Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Wasze autografy

Ogólne rozmowy na temat serialu.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Wasze autografy

Post autor: weird0ther » 2009-10-29, 01:25

Okay ... Nie wszyscy wiedzą, jak się za to zabrać, jak napisać list/ fanmail tego typu, kierowany do osoby publicznej, która rezyduje za granicą. Poniżej zamieszczam ważne uwagi i kwestie, które muszą być zawarte, by mieć pewność, że nasz list nie tylko zostanie wysłany, ale również możemy spokojnie oczekiwać odpowiedzi ...

1. POTRZEBNE NAM BĘDĄ DWIE KOPERTY
- najlepiej formatu A4, dlaczego ? Ponieważ promo zdjęcia są dość dużego formatu i nie zmieszczą się w typowej kopercie. Dlaczego aż dwie ? Do pierwszej koperty wkładamy nasz list zaadresowany do danej osoby, drugą zaś kopertę adresujemy do samych siebie i wkładamy jedną kopertę do drugiej, zginając naszą na pół .

2. MIĘDZYNARODOWY KUPON NA ODPOWIEDŹ - Dostaniecie go bez problemu na poczcie,bez tego, ani rusz! Kupon kosztuje około 4,50 zł i jest on odpowiednikiem naszych polskich znaczków, np w USA. Wkładany go do koperty i oni go tam wymieniają na znaczki, dzięki czemu możemy dostać odpowiedź . (Osoby mieszkające w np. w USA nie muszą tego robić)

3. ZNACZKI ZA GRANICĘ - to chyba oczywiste (na chwilę obecną koszt wynosi 3,50)

4. WIĘKSZOŚĆ RESPEKTUJE - gdy list jest pisany odręcznie, świadczy to również o naszej kulturze osobistej, ale jak kto woli. Wielkim walorem będzie, nasze osobiste zdjęcie, włożone do koperty - lepiej się czyta, mając przed sobą personalne zdjęcie danej osoby, dla odbiorcy również jest to znaczące .

5. ROZSĄDNIE RÓWNIEŻ BĘDZIE - gdy na kopertach napiszemy DO NOT BEND - NIE ZGINAĆ, to "uchroni" nasze zdjęcie przed pogięciem. Natomiast jeśli wątpimy w intelekt poczty polskiej, można wsadzić do kopert jakąś tekturkę - co z autopsji polecam ...

Nie liczcie na to, że "gwiazda" napisze Wam list LOL, chyba, że to będzie np. Horace, albo Vincent, okay bez ironii. Napiszcie tylko na końcu, że prosicie o zdjęcie z autografem, ale jeśli macie swoje zdjęcie, które chcecie, aby było podpisanie możecie je wysłać, jeśli nie posiadacie takiego, dostaniecie któreś z promocyjnych zdjęć ... To chyba wszystko, ogółem czeka się od 1 do 4 miesięcy na odpowiedź ... to naprawdę zależy do KOGO piszecie .

22 września 2009 roku, wysłałam list do Michaela Emersona (Ben Linus), zachęcił mnie do tego oficjalny fanboard. Zapewniam, że nie jestem typem osoby, która pisze do jakiś celebrities, był to mój pierwszy taki życiowy i debiutancki LOL . Ponadto wiem, że większość listów nie jest czytana i jest podpisywana przez osoby drugie do tego upoważnione. Nie wszyscy jednak tak postępują, są ludzie, którzy szanują siebie i są ci, którzy szanują również fanów, dlatego napisałam do ME ^^ Ponad 5 stron "from the heart" jak zalecali , oczywiście nie jestem krejzolską nastolatką i nie pisałam na wstępnie : OMG! I love ya so much ... -_-' Zalecali również, by zapomnieć o tym i nie myśleć ... 26 października dostałam swoją odpowiedź, czyli zajęło to koło miesiąca i ... naprawdę byłam zaskoczona ^^ Wysyłałam dwa naraz ,drugi powędrował do Roberta Kneppera (T-Bag z PB ) lol, człowiek na starość głupieje...

Poniżej skany [klik, by powiększyć] Adrianna, to moje imię ^^

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-29, 11:52 przez weird0ther, łącznie zmieniany 1 raz.
shini
Forrest Gump

Re: Wasze autografy

Post autor: shini » 2009-10-29, 11:08

Mogłabyś napisać, gdzie można kupić ten kupon i na jaki adres wysłałaś list. Ja bardzo bym chciała dostać autograf właśnie od Michaela Emersona, Josha Hollowaya lub od Terry'ego O'Quinna. No i super, że dałaś te wskazówki, są bardzo ponocne, szczeólnie dla kogoś, kto nigdy tak nie robił, czyli np dla mnie :P Zawsze wydawało mi się, że nie ma szans na uzyskanie odpowiedzi a tu prosze jest nadzieja :)
Bagwell
Mad Max

Post autor: Bagwell » 2009-10-29, 11:22

!!!! jak ja ci zazdroszcze tez myslalem ze to nie mozliwe uzyskac taki autograf a tu prosze, gratulacje :-P dzieki za wskaowki chyba sam napisze
BenLinus pisze:drugi powędrował do Roberta Kneppera (T-Bag z PB ) lol, człowiek na starość głupieje...
to jest hardkor! jak dostaniesz odp to zapostuj tutaj tez - wtedy wysylam :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-10-29, 12:01

shini pisze:Mogłabyś napisać, gdzie można kupić ten kupon i na jaki adres wysłałaś list. Ja bardzo bym chciała dostać autograf właśnie od Michaela Emersona, Josha Hollowaya lub od Terry'ego O'Quinna.
Kupon dostaniesz bez problemu na poczcie, edytowałam post, aby nie było wątpliwości,
wygląda on tak :

Obrazek

Oficjalny adres do Michaela Emersona :

Michael Emerson
c/o LOST
Grass Skirt Productions
510 18th Avenue
Honolulu, HI 96816-4442
USA

Nie mam pojęcia jaki adres jest do Josha i Terry'ego, w necie zawsze jest podanych kilka i mogą być one błędne, albo nieaktualne, dlatego najlepiej znaleźć jakiś oficjalny odnośnik, stronkę, czy forum, a jeśli nie ma tam żadnych informacji, należy skontaktować się z admiem strony.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-29, 14:57

1. Trzeba jeszcze dodać, że list trzeba napisać po angielsku :576:
2. Trzeba by poszukać aktualnych adresów i tu postawiać

a tak btw ten kupon to moja udręka :D na poczcie mojej to nawet kopert A4 nie ma <lol2>

Zapomniałem się spytać jakie wrażenia miałaś, pewnie w Katowicach głośno było :D.
BenLinus pisze:intelekt poczty polskiej
Wiem coś o tym... :/
shini
Forrest Gump

Post autor: shini » 2009-10-29, 18:21

A mogłabyś napisać tylko tak mniej więcej, orientacyjnie o czym pisałaś, bo nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Nie chciałabym nikogo zanudzić ani też napisać za mało itd :P
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-29, 18:58

Na pewno musisz pisać od serca a nie wymuszone... Jestem wielkim fanem i chcę twój autograf... Ben jak mniemam chyba 5 stron napisałaś ? więc jest co pisać: ja napisałem kilka słów o sobie, kilka o Michaelu i, że bardzo chcę jego autograf ale czy odpiszę to nie wiem, chyba warto jeszcze będzie coś więcej dodać, ale, żeby nie było to wymuszone :)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-10-29, 20:30

shini pisze:A mogłabyś napisać tylko tak mniej więcej, orientacyjnie o czym pisałaś, bo nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Nie chciałabym nikogo zanudzić ani też napisać za mało itd :P
Myślę, że nawet jeśli wyślesz list w którym napiszesz 4 zdania i poprosisz o autograf, nie będzie on zignorowany, na pewno nie wszyscy piszą do niego po 5 stron, a z tego co mi wiadomo, Michael uwielbia czytać tego typu listy - osobiste, mimo nie niewielkiej ilości czasu,
Tak, jak Matthew napisał wyżej - napisz to, co tak naprawdę chciałabyś napisać, dlaczego akurat do niego piszesz, co Tobą kieruje itp. Jakkolwiek zaczniesz i tak będzie zwyczajnie ^^
Ja ogólnie skupiłam się na jego warsztacie aktorskim i innych produkcjach, np. 'Saw', 'Ready?Ok!' Ale jak masz jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało na PW, chętnie pomogę ;)

Matthew pisze:Zapomniałem się spytać jakie wrażenia miałaś, pewnie w Katowicach głośno było :D
:mrgreen: Moja rodzicielka, kiedy wychodziłam z domu powiedziała tylko jedno : 'uważaj na światłach' ^^
Matthew pisze: 2. Trzeba by poszukać aktualnych adresów i tu postawiać
To czekamy ^^ Kiedyś się wstawi, nie chcę kopiować z innych for, wiesz ta odpowiedzialność^^
House7
Forrest Gump

Post autor: House7 » 2009-12-25, 10:45

A ja mam takie pytanie jeszcze ten list pisać tak oficjalnie jak do jakiegoś urzędu czy tak normalnie jak do kolegi
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-12-25, 11:50

House7 pisze:A ja mam takie pytanie jeszcze ten list pisać tak oficjalnie jak do jakiegoś urzędu czy tak normalnie jak do kolegi
Typ zawsze swój wybierasz, ale nie możesz pisać do osoby dorosłej, której nie znasz, jak do kolegi ;).

Dear np. Michael
Piszesz o sobie, piszesz co sądzisz o nim, chciałbyś bardzo jego autograf.
podpis i wszystko.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-12-25, 13:42

House7 pisze:A ja mam takie pytanie jeszcze ten list pisać tak oficjalnie jak do jakiegoś urzędu czy tak normalnie jak do kolegi
Oficjalnie, chyba że jesteś od niego straszy, albo piszesz do małego Bena.
Ogólnie chodzi o to, by nie używać żadnych skróconych form, czyli apostrofów, w liście nie może się znaleźć, np : I'm, isn't, tylko używasz pełnych form. Nagłówek taki, jak pisał Matthew, czyli Dear Sir ...
House7
Forrest Gump

Post autor: House7 » 2009-12-25, 19:02

Mi raczej chodziło o to czy pisać tak: "Jestem pana wielkim fanem" czy tak "Jestem Twoim wielkim fanem" czy zwracać się pan czy tak normalnie
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-12-25, 19:21

W języku angielskim nie ma takiego słownictwa jak w polskim gdzie rozgałęzia się na: pan, Pan, pani, Pani, wszystko i tak wychodzi: you, możesz wywyższyć to You dużą literą, ale wątpię czy osoba po drugiej stronie by to zrozumiała jako podkreślenie zwrotów grzecznościowych :), Ben jest spec to dopowie :D.
House7
Forrest Gump

Post autor: House7 » 2009-12-25, 19:28

a Mr. to chyba jest pan choć w sumie to ja mam zamiar ten list po polsku napisać i poprosić moją panią od angielskiego żeby mi przetłumaczyła
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-12-25, 19:33

No fakt, ale ciągle Mr. jak dla mnie trochę takie mdłe, w nagłówku pan, a później cały czas you. Ale zobaczymy jak Twoja pani przetłumaczy btw można wiedzieć do kogo chcemy pisać ;> ?
House7
Forrest Gump

Post autor: House7 » 2009-12-25, 19:37

No do Michaela chcę pisać oczywiście, Ben to moja ulubiona postać z lost genialny jest po prostu jeśli dostane odpowiedż to póżniej napiszę to Terry'ego O'Quinna i Hugh Lauriego
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-12-25, 23:19

House7 pisze:Mi raczej chodziło o to czy pisać tak: "Jestem pana wielkim fanem" czy tak "Jestem Twoim wielkim fanem" czy zwracać się pan czy tak normalnie
Wszystko piszesz przez "you", nagłówek i kompozycja listu świadczą o jego formalności ...
Nie piszesz : "Hi Michael", bo to nie Twój kolega, a : "Dear Mr Emerson". To świadczy o Twojej kulturze, jak pisał Matthew angielski ma mało wspólnego z polskim.
House7 pisze:choć w sumie to ja mam zamiar ten list po polsku napisać i poprosić moją panią od angielskiego żeby mi przetłumaczyła
Naprawdę chcesz dzielić się takimi rzeczami z nauczycielem ? Możesz spróbować sam, a w razie czego mogę Ci pomóc i poprawić błędy. Btw. Radziłabym wysłać list przed premierą 6 sezonu ;)
House7
Forrest Gump

Post autor: House7 » 2009-12-26, 09:58

Ja mam tak zawalistą panią od angielskiego że z miłą chęcią się z nią tym podzielę. Przecież to tylko list do przetłumaczenia może osobisty ale ona to na pewno zrozumie choć dzięki za propozycję. Właśnie mam tak zamiar zaraz po przerwie świątecznej wysyłać
GoHome
Mad Max

Post autor: GoHome » 2009-12-27, 11:26

Ja mam autograf od głównego aktora byłego serialu Detektyw Monk :)
Słyszałem, że fani losta mają czas na wysyłanie prośby o autograf do studia do 4 odcinka LOST'a czy jakoś tak, ale te informacje są niepewne bo nie wiem czy dobrze przeczytałem.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-12-31, 12:50

21 listopada wysłałem list a raczej odę do jego gry aktorskiej (Michaela Emersona). Dziś w ostatni dzień roku 2009 uzyskałem odpowiedź w formie autografu, gry otwierałem myślałem, że mi pikawa siądzie. Intelekt poczty polskiej: promo zgięte prawie na pół -.-, sorry, że aparatem, ale nie mam sterowników od skanera na tym komputerze xP

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-12-31, 15:24

Zabawnie, że dostałeś ten list w ostatnim dniu tego roku ^^
Mam bardzo podobne zdjęcie, mam na myśli zgięcie, mogłam jednak wsadzić tekturę do środka, pisało "do not bend" pewnie specjalnie to zagięli ... -_-
Przede wszystkim to dobra zapowiedź na nowy rok ;)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-12-31, 17:03

Dzięki :), mi też jakoś to dziwnie przechodzi... Sylwester kojarzy mi się źle i tego nie lubię... od dzisiaj to się zmieniło :D Co do poczty - shit, shit i jeszcze raz shit ^^
Bagwell
Mad Max

Post autor: Bagwell » 2010-01-17, 12:51

Gratuluje Matthew dopiero teraz zauwazylem twoje zdjecia szkoda tylko ze tak to wygieli ...
widze ze warto w takim razie wysylam takie listy moze sie skusze :D
GoHome
Mad Max

Post autor: GoHome » 2010-01-17, 21:50

Pewnie wysłaliście to na papierze fotograficznym, nie?
Lepiej wysłać na zwykłym papierze i zalaminować, lepszy efekt i pewność, że się z tym nic nie stanie.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-01-17, 23:25

GoHome pisze:Pewnie wysłaliście to na papierze fotograficznym, nie?
My wysyłaliśmy tylko listy. To oni mają swoje zdjęcia promocyjne, które wkładają do kopert ;)
ODPOWIEDZ