Filmy, które was zmieniły

Ogólne dyskusje na tematy cieszące się szerszym zakresem.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Filmy, które was zmieniły

Post autor: Dusqmad » 2008-06-16, 17:11

Macie jakiś film, który coś zmienił w waszym życiu, miał na na nie jakiś wpływ?

Ja takiego filmu nie posiadam. Wiele filmów/książek/postaci życia codziennego ma na mnie jakiś wpływ, ale jest on znikomy. Jestem bowiem indywidualistą i do wszystkiego muszę dochodzić własnymi drogami.
Mam jednak kilka filmów szczególnie dla mnie ważnych, które może za wiele we mnie nie zmieniły, ale są jakimiś symbolami, obrazują część mnie.

Fight club - ten film (książka) jest moją biblią. Zawarta jest w nim większość moich przemyśleń, które czyniły mnie i nadal czyną człowiekiem w pewnym sensie nieprzystosowanym do życia, znudzonym monotonią i biernym wobec spraw uznawanych przez ludzkość za życiowe priorytety.

"Na wschód od Edenu" - nauczył mnie ostrożności w buncie. Nie żebym nie zdawał sobie sprawy z jego ewentualnych skutków, ale to co zobaczylem ma dużo większą siłę oddziaływania niż to czego doświadczyłem. Każdy bunt jest wywołany przez negatywne emocje i jeśli się nad nimi nie zapanuje, zbierze się je i wyjdzie zza - jakkolwiek grubego i skrywającego ograniczenia - drzewa, ma się ogromną siłę niszczenia...

American history X - to tak silny w przekazie film o przemianie wewnętrznej, że po seansie wziąłem kartkę papieru i zapisałem na niej wszystko co muszę zmienić w moim życiu. Zadziałalo na kilka dni, jedno postanowienie udało się realizować przez miesiąc. Po oglądnięciu zakoczczenia doceni się możliwość zmienienia się na lepsze póki jeszcze jest ku temu sposobność.
Christine
Mad Max
Re: Filmy, które was zmieniły

Post autor: Christine » 2008-06-16, 19:33

Cóż, na mnie duży wpływ miał film Fanaa. Ale niestety tylko na jakiś czas, zaraz potem mi zupełnie przeszło. Było to zainteresowanie kulturą indyjśką i ogólnie wszystko, co związane z Indiami.

Upiór opery zrobił na mnie duże wrażenie i przez ten film zaczęłam pisać różne opowiadania, a nawet piosenki :D
Dużo zmienił we mnie, chociaż trudno mi teraz napisać, co tak dokładnie ;)
Każdy film który ogladam coś we mnie zmienia, daje mi szanse na zastanowienie sie nad sobą. Niestety tylko na krótki okres czasu...
ODPOWIEDZ