Jak tam z waszym oglądaniem?

Ogólne dyskusje na tematy cieszące się szerszym zakresem.
Mela0607
Agent Smith

Re: Jak tam z waszym oglądaniem?

Post autor: Mela0607 » 2007-02-11, 00:12

hehe przedemną tak samo :P
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-02-12, 14:43

Przede mną też sporo filmów jeszcze do oglądnięcia i zamierzam wieczorkami sobie pooglądać ;) jak narazie to oglądłem "American Pie naga mila" i Szalony akademik" :-)
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-02-22, 16:18

nie liczy sie ilosc, ale jakosc :)
zubel
Vincent Vega

Post autor: zubel » 2007-02-22, 21:38

Najdłuższy maraton ?
Mój trwał 1 dzien
zaczeliśmy o 20 i skonczylismy lekko po 20 nastepnego dnia.
Pod ocene szły horrory, komedie, thrillery i cala masa innych ciekawych filmów.

Ja w tygodniu - jezeli mam jako tako wolny tydzien - ogladam 5-8 filmow.
tak 1 dziennie, a jak nie, to tak jak wiekszosc z was - nadrabiam nocami :-D
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-08, 01:08

ja tygodniowo ogladam od 4 do 10 filmow, polowa to same nowosci ktore wychodza kazdego nastepnego tygodnia, reszta to filmy jak leci, wszystkie dobre ktore chcialam ogladnac juz ogladlam, teraz biore jak leci z wypozyczalni. W sumie w ciagu 1,5 roku ogladlam 620 filmow, teraz odkad mam stalke nadrabiam zaleglosci w polskich filmach i je sciagam z neta:).
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-03-08, 16:25

iskierka pisze:W sumie w ciagu 1,5 roku ogladlam 620 filmow

Średnio 0,8 filmu dziennie. Nieźle. A skąd wiesz, że 620? Liczyłaś? Ja nie pamiętam ile filmów widziałam w ciągu miesiąca, a co dopiero w ciągu 1,5 roku.
Co do oglądania to dużo nadrobiłam na feriach, ale teraz znowu gorzej z czasem.
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-08, 23:18

Aquariia pisze:Średnio 0,8 filmu dziennie. Nieźle. A skąd wiesz, że 620? Liczyłaś?
nie, ale w wypozyczalni w ktorej pracuje mam wlasne konto ktore zapisuje kazdy wypozyczony film, stad wiem ile pozyczylam:)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-04-13, 22:50

Przez tą przerwę świąteczną tyle gniotów widziałem, że teraz ograniczam się jedynie do oglądania codziennie jednego odcinaku "Prison break". Popkultura w XXI wieku przeżywa prawdziwy kryzys. Teraz tylko w serialach można się dopatrzeć dla niej ratunku...
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-04-14, 08:48

Ja ostatnio oglądam średnio 1 film dziennie, głównie te które puszczają w tv. Muszę powiedzieć, że ponad połowa z nich to dobre produkcje. Serialów nie oglądam, nawet "Prison break" mi się nie chce. Chociaż zamierzam zacząć ściągać "Deadwood" i może jeszcze "Sliders".
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-04-14, 17:57

A ja postanowiłam pójść w wasze ślady i oglądać więcej filmów. Na razie skromnie (choć dla mnie wystarczająco) trzy tygodniowo. W jednym tygodniu były nawet cztery. Więc to tak różnie;) Ale w porównaniu do np. ubiegłego roku, to robię naprawdę postępy. I zapisuję sobie w kalendarzu, co oglądam. Będę miała rozeznanie xD
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-07-07, 23:37

Teraz przez wakacje znajomi przynoszą mi mnóstwo płytek DVD z starszymi filmami to oglądam, ale w TV też można zobaczyć świetne filmy, ale sprzydałby się jakiś wypad do kina, dawno nie byłam! U mnie też 1 film dniowo, szczególnie przed południem, najbardziej mi się nudzi... No chyba, że wieczorem się nigdzie nie wybieram to jestem zależna od filmów, które lecą w TV!
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-07-08, 09:22

Uff ostatnim filmem jaki obejrzałem był chyba "Trzy kolory - Niebieski".
Przerzuciłem się na anime. 8-) Ale po skończeniu Evangeliona teraz robię sobie krótką przerwę w oglądaniu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-07-08, 12:56

Ja też już prawie nic nie oglądam. Nadeszły wakacje i przerabiam najwyżej ze trzy filmy tygodniowo. Przerzuciłem się na seriale. Teraz jestem po pierwszym sezonie "Lost", kontynuuję więc przygodę z "Twin Peaks". W sumie dobrze, ze miałem przerwę, przynajmniej teraz coś genialnego można pooglądać. Jak to skończę biorę się najpewniej za "Dextera". Mnóstwo mam nieoglądanych filmów (ponad sto), ale jestem do tego tak uprzedzony, że nie mogę się przełamać.
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-07-08, 22:21

A ja ostatnio chyba przez pogodę obejrzałam dużo filmów - lepszych bądź gorszych :) W ciągu tego tygodnia zdążyłam już przerobić z 8 filmów, ale pogoda się poprawia ^^
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-09, 12:01

Byłam raz na maratonie w kinie - Wszystkie trzy częsci Władcy pierścieni rozszerzone :-D Trwał on całą noc ale nawet pzrez moment nie czulam sie senna. Często też ze znajmymi organizujemy sobie wieczorki filmowe, to zajebista sprawa tylko ci ludzie nie umieją oglądać filmow :-/ . Ateraz są wakacje i nadrabiamswoje filmowe zaleglości jakich sie porobilo sporo w trakcie roku szkolnego.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-07-12, 08:30

Ja robię sobie od wczoraj cykl powtórkowy Pasikowskiego-wczoraj były "Psy" i "Kroll", dziś planuję "Słodko-gorzkiego" i "Ostatnią krew".
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-07-13, 10:37

U mnie z oglądaniem jest bardzo różnie. Raz oglądam codziennie po jednym filmie, a raz jest kilka tygodni postu. Ale z jaką potem ochotą się ogląda...
Abberline
Jack Sparrow

Post autor: Abberline » 2008-03-14, 18:37

Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy oglądają więcej niż jeden film dziennie :). Toż to trzeba mieć mnóstwo czasu i dyscypliny! Pasja nie wystarczy. Są dni które zwyczajnie w całości spędzam poza domem i wracając wieczorem półprzytomna ze zmęczenia, marzę tylko o wannie ciepłej wody i książce. Są też takie, że nie mam nastroju na kino - i dlatego mówię o dyscyplinie. Bo żeby oglądać w skupieniu i z przyjemnością, trzeba jednak mieć nastrój, warunki, świeży umysł...

Dlatego ja - mimo wielkiej pasji - oglądam średnio 3-4 filmy tygodniowo. Poza wyjątkami oczywiście - jakieś świąteczne maratony, czy te kinowe. Najwięcej czasu przed ekranem z całą pewnością spędziłam na maratonie "Piratów z Karaibów", bo to długie filmy są ;). Wszystkie inne maratony, jakie sobie fundowałam, składały się z krótszych filmów i dłuższych przerw. Generalnie jednak nie jestem zwolenniczką maratonów żadnej maści - czy to w kinie czy w domowym zaciszu. Film jest dla mnie jak dobry posiłek. Muszę się podelektować, a nie nażreć, nie wstając godzinami od stołu niczym na rodzinnym przyjęciu :/. Poza tym, często zdarza mi się zobaczyć film, po którym wiele dni nie mogę dojść do siebie. "Oglądam" go jeszcze na długo po wyłączeniu odtwarzacza/wyjściu z kina, myślę, czytam, dyskutuję... nie mogłabym w tym czasie skupić się na innym obrazie. Tak, stanowczo stawiam na jakość, a nie na ilość, co jednak nie zmniejsza mego podziwu dla osób, które oglądają więcej niż jeden film dziennie :D.

Staram się, niemniej, narzucić sobie trochę owej dyscypliny. W końcu żeby być w czymś dobrym, trzeba praktykować ;). I dlatego nie pozwalam sobie na przestoje typu "tydzień bez filmu". Co więcej, nałogowo chodzę do kina i jedyne co mnie (obecnie i oby jak najkrócej) powstrzymuje, to fakt, że mam 100 km do najbliższego :/. W przeciwnym razie chodziłabym na wszystkie dobre premiery. A tak to jestem w kinie tylko z 3 razy w miesiącu <chlip>, zwykle od razu na dwóch filmach. Mogłabym pracować w kinie. Sama bliskość tych wszystkich filmów działa na mnie kojąco :D. Podobnie jak bliskość własnej filmoteki, w której wciąż mam sporo nie odkrytych lądów ;).
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2008-04-12, 21:51

Przyznam się, że przez moją manię na dramy i anime przestałam prawie filmy oglądać. Od początku roku pooglądałam, aż... 4. Z czego dwa japońskie, jeden kotreański i Juno. Słaby wynik jak na użytkownika forum filmowego. Do takiej liczby przyczyniło się pewnie też to, że od ponad pół roku nie oglądam telewizji.
Miszka Kozlov
Terminator

Post autor: Miszka Kozlov » 2008-04-12, 22:00

Ja ostatnio zachwycałem się "Things we lost in the fire", obejrzałem go 2 razy. Niespecjalnie podobało mi się "Oko" - to amerykańskie, jeżeli miałbym polecić "świeży" film z Jessicą Albą to polecam "Awake".
Hmmm co ja tam jeszcze ostatnio oglądałem?? A tak, hiszpański "Sierociniec" i amerykański thriller "P2"
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2008-08-18, 21:01

Przez cały sierpień obejrzałem tylko "Dziecko". Coś jest nie tak, ponieważ próbuję oglądać różne filmy, staram się, ale nie wychodzi ;/ Chwilowy zastój zainteresowania filmem, akurat w czasie gdy mam tyle wolnego, gorzej nie mogłem trafić :/
lukass
Jack Sparrow

Post autor: lukass » 2008-08-18, 21:18

Jak na razie trzymam się zasady: dwa filmy dziennie. Nie jestem raczej z gatunku tych, co oglądają po kilka filmów dziennie, po pierwsze nie jestem tak wytrwały, po drugie żadna to dla mnie atrakcja, a raczej biczowanie się, po trzecie to swoisty mord na kinie, bo gdy już podejmę wyzwanie tzw. 'maratonu' nie czuję kinowej osmozy, czyli zjawiska odpowiedniego oddania się filmowi, a potem wchłonięcia wszelkich emocji, które nam dana produkcja dostarcza. Z reguły więc decydując się na większą ilość, staram się dobrać kino mniej ambitne, takie przy którym można się dobrze bawić, a nie koniecznie myśleć, czy przeżywać. Ale to dzieje się dość rzadko.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-08-18, 22:03

Ja staram się każdego dnia (gdy mam wolne) zobaczyć jeden film, albo chociaż jeden odcinek serialu (jeśli jakiś akurat oglądam). Czasami dochodzi do tego jeszcze jakiś film w tv, o ile puszczają coś ciekawego.
Dominik676
Jack Sparrow

Post autor: Dominik676 » 2009-03-06, 23:35

U mnie to ostatnio z filami jest na prawdę słabo, po prostu nie mam czasu, a zdarza się tak, że jak wiem, że film jest cienki to nawet nie zamierzam go oglądać. W wakacje mam jednak zamiar to wszystko nadrobić. Na pewno film nie przestanie być moim hobby nigdy.
Pandek
Indiana Jones

Post autor: Pandek » 2009-03-10, 19:39

Abberline pisze:Film jest dla mnie jak dobry posiłek. Muszę się podelektować, a nie nażreć, nie wstając godzinami od stołu niczym na rodzinnym przyjęciu
Dokładnie. Inaczej żadna z oglądania przyjemność.

Ja oglądam średnio 3 filmy tygodniowo. To bardzo mało, jednak najczęściej po prostu nie mogę sobie pozwolić na więcej z powodu braku czasu. A chciałabym. Tym bardziej, że wreszcie, po długich oczekiwaniach, mogę się pochwalić obecnością kin w moim mieście.
Ostatnio powzięłam sobie za cel nadrobić zaległości, jeśli chodzi o klasyki filmowe, których jeszcze nie widziałam, ale póki co, średnio mi idzie...
ODPOWIEDZ