Oceń ten sezon (I)

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków pierwszego sezonu.

Na ile oceniasz ten sezon?

10
24
60%
9
11
28%
8
4
10%
7
0
Brak głosów
6
1
3%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów: 40
Morgoth
Nosferatu

Oceń ten sezon (I)

Postautor: Morgoth » 2009-03-21, 09:18

W ankiecie oceniamy sezon w skali od 1 do 10, w postach rozwijamy swoją ocenę, za co itp^^

Ja ten sezon oceniam na 10. Był on naprawdę genialny, setki tajemnic, zero rozwiązań. Idealny wstęp do serialu, który będzie cię trzymał przy ekranie aż do samego końca. Dużo akcji, dużo rzeczy do przemyślenia, mamy tu wszystko, czego dusza zapragnie. Po pierwsze: słyszeliśmy potwora, ale nie mieliśmy pojęcia jak on wygląda i moja wyobraźnia szalała starając nadać jakąś formę źródłu tych dźwięków. Kolejna rzecz - szepty. Kto je wydawał? Kto zamieszkuje tą wyspę? Kim jest Ethan? Ten sezon był istnym arcydziełem, jak dla mnie ^^
Maver1ck
Forrest Gump

Re: Oceń ten sezon (I)

Postautor: Maver1ck » 2009-04-12, 06:11

Zgodzę się z przedmówcą.

Od jakiegoś czasu planowałem, że obejrzę sobie serię Lost no i w końcu się za to wziąłem ;).
Zaczęło się dosyć dynamicznie i efektownie (wybuch silnika, zdecydowane reakcje Jack'a). Ów wspomnianie głosy, "potwór", a zakończyło się tragicznym porwaniem Charliego i Claire.
Po takiej dawce emocji wątpię żeby ktoś przerwał oglądanie na sezonie pierwszym :P. A ci co przestali... nie wiedzą co tracą :D

Dyszka :D
-------------------------------

Witam wszystkich forumowiczów.
Mój pierwszy post i mam nadzieję, że nie ostatni :).
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-04-12, 11:14

Dałem 6. Oglądałęm znowu od początku wszystkie odcinki i okazało się, że poza pierwszym odcinkiem to w dalszych częściach nic nie działo się takiego nadzwyczajnego, czegoś takiego czego nie dałoby się wytłumaczyć w logiczny sposób. Już nie pamiętam zabardzo, ale jak oglądałem to pierwszy raz to tylko monster, liczby i pojawiajace się postacie zmuszały mnie do dalszego oglądania serialu i cieszę się, że się wkręciłem w te losty, bo nie wyobrażam sobie, żebym nigdy w życiu nie zobaczył piątego sezonu, który ma nadmiar tajemnic, nie dających się wyjaśnić w logiczny sposób. Czyli to co lubie. Rozumiem, że jakiś wstęp musiał być do serialu, dlatego go tak ostro nie oceniam. Ale 1 sezon jako, że cały robił za wstęp był nudniejszy od pozostałych. Był jak taki zwykły ale niezwykły serial hehe. Za zwykły dałbym mu 4 ale za tą odrobinę niezwykłości dodałem jeszcze dwa punkty.
karoca
Indiana Jones

Postautor: karoca » 2009-04-19, 21:02

Dalem 10
Sezon naprawde swietny, jak juz mowili poprzednicy duzo tajemnic, ktorych czlowiek chce sie jak najszybciej dowiedziec. Nowe postacie, wspomnienia. Ten sezon ogladalem caly dzien, 17 odcinkow :D Tak mnie wciagnelo, ze nie dalo sie oderwac. Az mama powiedziala na wieczor ze wygladam jak nacpany :D A teraz jeszcze doszedl 5 sezon i juz nie moge sie doczekac kolejnych odcinkow.
Nie ogladalem tego pierwszy raz. Kiedys jak jeszcze lecialo w telewizji to troche ogladalem, nie kazdy odcinek i teraz zachcialo mi sie obejzej to wykupilem premium na rapidzie i sciagalem z tego forum caly dzien i sie oderwac nie moglem. Po prostu rewelacyjny sezon! ;)
fourth
Tyler Durden

Postautor: fourth » 2009-04-19, 22:25

10-/10, jak na razie najlepszy (być może 5 przebije go)
Sezon ten był po prostu świetny, było w nim sporo tajemnic które stały się siłą pociągową serialu, niezwykli bohaterowie z niezwykłą przeszłością których losy splatały się ze sobą wiele razy. Katastrofa samolotu dodatkowo przyciągała przed ekran. Bezludna wyspa, która okazuje się nie być do końca tak bezludną, oraz tajemnicze bunkry.
Sezon pierwszy był po prostu świetny.
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2009-04-24, 08:44

Sezon najlepszy. Nie bede sie powtarzal z przedmowcami , sezon poprostu genialny.
artemis
Mad Max

Postautor: artemis » 2009-05-07, 17:00

Ja ten sezon oceniłem oceną 9/10
W moim rankingu sezon drugi zajmuje pierwsze miejsce. Sezon pierwszy miał sporo nudnawych odcinków, niestety. Od pojawienia się Danielle jego poziom sie poprawia z odcinka na odcinek. Chwilowo zwalniając, tylko po to by zakończyć się chyba najlepszym, i najbardziej tajemniczym finałem w histori seriali. Ale na tym się nie skończyło, bo 2-ga seria była jeszcze bardziej tajemnicza...

ps. Marcinek, jeśli nie znasz pojęcia słów, to ich nie używaj. Nie jesteś jeszcze w stanie określić czy serial jest logiczny czy nie. Nadużywanie pojęć których znaczenia nie znasz... troche to śmieszne ;P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-05-07, 18:02

artemis pisze:ps. Marcinek, jeśli nie znasz pojęcia słów, to ich nie używaj. Nie jesteś jeszcze w stanie określić czy serial jest logiczny czy nie. Nadużywanie pojęć których znaczenia nie znasz... troche to śmieszne ;P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika

Może Cię zaskoczę, ale wiem co to jest LOGIKA i nie widzę powodu, dla którego miałbym tych słów wcześniej nie używać. Może nie wiem czy serial jest LOGICZNY czy nie. Ale jesli uznałem, np. potwora za coś czego w tej chwili nie można w LOGICZNY sposób wyjaśnić, to dalej tak twierdzę. Co z tego, że jak wyjaśnią skąd się wziął potwór, będzie to wyjaśnione w LOGICZNY sposób? I tak myśląc LOGICZNIE będzie to nierealne, aby w naszym realnym świecie coś takiego stworzyć. A ja w filmach właśnie takie elementy fantastyczne, których w naszym świecie nie da się myśląć LOGICZNIE stworzyć uwielbiam i za ich prawie brak w pierwszym sezonie dałęm tylko 6 punktów, a i tak myślę, że 6 to wcale nie jest tak mało. Wtedy nie nadużywałem słowa LOGIKA, użyłem go tylko 2 razy. Teraz masz nadużycie tego słowa. Ale czy to wogóle jest potrzebne aby się sprzeczać o takie drobnostki? Masz tu piwko :564: i nie wmawiaj mi, że czegoś nie wiem jak wiem, bo jak mogę nie wiedzieć czegoś co wiem? to nie LOGICZNE hehe :564: :mrgreen:
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-05-08, 11:48

Oglądałem dość dawno, ale za to ze 3 razy. Bardzo podobało mi się, że choć sytuacja wygląda na całkiem zwyczajną [wyspa nie wydaje się być żadnym specjalnym miejscem] to dochodzi do wielu mniej lub bardziej niezwykłych zdarzeń [zatkało mnie, jak Boone skontaktował się z kimś na Beechkrafcie - a na wyjaśnienie przyszło nam czekać kilkanaście odcinków! albo motyw ze światłem w Swanie - rozwiązanie tej tajemnicy z kolei było jednym z lepszych]. Skupiamy się głównie na poznawaniu bohaterów [co niejednokrotnie powodowało u mnie opad szczeny; zresztą, sam pomysł poznawania ich przez ich retrospekcje to jeden z głównych atutów całej serii], bardzo powierzchownym odkrywaniu tajemnic wyspy... Podoba się mi mistrzowskie w większości przypadków splecenie retrospekcji z tym, co dzieje się na wyspie - mój ulubiony odcinek pod tym względem to Outlaws :)

Ale na dzień dzisiejszy obawiam się, że wracając do tego sezonu - znudziłby mnie. Większość tajemnic, jakie nas tu rajcowały, już dawno została odkryta, bohaterowie poginęli albo zmienili się, doszli nowi... Dziś Lost nie przypomina w niczym tego, jaki miałem jego obraz oglądając pierwszy sezon. Ale jak znajdę więcej czasu [może w wakacje] to choćby z czystej ciekawości sprawdzę, czy przetrwał on tę próbę. ;)
orec16
Forrest Gump

Postautor: orec16 » 2009-07-02, 10:33

Niestety z Lostem mam styczność od niedawna(2 miesiące). Sezon 1 oceniłem na 10. Dużym plusem były retrospekcje, dzięki którym można było lepiej poznać bohaterów oraz wartka akcja. Aczkolwiek były też odcinki, które momentami mnie przynudzały, ale można było je policzyć na palcach jednej ręki(jak nie mniej). Podobały mi się sceny w dżungli. Sezon 1 Losta był i jest kultowym sezonem tegoż wspaniałego serialu.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2009-10-28, 18:35

Oczywiście 10. Myślałem, że sezon będzie nudny w porównaniu do pozostałych... no myliłem się. Jest on bardzo intrygujący i świetny. Począwszy od pierwszego do ostatniego odcinka cechuję go nie za bardzo rozwikłanie zagadek a: jak się wydostać z tej wyspy ? i życie codzienne rozbitków na plaży :D. Finał jest już inny nieporównywalny. Były i odcinki słabe i bardzo mocne... co wyrównuje sezon. Dużo tajemnic, które pewnie będą wyjaśnione w następnych sezonach. retrospekcje mieszane z teraźniejszością dają serialowi bardzo ciekawy i miły klimat.
Payne
Vincent Vega

Postautor: Payne » 2009-11-01, 22:00

Oceniam na 10. Sezon mi sie podobał bo było pokazane jak starają sie przyzyć na wyspie , urządają sie , odkrywają nowe zagadki , i na kolejne odcinki byly ciekawsze. ten sezon mi sie podobał :) Pozdro
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2009-11-06, 23:52

I sezon oceniłam na 8. Jednak jestem przekonana, że ze świeższym okiem postawiłabym 10 - impuls=brak dystansu. Serial zapowiada się naprawdę świetnie. Ma niebanalną fabułę, bogatą, która stawia również na inteligencję widza, posiada drugie dno co również wpływa korzystnie na oglądanie, zróżnicowanie bohaterów - niesamowita koncepcja, przepaści, ale jednak pewnej zbieżności między nimi ... Nowe doznania w serialu, bardzo intensywne i wyraziste, jak nowy motyw, flashbacks, flashforwards, wcześniej nie widziane aż w takich ilościach. Doskonały pomysł na epizody centryczne. Niewątpliwie zachęca do obejrzenia II sezonu. Myślę, że ta tajemniczość i pogłębiająca się niewiedza, sprawia, że serial wciąga nas coraz bardziej. Do tego dochodzą nowe postacie, które są wielowarstwowe, poznajemy ich problemy, przeszłość, przyszłość! I powoli utożsamiamy się z poniektórymi ... Postać sezonu - John Locke, anty postać - Jack :P Niezły paradoks, niby grasz główną postać w serialu, a 70% oglądających za tobą nie przepada (lekko mówiąc).Jednak I sezon nie był wg. mnie tym niepowtarzalnym, najlepszym, nad którym są same ochy i achy ;)
justmee
Forrest Gump

Postautor: justmee » 2009-12-28, 19:53

Jestem świeżo po pierwszym sezonie i oglądając go pierwszy raz byłam zachwycona. 10/10 za wciągającą fabułę oraz ciekawe retrospekcje. Nie wiem, co jeszcze napisać. Po prostu ten sezon był świetny ;)
Goro Gondo
Jack Sparrow

Postautor: Goro Gondo » 2010-10-14, 20:31

Też kiedyś bardzo lubiłem Lost i byłem jego fanem przez pewien czas. I ten sezon podobał mi się najbardziej. Ocena 10 - Bardzo wciąga. Jest bardzo ciekawy i nie można się doczekać kolejnego odcinka. Pierwszy odcinek obejrzałem przypdkiem. Właśnie zamierzam sobie odświerzy pierwszy i najlepszy sezon.

Wróć do „Sezon I”