Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Czy lost jest realny?

Ogólne rozmowy na temat serialu.
woti
Forrest Gump

Czy lost jest realny?

Postautor: woti » 2008-02-25, 16:47

Uwielbiam Losta, ale uważam, że jest on nierealny. Nad wszystkimi wyspami w okolicach ameryki co jakiś tydzień przelatują patrole, które szukają zaginionych ludzi itd. jeżeli nastąpiła jakaś katastrofa samolotowa i nie znaleziono ofiar te patrole są na pewno zwiększane... Akcja serialu toczy się parę miesięcy, więc w "realu" wszyscy zagubieni zostaliby już dawno odnalezieni. Czekam na wasze wypowiedzi 8-).
bellatoris
Forrest Gump

Re: Czy lost jest realny?

Postautor: bellatoris » 2008-02-25, 19:59

hmmmmmm..... gdzieś czytałam, że jest to zawieszone między strefami.... Czyli rozumiecie.... między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością..... A zresztą.... przecież ta facetka mówiła, że ich odnaleziono, i wszyscy nie żyją.....
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-02-26, 15:07

poza tym wyspa była chroniona przez barierę elektromagnetyczną pochodzącą z Łabędzia, który został zniszczony, za czasu bariery wysp była nieosiągalna teraz... jak widać po nowych gościach da się na nią dostać i patrząc na flashforwardy da sie z niej wydostać^^
mikobro
Tyler Durden

Postautor: mikobro » 2008-03-01, 19:43

ja to juz sam nie wiem co o tym myśłec....
Jesli to wszystkie zagadki i czemu ich nie znależli i te podróże w czsie sie nie wyjasnią to naprawde bede bardzo zawiedziony :(

Według mnie Napewno nie jest realny
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-03-03, 13:33

pewnie że ta wyspa nie istnieje, to jest czysta fikcja - czyjaś genialna wyobraźnia ;)
Adams
Forrest Gump

Postautor: Adams » 2008-03-03, 17:50

Po pierwsze witam, jestem nowy na forum.
Ja widziałem cały sezon 1, 2 i 3, LOST traktuje jako rozrywkę, żeby oderwać się od rzeczywistości i jest mi jedno czy serial jest rzeczywisty czy nie.
Stil
Forrest Gump

Postautor: Stil » 2008-03-05, 09:13

Podobnie jak moj przedmowca, to w koncu serial i tez nie zastanawiam sie czy to realne czy nie bo traktuje to jako rozrywke, swiat stworzony na potrzeby serialu. Z drugiej strony to faktycznie raczej chyba nie byloby moziwe zeby przez tyle miesiecy nikt ich nie znalazl, jednak jest jeszcze trzecia strona..... moze ktoś niechce ich znalezc (tajny projekt na nieznanej wyspie, ci ktorzy to założyli nie chce zeby ich odnaleziono a przynajmniej nie żywych)

Wiec w gruncie rzeczy wszystko jest mozliwe, czy Rządy wielkich mocarstw niebylyby w stanie zatuszować takiej katastrofy... ze wszyscy zgineli? I robic wszystko zeby z wyspy rozbitkowie nie uciekli albo poprostu ich wybić, jezeli byłaby tak potrzeba dla bezpieczeństwa narodowego ;d
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2008-03-08, 17:34

Hmm też uważam, że jest to czysta fikcja, ale za to jaka :D
Mimo tego, że wiem, iż takie coś raczej nie miałoby miejsca [ chociaż kto wie.. ] to wcale nie przeszkadza mi to by z zapartym tchem oglądać kolejne odcinki.

Czasem oglądam też serial Prison Break, nawiasem mówiąc, też go lubię ale już nie tak jak Lostów. PB wg mnie też jest bardzo nierealny i ta niezliczona ilość kolejnych cudownych rozwiązań zaczyna człowieka denerwować. A właśnie Zagubionych odbieram całkiem inaczej :)

Ogólnie nie ważne czy realny czy też nie - ważne, że się podoba :)
mikobro
Tyler Durden

Postautor: mikobro » 2008-03-16, 10:08

ważne, że się podoba

No własnie przecierz to jest najważniejsze w tym serialu...
Bo nawet jesli jest nierealny to przecierz go oglądamyi szalejemy za nim, czekamy co bedzie dalej.... Według mnie jest bez znaczenia czy jest realny czy nie bo i tak jest super :)
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-05-31, 18:42

ktos tam wspomnial o PB. Tez ich lubie ale to robii sie nudne
1 Sezon - Ucieczka z Wiezienia
2 Sezon - Ucieczka przed pogonia itd.
3 Sezon - znowu Ucieczka z Wiezienia
4 Sezon - Tu mozna sie spodziewac co sie wydarzy patrzoc na proporcjonalnosc.

A losty kadzy sezon jest inny (nie liczac tego ze sa na wyspie caly czas xD )
Lost jest nierealny ale nie dlatego ze na rl by zostali znalezieni.
Zobaczcie ile WIdmore ma kasy co to dla niego udac ze wszyscy nie zyja (co tez uczynil). Ben ma tyle kasy i wszystkie stacje Dharmy- co to dla niego ukryc wyspe.
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-05-31, 19:39

Lost jest nierealny ale nie dlatego ze na rl by zostali znalezieni.

w realu nikt by nie przeżył tej katastrofy
Be_Your_Hero
Vincent Vega

Postautor: Be_Your_Hero » 2008-05-31, 20:42

Serek pisze:w realu nikt by nie przeżył tej katastrofy

a ja myśle ,że ktoś by przeżył ;-) czasem się słyszy ,że ktoś przezył jakąś katastrofę samolotu . ;-)
Qwaku
Forrest Gump

Postautor: Qwaku » 2008-05-31, 21:16

Witam tego posta pisze od razu witając się ponieważ jestem nowy na forum.
Co do tematu lost vs PB (według mnie z waszych postów taki wyniknął :-P ) LOST bije ten drugi na głowę ponieważ w PB non - stop oglądamy jak to powiedział Nadare "kolejne cudowne rozwiązania" oraz przynajmniej zagubionych możemy trochę po oglądać ponieważ przeciętna seria ma jakieś 20 odcinków co jest dużym plusem. Co do realności LOST - a to chyba wszyscy dobrze wiemy że w jakiś 90% jest on nie realny przynajmniej od 2 serii (ale możemy się nad tym posprzeczać :mrgreen: )
Rafaqio
Indiana Jones

Postautor: Rafaqio » 2008-06-01, 08:18

Z mojego punktu widzenia jest to jak najbardziej realne. Jakby nie było ludzi po katastrofie lotniczej nad oceanem ciężko znaleźć a jeszcze jak zaszyli się w jakiejś Dżungli. Jednak nasi rozbitkowie dosyć sporo mieszkali na plaży podtrzymując ogień by jakiś samolot ich zauważył. Jak wiemy w rzeczywistości takie bunkry jak "swam" zajmujący się falami elektromagnetyznymi nie istnieje więc w rzeczywistości ludzi by znaleziono w miarę szybko. Jednakże jeżeli istniał by taki bunkier naprawdę to nie ma szans by ktoś nas odnalazł. :-)
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-01, 10:30

Jezeli chodzi o sama katastrofe to chyba bardziej przychylilbym sie do tego ze wszyscy by niezgineli najwieksza szanse na przezycie mieli by chyba ogonowcy ladujac w wodzie.
Jezeli chodzi o inne sprawy typu te bunkry , czarny dym :evil: itd to jest zdecydowanie nie realne :lol:
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-01, 10:57

No nie do konca. Z tym przezyciem sie zgodze.z czarnym Dymem tez sie zgodze.
Ale Dharma i te bunkry to moglo by istniec :)
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-01, 11:09

Bunkry w ktorych musisz wciskac guzik co 108 minut bo bedzie koniec swiata mogly by istniec? Zastanow sie :-P
Rafaqio
Indiana Jones

Postautor: Rafaqio » 2008-06-01, 11:17

Menvalor pisze:Bunkry w ktorych musisz wciskac guzik co 108 minut bo bedzie koniec swiata mogly by istniec? Zastanow sie :-P

myśle, że chodziło mu raczej o taki bunkier w którym by były prowadzone badania nad elektromagnetyzmem.
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-01, 11:22

Rafaqio pisze:
Menvalor pisze:Bunkry w ktorych musisz wciskac guzik co 108 minut bo bedzie koniec swiata mogly by istniec? Zastanow sie :-P

myśle, że chodziło mu raczej o taki bunkier w którym by były prowadzone badania nad elektromagnetyzmem.

No dobra niech wam bedzie... ale ja tam mowie ze to i tak by bylo nierealne :-P
Gazo
Forrest Gump

Postautor: Gazo » 2008-06-01, 19:32

odpowiem wam cytatem "bunkrów nie ma... ale i tak jest zajebiście :D"

nawiązując do dyskusji nie wiemy co tak naprawde może być możliwe a co nie, bo jeżeli to by była prawda to i tak nikt z nas by się o tym nie dowiedział :) czyli widzielibyśmy wiadomości z opisem że nikt nie przeżył i tak dalej, ewntualnie gdyby to było naprawdę nikt by nie pozwolił stworzyć takiego serialu xD teorie spiskowe są dobre ;-) albo pozwalają to puszczać po to byśmy definitywnie stwierdzile że to niemożliwe i nawet nie próbowali tego szukać.
Qwaku
Forrest Gump

Postautor: Qwaku » 2008-06-11, 14:23

Bunkry (przynajmniej niektóre) :-D są realne może nie odkryje teraz Ameryki ale dlaczego wszystkie tajne badania i tego typu sprawy prowadzi się w budynkach o ścianach grubości 4 metrów?? Dlaczego w takich budynkach porozsawiane są anteny blokujące sygnał a wejścia pilnuje pluton żołnierzy. W Loście jest potobnie tylko zamiast tej ochrony mamy ... wyspe
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Postautor: B... » 2008-09-12, 17:11

to i ja sie moze wypowiem^^

przygodę z serialem zaczełam stosunkowo niedawno. Pamiętam, ze obejrzałam kilka poczatkowych odcinków, gdy zaczeli to puszczac w tv pare lat temu i stwierdziłam, ze nie będę na to tracić nawet czasu, bo serial jest totalnie pokręcony...parę ludzików biega w tę i z powrotem po wyspie, ucieka nie wiem przed czym, wyspa lezy nie wiadomo gdzie, nikt ich nie może znaleźć itp...
w ogole takie realia mi nie odpowiadały.
w te wakacje zaczełam ogladac nocne powtórki 2 sezonu, potem wróciłam do 1, potem skończyłam ten 2, zaczęłam 3 ( kończę^^), teraz też oglądam 4 w tvp i sama się sobie dziwię, ze to oglądam i mnie tak wciąga. Pewnie dlatego, że nadal większość rzeczy to dla mnie nowość, stopniowo mi się obraz rozjaśniania i to bardzo przyjemne uczucie :mrgreen:
więc to moje zainteresowania wynika w dużej mierze własnie z tego obranego przez mnie systemu oglądania...wiem, ze jest głupi^^
gdyby nie ten fakt, gdybym oglądała to po kolei pewnie ochota przeszłaby mi po 2 sezonie, bo 1 seria, nawet jesli sprawia wrazenie dość nierealnej to jednak jest czyms zupełnie nowym, innym niz dotychczas mielismy okazję oglądac.
Nie zgodzę się jednak z tym, ze każdy sezon jest inny, na dobrą sprawę róznią się tylko ilością wątków^^ im wyższy numerek serii tym twórcy więcej mieszają, a poziom fantastyki wzrasta...

a tak w ogóle tak skonstruowany problem do omawiania w tym temacie jest trochę nonsensowny. Serial to serial, ten ma taką a nie inną formułę i nie ma nad czym dyskutować ;) dla mnie to jedna wielka bajeczka, ale dobrze mi z tą swiadomością^^

btw. sądzę, ze nie ma sensu porównywać Lost i PB bo to dwa rózne "światy"...i dosłownie i przenośnie. Jedyną rzeczą która ich łaczy jest fakt, ze z kolejnymi sezonami poziom serialu spadaaaaa ;)
Lost_Man95
Forrest Gump

Postautor: Lost_Man95 » 2009-06-19, 16:30

lost wymiata i tyle ważne że wszyscy fani uwielbiają ten serial a i tak w 6 sezonie będzie wszystko wyjaśnione, więc wyjaśnię językiem którego używają w mojej szkole - 'po ch*ja sie tu sprzeczać?'
Ostatnio zmieniony 2009-06-19, 22:12 przez Lost_Man95, łącznie zmieniany 1 raz.
moondanu
Forrest Gump

Postautor: moondanu » 2009-07-07, 14:02

lost zdaje sie nierealny ale i tak to zajefajny serial;]
MooFix
Forrest Gump

Postautor: MooFix » 2010-05-04, 16:02

No wyspa nie istnieje ale jest bardzo zrobiona realnie :D jak bym miał przypadek rozbić się samolotem (oby nie ) i przeżyć to chciał bym znaleźć na takiej wyspie :D a co do Lost lepszego serialu nie oglądałem obejrzałem 2 odcinki sezonu 1 i się wciągnąłem że nie mogę się doczekać następnego odcinka :D

Wróć do „Ogólnie o Lost”