Najlepszy i najgorszy odcinek I sezonu: Dyskusje

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków pierwszego sezonu.
Morgoth
Nosferatu

Najlepszy i najgorszy odcinek I sezonu: Dyskusje

Postautor: Morgoth » 2009-05-29, 18:08

W tym temacie rozmawiamy o swoich typach w tym sezonie, który odcinek ci się podobał najmniej i dlaczego? Po każdorazowym odpadnięciu odcinków w plebiscycie będę tu pisał jakie odcinki zostały i będzie można ponownie mówić o tym, na co i dlaczego się głosowało ;)

Możecie zdradzać swoje typy na najlepszy odcinek już teraz, ale w pewnym momencie stanie się jasne który odcinek wygra, więc zastanówcie się czy aby na pewno chcecie się dzielić tą informacją ;)
marcinek6000
Tyler Durden

Re: Najlepszy i najgorszy odcinek I sezonu: Dyskusje

Postautor: marcinek6000 » 2009-05-30, 10:13

Zacznę to może się temat rozkręci. Najmniej podobały mi się odcinki 6 i 13, nie przepadam za odcinkami o koreańczykach jakoś mnie nudzą te ich retrospekcje, a 13 bo nie lubię odcinków które są niepotrzebne i nic nie wnoszą do serialu.
5rostek555
Indiana Jones

Postautor: 5rostek555 » 2009-05-30, 18:24

:) przykro mi ale moje odpowiedzi będą na "ślepo" 1 sezon oglądałem jak leciał po raz pierwszy w TVP 1 :) ale trafiło na 13 i 14 :P
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-05-30, 19:25

zawsze można przeczytać streszczenia odcinków żeby sobie przypomnieć o co w nich chodziło, proponuje żeby nie wybierać na ślepo odpowiedzi, bo w większej ilości takich przypadków ankieta straci wiarygodność, w takiej sytuacji już lepiej wogóle nie oddawać głosu. Dobrze Rostek, że napisałeś na co zagłosowałeś, bo jesli miałoby to jakieś znaczenie można nie brać pod uwagę Twoich typów. (Nie żebym się Ciebie czepiał i coś do Ciebie miał :mrgreen: )
Elisha
Indiana Jones

Postautor: Elisha » 2009-05-30, 21:59

Ciężki wybór - chyba 13 i 17.

Nie mam szczególnego wyjaśnienia, dlaczego akurat te odcinki. Sezon 1 był jednym z lepszych sezonów i trudno wybrać najsłabsze ogniwo (w tym przypadku 2). Zwłaszcza że sezon 1 to dla mnie świętość.

Zaznaczyłam może dlatego, że brakowało w nich wątków z moimi ulubionymi postaciami. Może dlatego że odstawały trochę od reszty, nie wnosiły nic nowego. Naprawdę ciężki wybór, już wyobrażam sobie jaki wielki kłopot będę miała z kolejnymi częściami plebiscytu.

Za to mam już swoich dwóch faworytów. Mam nadzieję, że zbyt szybko nie odpadną ;)
5rostek555
Indiana Jones

Postautor: 5rostek555 » 2009-05-30, 22:51

:) przynajmniej 13 zgadłem :P ale to szczegół :P w następnej ankiecie przeczytam sobie ;)
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-05-31, 01:41

Kurna, oglądałem wieki temu a DVD pożyczyłem kumplowi i nie mam jak sobie odświeżyć... Tak "na czuja" więc: 24 za BEZNADZIEJNĄ, ŻAŁOSNĄ I KRETYŃSKĄ scenę śmierci Arzta i 14, bo nie dość, że nie lubię Michaela i Walta to fragment z niedźwiedziem polarnym był absolutnie do du*y.
Ostatnio zmieniony 2009-06-01, 21:00 przez Beezqp, łącznie zmieniany 1 raz.
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-06-01, 20:59

~Po pierwszej turze odpadły odcinki 6. House of the Rising Sun oraz 13. Hearts and Minds~

Na odcinek 6. oddałem uprzednio głos ze względu na bardzo kiepskie retrospekcje i brak jakichś ciekawych wydarzeń. Ponadto na początku serialu bardzo nie podobała mi się postać Jina, ze względu na jego wręcz wredne zachowanie.

A w tej rundzie głosy padły na odcinek 1x17 - Translation, dokładnie to samo co przy 1x06 oraz na odcinek 1x14 Special scenka z miśkiem nie podobała mi się równie mocno co Beezqp'owi... A te ich rodzinne "kłopoty" to ostatnie, czego mi trzeba w czasie LOSTów :roll:
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-06-02, 00:30

Głosy tak samo jak ostatnio. Który zagłosował na Outlaws? :-x :-P Dla mnie to jeden z najbardziej przemyślanych odcinków ;]
fourth
Tyler Durden

Postautor: fourth » 2009-06-03, 10:01

Teraz widzę że nie tylko mi "Special" nie przypadł do gustu (powody podobne do waszych). Drugim odcinkiem na który oddałem głos jest "Do No Harm", były w nim nudne retrospekcje, a akcja nie wnosiła nic nowego, było to tylko dokończenie poprzedniego odcinka. Może i śmierć Boona rzeczywiście była dramatyczna a poród Claire wzruszający, jednak dla mnie było to po prostu nudne i można było na to przeznaczyć mniej czasu.

Z mojej wypowiedzi może wynikać że odcinki te były dla mnie okropne, jednak nie jest to prawdą, ciężko jest wybrać jakieś słabe odcinki z sezonu pierwszego, który uważam za niemal idealny, a te dwa przypadły mi najmniej do gustu z tych co pozostały.
Elisha
Indiana Jones

Postautor: Elisha » 2009-06-03, 21:49

fourth pisze:Drugim odcinkiem na który oddałem głos jest "Do No Harm", były w nim nudne retrospekcje, a akcja nie wnosiła nic nowego, było to tylko dokończenie poprzedniego odcinka.

No chyba żartujesz. Nie chcę tu kwestionować Twojego wyboru, ale naprawdę mnie on dziwi. Pewnie z własnych pobudek, ale nigdy nie wyeliminowałabym "Do No Harm". Jest to mój pierwszy obejrzany odcinek Losta, odcinek, dzięki któremu wytrwałam przy tym serialu do dzisiaj i zamierzam trwać jeszcze dobrych parę lat.

Jak dla mnie - perełka. Był i Charlie, i emocje, i wzruszenie, i śmierć, i życie.

Nie jestem do końca pewna, ale... nie lubiłam Sayida i jego retrospekcji, więc - 9, i nie lubiłam całego zamieszania z ganianiem za dzikiem, więc (wybacz Beezqp) - 16.
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-06-03, 21:56

Nie jestem do końca pewna, ale... nie lubiłam Sayida i jego retrospekcji, więc - 9, i nie lubiłam całego zamieszania z ganianiem za dzikiem, więc (wybacz Beezqp) - 16.

Aj, to nie bylibyśmy dobrym małżeństwem, bo uważam retrospekcje Sayida za jedne z lepszych a o 1x16 już się wypowiedziałem :P

Aczkolwiek głos na Do No Harm również jest dla mnie zaskoczeniem, retrospekcje takie sobie ale pasujące do akcji na wyspie, a zarzut co do niewnoszenia do serialu nic nowego jak dla mnie jest absurdalny - na narodziny Aarona czekaliśmy masę odcinków, zginął Boone, zacieśnił się związek Shannon i Sayida, rozbitkowie [z Jackiem na czele] obrócili się przeciwko Johnowi czego ten nigdy już tak do końca nie naprawił... Jeden z ważniejszych odcinków pierwszego sezonu.
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-06-04, 11:12

w trzeciej rundzie ponownie zagłosowałem na odcinek trzeci oraz na dziewiąty. 09 ponieważ nudził mnie ten odcinek, nigdy nie przepadałem za Danielle i za Sayidem a wszystko w tym odcinku kręciło się wokół nich. 03 też mnie nie zachwycał, za Kate też nie przepadam.
fourth
Tyler Durden

Postautor: fourth » 2009-06-04, 12:40

Elisha pisze:nigdy nie wyeliminowałabym "Do No Harm". Jest to mój pierwszy obejrzany odcinek Losta

Poniekąd mój też, tyle że wtedy widziałem jedynie końcuwkę tego odcinka i nie wiedziałem o co chodzi. Jednak jak już zacząłem "normalnie" oglądać Losta przypomniało mi się wszystko z tamtego odcinka. Pewnie dlatego nie zrobiło to wszystko na mnie wrażnia, wiedziałem jak się skończy.
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-06-07, 15:56

no i znowu 03 i 09 jak tak dalej pójdzie to przynajmniej będę miał na kogo głosować, bo potem się już robi ciężko heh

[ Dodano: 2009-06-12, 12:44 ]
hehe remis będzie pomiędzy aż sześcioma odcinkami, tego jeszcze nie było :-o
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-06-16, 23:26

Mamy teraz następny remis - 5. White Rabbit i 18. Numbers...

Dla mnie nie ma tu żadnych wątpliwości, odcinek piąty skupiał się w stu procentach na Jacku, a bardziej na jego przeszłości... ciężko o coś gorszego... biegał po dżungli niby za swoim ojcem, cudownie znalazł ratunek rozbitków trafiając na jaskinię (można tu się dopatrywać jakichś wydarzeń, jak rozpoczęcie przygotowań przez Czarnego z finału V serii, ale... nie chce szukać igły w całym...). A odcinek z Hugo bardzo mi się podobał, takie odejście od rzeczywistości, taki jakby filler wymyślony na przedłużenie fabuły...niby tego nie cierpię, ale tu mi się to akurat podobało... na fabułę nic nie miało wpływu (bla, bla znaleźli akumulatory... rzeczywiście niesamowite wydarzenie, a jakie porywające) ale podobały mi się te głupie i bezsensowne retrospekcje Hurleya ^^ tak starali się nam wbić do głowy jakie to te liczby przeklęte, wbijali i wbijali a na koniec odcinka - liczby pokazują się na włazie... aaaa panika - otwierają przeklęte miejsce xD było śmiesznie i za to ten odcinek lubię :D Głos oczywiście padł na odcinek piąty^^
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-06-17, 00:03

Mój głos na 5, właściwie post Morgotha mógłbym skopiować ;) Odcinek o Jacku - i połowa ludzi wychodzi z sali :-D Retrospekcji Hugo nie lubię, ale te z pierwszego sezonu jeszcze w miarę trzymały poziom ;)
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-06-19, 22:37

Tutaj miałem dylemat... te dwa odcinki - Numbers i Exodus 1 ... znajdywały się w czołówce na mojej liście, może nie na pierwszych miejscach, ale gdyby to ode mnie zależało, to bym nie wyrzucał żadnego z tych odcinków. Odcinek Numbers bardzo mi się podobał, za "schizowe" retrospekcje i szczególnie za ostatnią scenę, gdzie pokazali Liczby na włazie (wtedy to miałem odlot :D). Z kolei odcinek Exodus... scena z Rousseau i dymem zwiastującym nadejście Innych była... paraliżująca... no i był w tym odcinku Potwór (jest Potwór, jest Impreza! xD) ... mimo wszystko (teraz się zastanawiam dlaczego xD) zagłosowałem na odcinek Exodus^^
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-07-09, 11:19

No i mamy wieki finał! Od początku wiedziałem, że znakomity początek i koniec sezonu będą w finale, nie przypuszczałem jednak, że mój ulubiony Hurleyowy odcinek jest też ulubionym odcinkiem innych użytkowników forum. Nie spodziewałem się, że dojdzie on do finału, szczególnie po tym jak prawie nie odpadł w jednej z dogrywek, ale jednak ma szanse wygrać, a ja mu tym pomogę, swoim głosem. Oddaje głos na odcinek "Numbers".

Wróć do „Sezon I”