Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Ostatnio oglądany film

Ogólne dyskusje na tematy cieszące się szerszym zakresem.
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Re: Ostatnio oglądany film

Post autor: B... » 2010-01-11, 17:27

Jeśli chodzi o mnie to z ostatnio obejrzanych filmów w pamięc zapadły mi dwa:
1. Donnie Darko- geniaaaaaaaalny! Oglądałam 4 razy w ciągu 3 dni a nadal nie jestem pewna czy zrozumiałam o co w nim chodzi. Duży plus, ze zmusza do myślenia i pozwala tworzyć własne interpretacje. Polecaaaaam gorąco! Od razu wskoczył na podium moich ulubionych : )
2. Zapach kobiety- trochę się dłużył momentami, ale piękny film, świetna rola Pacino.

oglądał ktoś Parnassusa może?

edit: co do Bękartów...- włoski akcent Pitta niszczy xD
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-01-11, 17:45

Odnośnie Bękartów wojny to zgadzam się z Wami w zupełności, 2 razy byłam na tym w kinie i z dziką przyjemnością obejrzalabym po raz kolejny a najlepiej to kupię dvd i będę męczyć jak długo się da :D włoski akcent Pitta był świetny a pułkownik Landa był gwiazda filmu bez dwóch zdań :D
A odnośnie Parnassusa B... to wybieram się jutro więc pewnie podzielę się wrażeniami po seansie :P
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2010-01-11, 17:51

Wcale się nie dziwię, ze dosłownie WSZYSTKIM, którzy widzieli ten film szczególnie zapamiętuje się ta scena z gadaniem po włosku xD niesamowite "pianie" miałem z tego fragmentu filmu :D
Jeżeli ktoś chce usłyszeć geniusz włoskiego akcentu w wykonaniu Pitta, to zapraszam:
http://www.youtube.com/watch?v=FbpimX7_0nM
Filmik trwa tylko 3 sekundy...^^
B... pisze:1. Donnie Darko- geniaaaaaaaalny!
Skoro tak bardzo chwalisz, to poproszę brata o skombinowanie :D To jest rodzaj filmu, jaki może obejrzeć cała rodzina, czy taki, którego nawet przy ojcu lepiej nie oglądać? :D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2010-01-11, 17:52

No więc czekam z niecierpliwością.
Planowałam, ze w weekend wybiorę się na 'Avatara', bo te efekty kuszą, ale ponoć fabuła kuleje...i dlatego zastanawiam się nad tym 'Parnassusem', bo i temat, i konwencja wydaje się dość intrygująca, a drugiego takiego nagromadzenia ciach < Johnny & Colin & Jude> ze święcą szukać ^^

[ Dodano: 2010-01-11, 17:55 ]
edit:
Morgoth :D - nie do końca rozumiem co masz na myśli ^^, ale wydaje mi się, że spokojnie możesz obejrzeć z rodzicami, w koncu dorosły chłopczyk jesteś... prawie ; p
Nie no, tak na poważnie- nie ma tam nic, co mogłoby sprawić, że atmosfera w czasie seansu stałaby się niezręczna. A film bardzo ciekawy, wymaga trochę skupienia i myślenia, ale naprawdę warto moim zdaniem.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2010-01-11, 17:58

Parnassus... hmm brzmi ciekawie. Ciekawa wzmianka o tym filmie znajduje się na wikipedii:

Kod: Zaznacz cały

Jest to ostatni projekt, w którym miał wziąć udział aktor Heath Ledger. Jego śmierć wstrzymała prace nad filmem. Specyfika roli (zmiana wyglądu zewnętrznego), którą miał zagrać aktor, pozwoliła jednak na obsadzenie w niej trzech innych, znanych aktorów (Jude Law, Johnny Depp i Colin Farrell). W efekcie jedną postać grają cztery osoby.[2] 

W celu zabezpieczenia finansowej przyszłości córki Heath Ledger'a - Matildy, Johnny Depp, Colin Farrell i Jude Law oddali jej cały dochód otrzymany z filmu.
Wspaniały akt ze strony aktorów względem córki Heatha... Ale obsada rzeczywiście kusi... tylko portfel się buntuje... O Avatarze słyszałem różne opinie... Ale raczej nie jest to jedna z tych wspaniałych produkcji... Pomimo nakładu finansowego...
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2010-01-12, 14:19

B... pisze:Jeśli chodzi o mnie to z ostatnio obejrzanych filmów w pamięc zapadły mi dwa:
1. Donnie Darko- geniaaaaaaaalny! Oglądałam 4 razy w ciągu 3 dni a nadal nie jestem pewna czy zrozumiałam o co w nim chodzi. Duży plus, ze zmusza do myślenia i pozwala tworzyć własne interpretacje. Polecaaaaam gorąco! Od razu wskoczył na podium moich ulubionych : )
Oglądałam jakiś czas temu. Świetny, oryginalny i ta możliwość interpretacji... W tym roku (czy w zeszłym, nie wiem) miało wyjść coś podobnego, "S. Darko" (?) o siostrze Donniego. Na filmwebie czytałam opinie, że żenujący.

Morgoth - jeśli o to chodzi, nie masz się raczej co bać. Ja mam zamiar zaproponować rodzicom oglądanie DD, przyznam się szczerze, że moja wersja pochodziła z sieci, a w napisach nie owijano w bawełnę i było dużo przekleństw. No i jest jedna dosyć dziwna rozmowa, ale da się ją przetrwać^^
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2010-01-12, 15:37

Ja również zrobiłam mały rekonenans w temacie, oblukałam filmweb i zagraniczne serwisy i wszędzie, dosłownie wszędzie jadą po 'S. Darko' Ponoć jest to tylko prymitywne skopiowanie najbardziej znaczących motywów z' Donnie'go'. Intrygi i klimatu nie uświadczysz.
Dlatego stwierdzilam, że nawet nie będę po to sięgać, coby sobie nie popsuć wrażenia po genialnej 'pierwszej części'.
Ale naprawdę- jak ktoś nie widział to musi obejrzeć. U mnie zaraz po 'Fight clubie' i 'Se7en' w ulubionych, a więc jak widać towarzystwo ma doborowe : )

No i Morgoth- jesli to taki problem- to film z napisami. Wulgaryzmy się zdarzają, ale w zasadzie nie rzucają się w oczy jakoś szczególnie, no ale lepiej je czytac niż słuchać- zwlaszcza jak tatuś obok siedzi, a jest przewrażliwiony :>
Na pewno widziałeś gorsze rzeczy ;]
Pasztecik- ta rozmowa to ta w czasie hipnozy? Czy na z początku- przy kolacji? Bo jakby się uprzeć to dwie były tylko' takie'. Pierwsza rozbawiła mnie do łez. Sposób, w jaki aktor się w niej wyraża, w jakiej tonacji chociażby jest rozbrajający. Temat też :lol:
Dr. Lilian Thurman: Do you still think about girls a lot?
Donnie: [Under hypnosis] Yeah.
Dr. Lilian Thurman: How are things going at school?
Donnie: I think about girls a lot.
Dr. Lilian Thurman: I asked you about school, Donnie.
Donnie: I think about fucking a lot, in school.
Dr. Lilian Thurman: What else do you think about, when you're at school?
Donnie: Married With Children.
Dr. Lilian Thurman: Do you think about your family?
Donnie: I just turn down the volume and think about fucking Christina Applegate.
Dr. Lilian Thurman: I asked you about your family.
Donnie: [Chuckling] No, I don't think about fucking my family, that's gross
Ale w ogole nie warto rozpatrywac tego filmu w tym kontekście :] Film genialny, warty uwagi. Ameen.

Aaaaa i jeszcze chcialam nabąknąć, że ogladałam miliiiijony głupich komedii romantycznych przez święta. Nie wiem czemu, jakiś przejaw masochizmu chyba. No i jedyną, która była dość znośna okazała się 'Brzydka prawda'. Nawet dość sporo fajnego humoru w niej, wątek miłosny denny i oczywiście przewidywalny, ale G. Butler ociekał testosteronem gD> , więc daje mu 7/11.
I co jeszcze? 'Kac vegas'- slyszałam opinię, że szmira totalna. Obejrzałam z nudów i nawet się dobrze bawiłam na nim. Odkrywczy nie jest niewątpliwie, ale widziałam dużo gorsze komedie ;] Scenka z 'odśpiewaniem'- nie wiem jak nazwać ten pomruk z machnięciem nogą xD- fragmentu 'Who let the dogs out?' niszczy obiekty. No i Bradley Cooper *_* eh eh... 6/10, bardziej polecam niż nie.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-01-12, 21:28

Tak jak mówiłam i obiecałam napisać, byłam dziś na filmie "Parnassus" w reżyserii Terry'ego Gilliama - który nawiasem mówiąc jest dość specyficznym reżyserem i byłym członkiem grupy Monty Pythona :D Od razu trzeba podkreślić, że nie jest to film dla każdego, gusta ludzi są tak różne jak ich poglądy, nie ważny jest wiek widza tylko to jak bardzo rozwinięta jest jego wyobraźnia.
Film opowiada o niezwykłym człowieku, który zawarł pakt z diabłem: w zamian za nieśmiertelność obiecuje oddać Mu swoją córkę gdy ta ukończy 16 lat. Parnassus jest starcem, który razem z córką Valentiną, pewnym młodzieńcem i karłem podróżują po świecie w składanym teatrze - bo nie wiem jak inaczej to opisać :D Ponieważ są, powiedzmy sobie szczerze, dziwakami którzy jakby urwali się z innej epoki, nie są rozumiani i zbyt pozytywnie odbierani we współczesnym świecie. Doktor Parnassus posiada lustro, które, po przejściu przez nie, przenosi ludzi do innego świata - do ich własnej wyobraźni, stworzonej przez Parnassusa.
Którejś nocy ratują Tony'ego i wszystko przewraca się do góry nogami :D
Dalsza część filmu już nie jest do opowiedzenia ;) Nie powiem, że film był według mnie jakiś wybitny ale siedziałam na nim zauroczona niesamowitą wyobraźnią reżysera, realizacją filmu i samym pomysłem na niego.
Nie było w nim dużo efektów co jest plusem - chociaż w takich przygodowo-fantastycznych produkcjach efekty specjalne są raczej atutem, jednak ten film nie wymagał tego w takim stopniu jak chociażby we Władcy pierścieni :D
Jeśli chodzi o aktorstwo to wszyscy odwalili swoją robotę jak należy :D Jak powiem, że według mnie najlepszym wcieleniem Tony'ego był Heath Ledger to nie dlatego, że już go nie ma ;( (a o zmarłych źle się nie mówi ;) ) ale dlatego, że według mnie najlepiej się wcielił w tą postać i w sumie najdłużej ją grał. Pozostali panowie czyli Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell, którzy zastąpili go w tej roli, właściwie aż tak dużo i długo nie musieli go zastępować. Ciekawy jest tez występ Toma Waitts'a w roli diabła - dla tych co nie wiedzą, to amerykański piosenkarz o przepitym i przepalonym głosie, według mnie bardzo pasuje do roli szatana :D
Na koniec powiem tylko, że film ma swój klimat i może być odebrany na różne sposoby.
Polecam go tym, którzy są otwarci na "Inność" :D A jeśli chodzi ocenę w skali do 10ciu to daję 9 :)
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2010-01-13, 08:38

B... pisze: Pasztecik- ta rozmowa to ta w czasie hipnozy? Czy na z początku- przy kolacji? Bo jakby się uprzeć to dwie były tylko' takie'. Pierwsza rozbawiła mnie do łez. Sposób, w jaki aktor się w niej wyraża, w jakiej tonacji chociażby jest rozbrajający. Temat też :lol:
Obydwie są niezłe, ale chodziło mi o tą wymianę zdań Donniego z kumplami, na temat Smurfów. Toż to brylant jest.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-01-13, 13:16

Słyszałam o tym filmie "Donnie Darko" ale jeszcze nie miałam okazji zobaczyć chociaż chciałam a jak tak zachwalacie teraz to będę miała motywację żeby jakoś go zdobyć i obejrzeć :D dobry jest ten dialog podczas hipnozy bohatera, który przytoczyłaś B... a zaczął mnie też nurtować ten o smurfach :D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2010-01-13, 16:41

A no, a no ^^ jeszcze było rzeczywiście o tych smerfach... i te dywagacje Donnie'go:
Donnie: [shouts] First of all, Papa Smurf didn't create Smurfette. Gargamel did. She was sent in as Gargamel's evil spy with the intention of destroying the Smurf village. But the overwhelming goodness of the Smurf way of life transformed her. And as for the whole gang-bang scenario, it just couldn't happen. Smurfs are asexual. They don't even have... reproductive organs under those little, white pants. It's just so illogical, you know, about being a Smurf. You know, what's the point of living... if you don't have a dick?
No cóż- chłopak był w trudnym okresie dojrzewania, a jak wiadomo wtedy hormony szaleją. Ale nawet w takiej wypowiedzi widać jak szalenie inteligentnym i błyskotliwym chłopcem był ten nasz Donnie. Świetna postać.

[ Dodano: 2010-01-14, 08:36 ]
btw. byłam wczoraj na 'Avatarze'. Efekty świetne, ten stworzony tam świat również, ale rzeczywiście fabuła już nie powala. Biją się jak zwykle, wygrywa ten co zwykle /o\
Chociaż dla samych efektów- aby nacieszyć oko- warto się przejść, choć i tak w tym przypadku 3d aż tak potrzebne nie jest, jak myślałam.

aaaaa w zwiastunach widziałam za to Shreka i Alicję w krainie czarów- oba także w 3d. Nie wiem kiedy będzie premira, ale potanowienie padło- idę na oba. Zachęcili mnie skutecznie ;]
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-04-08, 21:29

Kilka minut temu skończyłyśmy z współlokatorką oglądać nowy film Woody Allena "Whatever works" (co genialni tłumacze przetłumaczyli na "Co nas kręci, co nas podnieca" - szczerze mówiąc nie wiem skąd im coś takiego przyszło to głowy, wystarczyło po prostu "Jakby nie było" ;) ) i z zadowoleniem stwierdzam, że był bardzo dobry. Reżyser w czystej postaci! :D Jak zwykle było mnóstwo błyskotliwych dialogów z neurotycznym zacięciem jak to u Allena i zabawnych sytuacji. On jest jednak mistrzem komedii. Główne postaci spisały się świetnie a głównego bohatera równie dobrze z tymi jego poglądami mógł zagrać sam reżyser ;) Film polecam wielbicielom allenowskiego humoru :D
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-27, 18:52

Córka mojego szefa - straszna słabizna. Po seansie trudno sobie przypomnieć jakiś zabawny moment z tego filmu. Odradzam!
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2010-06-27, 21:36

Metropia - antyutopijna wizja z całkiem ciekawą animacją, ale z niedoborem oryginalnych pomysłów. Czasy się zmieniły, więc nie wypadałoby jeździć ciągle w zasadzie na identyncznym schemacie. Fajny był pomysł podwójnej manipulacji (więcej zdradzić nie mogę ;) ), ale to zdecydowanie za mało. 6/10.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-28, 16:42

Wszystko gra - po "Śnie Kasandry" (ewidentne 9/10, zamierzam napisać recenzję, ewentualnie założyć osobny temat) zainteresowałem się filmografią Allena. Kilka lat temu coś tam widziałem, ale mi nie przypadło do gustu.
O "Wszystko gra" trudno pisać tak, by nie zepsuć nikomu zabawy. W 2/3 to dobra komedia obyczajowa, a 1/3? No właśnie, mistrzowie thrilleru mogą patrzyć i podziwiać :)
Scenariusz naprawdę błyskotliwy! Film oceniam na 7/10 i polecam każdemu się z nim zapoznać. Nie zapowiadał się żaden szał a jednak...
Bates
Indiana Jones

Post autor: Bates » 2010-06-28, 17:13

Krzyk - cała trylogia. W końcu obejrzane od deski do deski. Pierwsza część ewidentnie najlepsza - dwójka i trójka mi się ciągły. Chyba najlepsze w tych filmach było odwoływanie się do jakichś starszych horrorów z lat 70-tych i późniejszych. Dało się podłapać parę ciekawych tytułów. Nawet można się pobać - najbardziej w jedynce, bo była zdecydowanie najmniej schematyczna. Reszta raziła zbytnio głupotą. Aktorstwo w miarę dobre. Zwłaszcza dla mnie najciekawsza postać Deweya.
Krzyk 8/10
Krzyk 2 6/10
Krzyk 3 6/10
amelia30
Forrest Gump

Post autor: amelia30 » 2010-06-28, 20:58

"Twój na zawsze"

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Pattinson, chociaż na większa uwagę zasługuje cała fabuła, bo moim zdaniem, film z przesłaniem i naprawdę warty obejrzenia!
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2010-06-28, 21:43

"Twój na zawsze"
Z tego filmu kojarzę tylko plakaty na których chamsko powiększono nazwisko głównego bohatera, a obok umieszczono tytuł, co miało dosyć dwuznaczny przekaz. ^^

A ja próbuję w końcu obejrzeć w całości Metropolis. Znalazłem ciekawą wersję na youtube, gdzie jako podkład wykorzystano inną muzykę (w większości dark ambient - Desiderii Marginiis ^^) i użyto filtr sepii. Efekt całkiem udany.

Do obejrzenia tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=_Pjhm2Yt ... re=related
Pandek
Indiana Jones

Post autor: Pandek » 2010-06-29, 14:56

Senność - kompletna klapa. Bez polotu, nudno, nieciekawie. Reżyser próbuje stworzyć dzieło refleksyjne, pobudzające do myślenia- powstaje papka bez wyrazu. Dialogi sztuczne do granic możliwości (być może był to zabieg przeprowadzony celowo, nie rozumiem jednak po co). Na ekranie szczególnie drażni Kożuchowska snująca się bez celu i wygłaszająca swe kwestie.
Podsumowując- film jest znacznie słabszy niż poprzednie dzieło Magdaleny Piekorz Pręgi.

Scoop- Gorący temat- film raczej udany, nie brakuje tu typowego allenowskiego humoru( którego jestem wielką fanką), choć nie jest to poziom chociażby "Annie Hall". Tak czy owak ogląda się go niewątpliwie bardzo przyjemnie.
yrek
Agent Smith

Post autor: yrek » 2010-06-29, 18:06

Wciąż ją kocham. Babskie kino. Powolna i raczej nużąca fabuła. Nic specjalnego ot historia młodziaków rozdzielonych przez wojnę. Kilka kwestii wzbudzało raczej usmiech niż smutek (z gatunku melodramat). Osobiście - zawiodłem się.

Ps. Zachęcam do tworzenia nowych tematów o ostatnio obejrzanych filmach w dziale "filmy (według gatunków)" :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-30, 18:24

"Twój na zawsze"
Widziałem. Film do zapomnienia. Całkiem fajny, ale tylko ś w i e t n y pomysł na zakończenie wyróżnia go z tłumu podobnych. Tak, czy owak +6/10.
Pandek pisze:typowego allenowskiego humoru( którego jestem wielką fanką)
Nie poleciła byś mi jakichś jego filmów z wątkiem kryminalnym? :) Coś równie dobrego jak "Sen Kasandry" i "Wszystko gra", o których wspomniałem wyżej.
dozorca_wapnia
Vincent Vega

Post autor: dozorca_wapnia » 2010-07-03, 14:19

Tricky Brains - bardzooo dobra komedia z Stephen Chow :D Opowiada o zawodowym kawalarzu, który dostał zlecenie wyrzucenia z pracy pewnego osobnika tak krótko mówiąc :D Stephen to według mnie jeden z najlepszych aktorów komediowych jakich w życiu widziałem :) Polecam jego filmy te stare jak i nowe ten aktor jest mistrzem w tym co robi :)
Dominik676
Jack Sparrow

Post autor: Dominik676 » 2010-07-03, 17:10

"Martwa Cisza"- jak dla mnie jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem ostatnimi czasy. Ogólnie najbardziej lubię horrory, ale z tych nowszych to prawie żaden mi nie odpowiada, a tutaj taka miła odmiana. Wykonanie filmu jak dla mnie genialne, ciemne kolory bardzo potęgują klimat, Ale na największe brawa moim zdaniem zasługuje muzyka. Bardzo dobry film.
Pandek
Indiana Jones

Post autor: Pandek » 2010-07-04, 18:32

Dusqmad pisze: Nie poleciła byś mi jakichś jego filmów z wątkiem kryminalnym? :) Coś równie dobrego jak "Sen Kasandry" i "Wszystko gra", o których wspomniałem wyżej.
Woody'ego Allena uwielbiam, aczkolwiek muszę przyznać ze wstydem że póki co żadna ze mnie znawczyni (obejrzałam bodajże z 8 filmów jego autorstwa) i raczej Ci nie pomogę. Z tego, co wiem Allen ma na swoim koncie sporo produkcji z wątkiem kryminalnym, jednak są to przede wszystkim komedie, jak np. "Manhattan Murder Mystery". Gdzieś wyczytałam, że do "Wszystko gra" trochę podobne są "Zbrodnie i wykroczenia", więc możesz spróbować; znajoma oglądała też "Strzały na Broadwayu" i jej recenzja była pozytywna...Nie jest to jednak raczej film podobny do wymienionych przez Ciebie.
Bates
Indiana Jones

Post autor: Bates » 2010-07-11, 11:09

Fujary na tropie - komedia kryminalna, która wykorzystuje już niektóre trochę przemielone schematy, na uwagę zasługuje bardzo dobra rola Tracy'ego Morgana - jego cytowanie kwestii ze znanych filmów miażdży, drażni trochę postać, w którą wcielił się Bruce Willis - glina i ma córkę, z żoną się rozwiódł - skądś to znam, ale ogólnie to naprawdę przyjemny film na odprężenie
6+/10
ODPOWIEDZ