czasem nFilm Hd. Z filmowych kanałów na które warto zajrzeć jest jeszcze Wojna i Pokój - rosyjskie kino.
Myślę, że wszystko dla ludzi byle z umiarem.
Awatar użytkownika
Salvia
Vincent Vega

Post autor: Salvia » 2011-02-06, 20:58

setin pisze:ze mnie totalny zjadać filmowy i serialowy
To tak jak ze mnie. nietrudno się więc domyślic, że kanały filmowe oglądam najczęściej. HBO, Filmbox, nFilmHD, MGM HD, KinoPolska...
inne kanały mogą nie istnieć
Betka
Vincent Vega

Post autor: Betka » 2011-02-07, 19:32

Zauważyłam, że nie posiadania telewizora robi sie jakimś prestiżem, ale to może są Ci ludzie, którzy całe dzieciństwo byli maltretowani durnowatym Polsatem, czy podobnymi, znam paru takich, snobików.
Awatar użytkownika
setin
Jack Sparrow

Post autor: setin » 2011-02-20, 20:11

Tak nie mają telewizora bo filmy i tv oglądają na małych ekranikach swoich lapków. Dziękuję zdecydowanie wolę jakość HD i większy ekran.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2011-02-23, 18:07

Ja jednak pozostanę przy małym ekranie i czymś co chcę pooglądać, a nie tym co jest akurat emitowanie w telewizji. Dodatkową zaletą jest to, że oglądasz kiedy chcesz. Poza tym, żeby pooglądać w Polsce coś w HD trzeba opłacać abonament i to nie mały. Jak dla mnie ideałem jest podłączenie kablem laptopa do tv, ale póki co nie stać mnie na zafundowanie sobie własnej plazmy do mieszkania studenckiego.
Awatar użytkownika
Salvia
Vincent Vega

Post autor: Salvia » 2011-04-17, 20:23

To chyba oczywiste, że za telewizję trzeba płacić, ale jak wybierzesz dobrą ofertę to abonament wcale nie musi być taki wysoki, my w n-ce nie płacimy nie wiadomo jakich pieniędzy, za to ogladać jest co. Ale akurat za czasów studenckich obywaliśmy się bez telewizora, może to kwestia przyzwyczajenia...teraz już nie chciałabym wracać do małego ekranika i 5 kanałów z karty telewizyjnej.
amelia123
Indiana Jones

Post autor: amelia123 » 2012-11-02, 17:26

oglądam codziennie,ale przeważnie są to wiadomości.Niestety nie wiele jest ciekawych propozycji do oglądania,nie ma ani nic dla dzieci,ani dla dorosłych.A już kiedy nadchodzą jakieś wolne dni,tv to całkowita klapa.
ODPOWIEDZ