1x08 Confidence Man

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków pierwszego sezonu.
Morgoth
Nosferatu

1x08 Confidence Man

Postautor: Morgoth » 2008-12-15, 19:12

Zdecydowanie najlepszy odcinek! Świetne retrospekcje, ukazały geniusz naszego monopolisty. Świetne były te teksty Sawyera, np podczas tortur "Nie przestawaj. Przynajmniej oczyściłem sobie zatoki" Żeby w takiej chwili gadać takie rzeczy xD, albo Jack mówi -Wstawaj!, a on mu odpowiada - "Chcesz sprawdzić kto jest wyższy" ... facet jest rozbrajający xD. Locke całkiem porządnie się tłumaczył, gdy Sayid się go spytał co robił w sobotę o 19 ^^. Wygląda na to że mój strzał nie trafił :P
Wygląda na to że między Kate a Sawyerem zaczyna się coś budzić... :roll:
Fusman
Forrest Gump

Re: 1x08 Confidence Man

Postautor: Fusman » 2009-02-13, 11:50

Mam do was dużą prośbę. Jeżeli ktoś z Was ma ten odcinek na dysku (najlepiej nie w wersji z AXN), byłbym bardzo wdzięczny za wykonanie drobnej czynności :) Potrzebuje screena z momentu od 12:10 do 12:23. Chodzi głównie o tę scenę i moment, w którym na ekranie widzimy dwie twarze - Sawyera i Kate. A po co mi to? Od jakichś dwóch lat rysuję i ta scena mi się spodobała i pomyślałem, że w sam raz pasuje na rysunek.

Z góry wielkie dzięki :D
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2009-08-27, 11:11

Dzisiaj trochę się działo, odcinek głównie o naszym Sawyerze, który oczywiście nie powie, że nie ma leków tylko twardziel przeszedł tortury :/ , trochę 'wykorzystał' Kate, i to jak Sayid wbił mu nuż w tętnice :/ straszne, ale inni myśleli, że Shannon się udusi, atak astmy teraz zobaczyłem, że to coś strasznego, człowiek nie może wziąć oddechu :/ ale nasz doktorek :D i Sun uratowały ją :), z retrospekcji można wnioskować, że Sawyer był takim trochę kombinatorem :D, co do listu na początku odcinka myślimy, że ktoś napisał do niego, że zabił jego rodziców, a na końcu dowiadujemy się, że to on sam napisał go i stał się człowieka którego ścigał, jeszcze do końca nie wiemy kto uderzył Sayida tym kijem czy czymś :D, może Locke, a może nasz bohater, na samym końcu Sayid opuszcza plaże, bo złamał przysięgę,ciekawe co go spodka w tej wędrówce.
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-08-27, 12:44

Po tym odcinku Sawyer stał się bardzo intrygującym bohaterem. Gdy wydaje się, że go rozgryźliśmy i potrafimy go przewidzieć - informacja o tym, że to nie on jest autorem listu sprawia, że całe nasze wyobrażenia o tej postaci legą w gruzach i kryje ona dużo więcej tajemnic niż się zdawało. No i mamy wstęp do kolejnego odcinka o przeszłości Sayida.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2009-09-06, 01:58

Odcinek ukazujący, jak bezradność i brak alternatywy rządzi ludźmi, wywołując w nich prymitywne zachowania i odczucia, a raczej ich brak, kiedy nikt nie miał nic przeciwko, by przywiązać Sawyera i torturować go, by wyciągnąć ważne informacje ... Dowiedzieliśmy się nie co więcej o tym skomplikowanym facecie, co nim kieruje, dlaczego chce by inni go nienawidzili. Krzywda i nienawiść zatruła jego życie, przez co staje się wyjątkowo poharataną postacią ^^ Końcówka usiłująca po raz kolejny i na siłę wyciskać łzy... Postacie ukazane w swoich własnych życiowych ciosach i Said, który chyba jako jedyny jeszcze trzeźwo myśli .

Wróć do „Sezon I”