Ostatnio oglądany film

Ogólne dyskusje na tematy cieszące się szerszym zakresem.
Nadare
Nosferatu

Re: Ostatnio oglądany film

Post autor: Nadare » 2009-02-08, 14:56

Elisha pisze:Ale jak już w kinach pojawiają się godne obejrzenia filmy, to większość ludzi i tak wybiera te kiczowate komedie
No to fakt, z tym się zgodzę. Kino przeżywa prawdziwe oblężenie jak jest puszczana kolejna komedyjka z Adamem Sandlerem itp (przynajmniej u mnie :P)
Niestety w moim mieście jest jedno kino, gdzie puszczają tylko dwa filmy dziennie i zazwyczaj takie ciekawe, że aż szkoda gadać. Teraz budują nam galerię i ma być multiplex to mam nadzieję, że będą puszczać więcej ciekawszych filmów.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-02-08, 17:43

No jak będzie multiplex to może faktycznie znajdzie się coś ciekawszego chociaż na ogół jest niestety tak że w takich multipleksach leci głownie komercha i amerykańska papka :-/ smutne, że tak jak wspomniała Elisha, coraz mniej ludzi chodzi na ambitniejsze filmy no ale takie już niestety mamy społeczeństwo które woli obejrzeć kolejną głupia komedię z Adamem Sandlerem czy innym podobnym zamiast pójść na jakiś bardziej wartościowy film. Wiecie co dziewczyny, z jednej strony staram się zrozumieć że ludzie wybierają takie głupkowate filmy - żeby się oderwać od szarej rzeczywistości i pośmiać ale sęk w tym, że głownie takie filmy są wybierane przez ludzi. Wczoraj na Drodze do szczęścia, razem ze mną było jakieś 20osob - a była sobota przecież i w dodatku są u nas teraz ferie. W kinie było pełno ludzi, wiele osób z dziećmi z którymi musieli iść na jakieś badziewie dla gówniarzy i tak na produkcje pt. "Cziłała z beverly Hills" masa ludzi kupiła bilety a na w/w Drogę...to szkoda gadać. Dzięki Bogu na razie nie mam dzieci a jak bym miała to zostawiłabym je na filmie dla nich i poszła na coś normalnego :-D
A na "Ciekawy przypadek..." mam zamiar wybrać się w tygodniu, może pójdę na coś jeszcze :lol: a wracając jeszcze do Drogi... to też bardzo utożsamiłam się z April, musimy zrobić co się da by nie wpaść w taką rutynę i mieć prace jaką się lubi. Łatwo się mówi, trudniej wykonać...ale trzeba być dobrej myśli :-)
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-02-08, 20:58

Nadare pisze:kolejna komedyjka z Adamem Sandlerem
O! o! O to mi właśnie chodziło. A najsmutniejsze jest to, że mój brat sie do tego grona zalicza. I ma niezłą wymówkę - stwierdził, że nie chce mu się 2 godziny czytać napisów. I to mają być argumenty? To ma być jego inteligencja? Eh.
Nadare pisze:Niestety w moim mieście jest jedno kino, gdzie puszczają tylko dwa filmy dziennie i zazwyczaj takie ciekawe, że aż szkoda gadać.
U mnie też (dwa filmy na krzyż, w tym jeden, ten lepszy na małej sali), dlatego na co ciekawsze filmy, które chcę zobaczyć na dużym ekranie, wybieram się do Rybnika - a tam i Plaza, i Focus. 10 pozycji do wyboru, przy okazji sklepy odwiedzę.
Nadare pisze:Teraz budują nam galerię i ma być multiplex to mam nadzieję, że będą puszczać więcej ciekawszych filmów.
I u mnie w mieście też budują galerię, ale obawiam się, że kina nowego nie zrobią. Nawet gdyby tak się stało, to większa część mieszkańców pewnie nawet nie raczyłaby go odwiedzić (tłumacząc, że bilety za drogie, etc. - bo to prawda, ale raz w miesiącu/raz na dwa miesiące można przecież wydać te 16 zł, jeśli rodziną trochę więcej - ale może warto spożytkować w ten sposób jedną dniówkę).
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-02-10, 16:25

Cate13 pisze:woli obejrzeć kolejną głupia komedię z Adamem Sandlerem
Ej, ej, eeeeej, ale Adam Sandler jest zarąbisty, a taka dawka odmóżdżenia też jest człowiekowi potrzebna :D
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-02-10, 17:51

Oczywiście że czasami jest potrzebna ale nie za każdym razem jak się idzie do kina :-D
przynajmniej ja tak uważam, ludzie wola iść na takie filmy żeby nie trzeba było na nich myśleć ani używać jakichkolwiek komórek przy oglądaniu takich filmów xD a Sandler...nic do niego osobiście nie mam, w końcu to nie jego wina że widzą go tylko w takich komediach w jakich gra.
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-02-10, 17:55

To zobacz sobie dramat z nim w roli głównej pt. "Reign over me" - nie spodziewałam sie po nim, że potrafi tak dobrze zagrać rolę absolutnie nie-komiczną.
Cate13 pisze:Oczywiście że czasami jest potrzebna ale nie za każdym razem jak się idzie do kina
Fakt. Sama wolę ambitniejsze kino.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-02-10, 18:15

Adam Sandler zagrał dramatyczną rolę :?: :shock: to pewnie jakiś stary film,co? ;-)
pewnie jego pierwsze kroki w aktorstwie. Musze się rozejrzeć kiedyś za tym filmem, dzięki :-)
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-02-10, 18:33

Nieeeee, film jest z roku 2007 :D
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-03-09, 19:21

Yhm, wracam do tematu.

Właśnie obejrzałam film pt. "Labirynt Fauna". Przytaczam krótki opis filmu:

Mała Ofelia przybywa do domu nowego męża jej matki, kapitana Vidala. Dziewczynce trudno znieść surowość ojczyma. Przez przypadek Ofelia odkrywa w ogrodzie tajemniczy labirynt. Tam spotka Fauna, baśniowego stwora, który rozpozna w niej księżniczkę magicznej krainy, której grozi zagłada. Przed dziewczynką stoją jednak 3 mordercze zadania, które sprawdzą jej nieśmiertelność. Z czasem okrucieństwo zapanuje nad całym rzeczywistym światem.

[opis dystrybutora kino]

Spodobał mi się, szczególnie piękna była muzyka. Polecam, trudno opisać ten film, to trzeba zobaczyć.

Jutro zabiorę się chyba za "Mrocznego Rycerza". Możliwe, że opiszę wrażenia.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-03-13, 11:17

Niedawno obejrzałem Ciekawy przypadek Benjamina Buttona... wspaniały film... niektórzy mówią że trochę przynudzał, ale nie mnie... było tam po prostu trochę czasu na refleksję, co uczyniło ten film arcydziełem... Historia Benjamina była urzekająca i niezwykle wzruszająca, szczególnie końcówka gdy zdawaliśmy sobie sprawę co czeka bliskiego już nam bohatera... W tym filmie podobało mi się wszystko^^ A moją ulubioną sceną, przy której się nawet uśmiałem było rozwalenie U-boota xD
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2009-03-13, 13:28

Morgoth, tez ostatnio mialem okazje go ogladac, lecz tylko do polowy, usnąłem xD
Był całkiem ciekawy, swietna charakteryzacja i obsada. Naprawde polecam :)
Ostatnio oglądałem też film "Next". Równniez dobra obsada i całkiem ciekawy wątek jasnowidzienia :)
Gorąco polecam.
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2009-03-14, 11:09

A ja ogłosiłam ten weekend :" Maratonem z Harry'm Potterem" :mrgreen:
Nigdy wczesniej jakos nie miałam ochoty i weny, zeby siegnąc po filmy z tej serii, a tym bardziej po książkę. Ze względu jednak na pewnego rodzaju przymus^^ obejrzenia "HP i czary ognia" :-P postanowiłam obejrzec takze pozostałe czesci. Oczywiscie nie byłabym soba, gdybym zrobiła to jak Bog przykazał czyli od 1 czesci...^^. Obejrzałam 2,5 ostatnio wydanych części. Dzis mam zamiar sięgnąc po 2 pierwsze :mrgreen: i skonczyc więznia Azkabanu.
Bardzo pozytywne te filmy. Bajeczne takie^^
która czesc najbardziej Wam sie spodobała? Bo pewnie widzieliscie juz dawno wszystkie :-D
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-03-14, 14:56

B... pisze:Ze względu jednak na pewnego rodzaju przymus^^ obejrzenia "HP i czary ognia"
A tym przymusem oczywiście był RPattz?

Mam koleżankę, która obejrzała HP tylko i wyłącznie ze względu na ten "przymus".

Moja ulubiona część zarówno książkowa, jak i filmowa to Więzień Azkabanu. Chociaż trailery 6 części nieźle się zapowiadają. Przy książkach ciągle mam wątpliwości czy WA czy ZF, ale jednak WA - bardziej sentymentalne.
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2009-03-14, 15:39

Elisha pisze:A tym przymusem oczywiście był RPattz?
no niestety :lol:
ale nie żałuję, że sięgnęłam po tą część, jak i po pozostałe. Zawsze miałam do tego dziwny stosunek, a szkoda, bo nigdy nie miałam z tym kontaktu, wyrobiłam sobie zdanie o tej serii tylko na podstawie opinii znajomych, wiec mam teraz nauczkę :->
Własnie skonczyłam Więźnia Azkabanu.
Jeszcze 2 pierwsze części przede mną^^ szkoda, ze zabrałam sie za to w takiej niechronologicznej kolejności...dziwnie bedzie tak cofnąć się do samego początku, obserwujac te zmiany, chociażby w samym wygladzie głównych bohaterów^^
Z tych, które do tej pory widziałam, najlepsze wrazenie zrobil na mnie chyba Zakon Feniksa. Czara ognia też w zasadzie była niezła...no i młodziutki Pattinson...^^
:529:

a w wolnym czasie moze nawet po książkę sięgnę... :-)
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-03-14, 23:00

Przed chwilą oglądałem Gladiatora... chyba nie pierwszy raz xD ale kiedy to było? ... :D
Film dosyć ciekawy, trochę krwawej akcji na miecze i trochę czynników wewnętrznych... rewelacyjna muzyka zrobiła na mnie największe wrażenie. Russel Crowe całkiem nieźle sobie radził z tą rolą, dzięki czemu dobrze się oglądało ten film^^ I tak jak się spodziewałem, happy endu nie było... przynajmniej nie do końca
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-03-15, 17:05

B... pisze:która czesc najbardziej Wam sie spodobała? Bo pewnie widzieliscie juz dawno wszystkie
Ja właśnie nie wiem... Moją ulubioną częścią książki była trzecia "więzień Azkabanu", ale film tak za przeproszeniem zdupili, że hej!
Piąta część i czwarta chyba najbardziej mi się podobały...
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-03-25, 11:44

Jako, że mam rekolekcje i idę dopiero na 13, obejrzałam "Mrocznego Rycerza". Głównie chciałam zobaczyć oscarową rolę H. Ledgera, niestety ostatnią. Heath zasłużył na Oscara... jego śmierć to wielka strata :567:... naprawdę miał wielki talent..... Scena w komisariacie podczas przesłuchania... Dech zapiera.
Jestem przekonana, że to postać Jokera w głównej mierze ratowała film, nadrabiając wszelkie braki. Film bardzo dobry, z przesłaniem... zapomniałam, co miałam napisać :roll:

Ah, przypomniałam sobie. Joker wpisuje się na moją listę ulubionych złoczyńców... będzie wysoko.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-03-25, 19:37

No "Mroczny rycerz" to świetny film, jak byłam na tym w kinie to przez cały film czułam się dosłownie wbita w fotel :-D ani przez chwile nie było nudno. A Joker w wykonaniu Heatha był niesamowity, jeden z moich ulubionych czarnych charakterów i psychopatów :-D
Co do Harry'ego to oglądałam wszystkie części po kolei bo wciągnęłam się przy czytaniu 1 :-D te 2 dwie to były takie, według mnie, bajeczki dla dzieci ;-) tak naprawdę to zaczęło mi się podobać dopiero od Więźnia Azkabanu - był nieźle zrobiony chociaż z drugiej strony spodziewałam się czegoś lepszego po przeczytaniu książki ale to raczej norma :-D Czara ognia już bardziej mi się podobała, była taka mroczna :-D a trailer 6 tez dobrze się zapowiada, ciekawa jestem jak sobie poradzą z Deathly Hollows ;-)
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-03-25, 20:19

O, właśnie z racji tego, że mam rekolekcje, a co za tym idzie trzy dni wolnego z weekendem jako przedłużenie, postanowiłam, że urządzę sobie mały maraton Harry'ego Pottera. Tylko w nieco zmienionej formie - polskie napisy i dubbing off (sprawdzam mój angielski^^").

A przy okazji przypomnę sobie, co się działo i będę przygotowana na 6 część. Jeden seans mam już za sobą. Nie używają wybitnie trudnego języka, spokojnie można zrozumieć, o czym mówią, bez żadnych wspomagaczy (no chyba, że to za sprawą tego, jak często 1 część oglądałam - niektóre dialogi znam na pamięć: "co za kretyn", "psychiczna jakaś", "To jest Leviosa a nie... Leviosaar", oczywiście z odpowiednim akcentowaniem).

Co do 6 części, to najbardziej wyczekuję sceny łazienkowej - Draco vs. Harry. Ciekawe czy będzie cud, miód jak w książce. I ciekawe, czy Tom Felton będzie wiarygodnym płaczącym Malfoyem. Mam nadzieję, że nie spieprzyli sprawy.

Film, który ostatni oglądałam, to Speak. Całkiem przyzwoita pozycja. Fabuła może nie z najwyższej półki, ale bardzo podobało mi się wykonanie. Film jest spokojny, mało się w nim mówi. Może dlatego przesłanie jest zdecydowanie trudniejsze do wydobycia i bardziej angażuje widza, zmusza do myślenia. Nieco chaotyczna końcówka, z której przydałoby się wyciąć parę mało ważnych elementów. Ale rozumiem, że scenarzysta chciał postawić sprawę jasno i pokazać to, co się potem stało, nieco mniej zainteresowanym widzom. I to co najbardziej mi się podobało w fabule to lekcje plastyki i cały wątek z drzewem, a właściwie z "jednym słowem, obiektem, który na przestrzeni całego roku szkolnego miał przeobrazić się w sztukę". To, co potem udało się osiągnąć Melindzie, było... ciężko mi to nazwać, ale... istnieją takie rzeczy, na widok których, aż się robi ciepło na sercu.

Dałabym 7,5/10
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-03-30, 15:00

Ja wczoraj obejrzałem Dwie pierwsze części Piratów z Karaibów. Ciężko powiedzieć co robi w nim największe wrażenie, czy wręcz genialna muzyka, czy fenomenalna gra Johny'ego Deppa (czy tam Deepa :D)... Muzyka była rewelacyjna, jakby nie patrzeć. Niestety miałem wersję z lektorem, a jak na lektora przystało, było pod tym względem beznadziejnie, głos lektora przy muzyce zanikał i nie wiedziało się o czym mowa... Dalej - efekty mi się bardzo podobały, było wiele ciekawych scenek, znalazło się też sporo zabawnych fragmentów, że się aż czasem chciało płakać xD Prawdą jest to, że do tego filmu trzeba podejść jak do totalnej fantazji, inaczej film może się nie podobać^^ Podobała mi się też rola Orlando Blooma - Willa, aktor się rozwija^^ najpierw w Władcy Pierścieni robił kompletną masakrę z łukiem, a tutaj niszczył w szermierce^^

Za całokształt 8+ ;)
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-04-17, 19:54

Ostatnio oglądałam Pokutę. Pomijając fakt, że towarzystwo moich rodziców i brata nie sprzyjało pozytywnemu odbiorowi filmu, to Pokuta miała coś w sobie. Ciężko mi ocenić film, który zyskał uznanie krytyków, a ta mała z wyłupiastymi oczami (Saorsie) dostała za rolę nominację do Oskara (szczerze mówiąc, nie mam pojęcia za co).

Zaczyna się sielankowo i dość kontrowersyjne. Kluczowe sytuacje przedstawione są z dwóch perspektyw - perspektywy małej Briony i tej rzeczywistej. Potem jest już bardziej dramatycznie, zaczyna się wojna (tutaj całkiem niezłe zdjęcia i ujęcie tego, co działo się w wojsku, lekko ironicznie). Końcówka mnie trochę niepokoi, odstaje od klimatu filmu, choć sprowadza widza na ziemię.

Nie jestem pewna, ale... 7/10? Może 8.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-06-04, 12:06

Tez byłam na Pokucie jak leciało w kinie, całkiem niezły ale dołujący.

A w zeszły piątek wybrałam się wreszcie na "Star Treka" :-D Mimo, że w życiu tego nie oglądałam jak było w tv to podobało mi się :-) poszłam właściwie z 2 powodów, kumpela, która jest fanką namawiała mnie żebym poszła dla efektów i Zachary'ego Quinto :-P pewnie z tego drugiego powodu moja ocena filmu nie będzie zbyt obiektywna ;-) ale nie pamiętam kiedy wyszłam z kina taka ujarana jak z tego :-D poza tym lubię filmy fantasy i science-fiction wiec to tez pomogło. Już nie będę wspominać o efektach bo wiadomo, że były super, podobały mi się postacie Scotty'ego i Chevkova ;-) no a dialogi miedzy Spockiem i Kirkiem były genialne :-D chętnie wybrałabym się na to jeszcze raz i chyba to zrobię póki mam jeszcze szansę ;-) przymykam już oko na to, ze to takie hollywoodzkie było, ale za to bardzo dobrze się na tym bawiłam :-) do końca życia będę jej za to wdzięczna za to, ze mnie namówiła i że dzięki niej wciągnęłam się w Herosów bo chciałam zobaczyć Zacha w roli Sylara <3
Podsumowując oceniam film na 10 :-D bo to film, do którego pewnie będę powracać tak jak do "Gwiezdnych wojen" ;-)
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-06-04, 20:14

Last Days

Uświadomiłam sobie, że za często mówię do siebie samej.

I plączę się po domu.

Film smutny, prawdziwy. Momentami chaotyczny, momentami ospały. Niesamowicie wprawia w stan hipnozy. Potrafiłam zagapić się w 5 minutową scenę (z tym samym obrazkiem domu i świetną, acz monotonną muzyką w tle), i nie myśleć o niczym innym.

Strasznie to offowe, ale podobało się. Może... 7,5.

Powoli zaczynam zapoznawać się z twórczością Gusa Van Santa. Słoń następny w kolejce. Paranoid Park mam za sobą - równie odrętwiający i skomplikowany. Jak dla mnie chłopak miał wielkiego pecha, a każdy podjęty krok byłby wyborem tragicznym.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-09-13, 13:01

A ja kilka dni temu obejrzałam irlandzki film "Śniadanie na Plutonie"na który zamierzałam sie już jakis czas aż w końcu ściagnęłam, obejrzałam i do tej pory mnie trzyma :-D Baaardzo mi sie podobał. Opowiada o chłopcu, który jako niemowlę zostaje porzucony w drzwiach kościoła - odnośnie tego jest ciekawa historia ;-) - i zostaje przygarniety do rodziny zastępczej. Już jako młody chłopak czuje, że jest inny niż wszyscy i lubi przebierać się w damskie fatałaszki :-D film piękny, opowiedziany w słodko-gorzki sposób. Śledzimy losy głównego bohatera szukającego akceptacji w ówczesnym sobie świecie czyli w latach 70, poprzedniego wieku of course :-D (swoją drogą fajne czasy :-D ahh przydałby się czasem wehikuł czasu.. :-P) Tłem historycznym są walki irlandczyków z anglikami, ponieważ nasz bohater z przyjaciółmi żyje na granicy brytyjsko-irlandzkiej, oraz wspaniała muzyka, dopasowana w każdym calu. No i aktorstwo super, zwłaszcza główny bohater został idealnie dobrany z tą swoją delikatną, damską niemal urodą, niezła z niego laska była nawiasem mówiąc :-D film dla ludzi tolerancyjnych i wrażliwych na inność :-D a także pozycja obowiązkowa dla wielbicieli brytyjskiego kina :-P juz podczas ogladania dołączył do kolekcji moich ulubionych, teraz tylko muszę go zdobyć na dvd bo to film, który mogłabym oglądać...no może nie na okrągło ale chetnie będę do niego wracać co jakiś czas bo jest naprawdę urokliwy :-D
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2010-01-11, 16:53

Ostatnimi czasy miałem przyjemność oglądać dwa wspaniałe filmy, pierwszym z nich jest film, o którym swego czasu było naprawdę głośno, mianowicie Bękarty Wojny. Moim zdaniem mamy w tym filmie do czynienia z prawdziwą wirtuozerią gry aktorskiej w szczególności grającego pułkownika Hansa Landę - Christopha Waltza oraz Aldo Raine'a - Brada Pitta. Odkąd zobaczyłem ten film, nabrałem szacunku dla Brada Pitta- w tym filmie swoją grą aktorską wgniatał mnie w fotel :D Każda scena dzięki temu aktorowi zyskiwała na smaku. Najbardziej odznaczała się jego mimika oraz, oczywiście - akcent (szczególnie w scenie Włochów xD). Natomiast Christoph Waltz dał popisał się na całej linii, znakomicie odegrał swoją rolę. Wcale się nie dziwię, że film ten ogłoszono najlepszym w roku 2009, zdecydowanie na te miano zasługuje. Ocena 10/10
Drugim, również znakomitym filmem, który obejrzałem jest film familijny August Rush. Znakomicie wpłynął on na moje samopoczucie. Ukazuje on historię pewnego małego chłopca, który został w niezwykły sposób obdarzony przez naturę. Brzmi banalnie, ale film naprawdę jest godny polecenia, zwłaszcza dla ludzi lubiących i mających na co dzień styczność z muzyką :D Moja ocena: 9/10
ODPOWIEDZ