Ukryta mapa

Ogólne rozmowy na temat serialu.
powerr
Tyler Durden

Ukryta mapa

Post autor: powerr » 2008-01-31, 20:41

W Stacji numer 3, należącej do Dharma Initiative, znajduje się seria drzwi antywybuchowych. Służą one prawdopodobnie do odcinania regionów sypialnych stacji od reszty pomieszczeń podczas procedury Lockdown. Z odcinka Live Together, Die Alone wiemy, że Kelvin oraz Desmond umieli sztucznie wywołać Lockdown, a co za tym idzie - zatrzasnąć zasuwy. Robili to, by pracować nad wielką mapą umieszczoną na jednych z drzwi. Malunek ten zdaje się być prostą mapką Wyspy lub jej części. Obwód opisywanego terenu ma kształt ośmiokątu przypominającego logo Dharmy. Mapa widoczna jest jedynie w ultrafioletowym świetle.

[center]Obrazek [/center]

Jedynym rozbitkiem, który widział mapę był Locke. Podczas Lockdown został przygnieciony metalowymi zasuwami. Po jakimś czasie zapaliły się lampy ultrafioletowe, dzięki którym malunek stał się widoczny

[center]POLSKA WERSJA MAPY:
[/center]
[center]Obrazek [/center]
[center](link do wersji 2020 × 1622 pikseli: http://cache.lostpedia.com/pl_images/6/6e/PL_map.jpg )[/center]

Mapa ukazuje rozmieszczenie sześciu stacji (właściwie siedmiu, lecz ta ostatnia została skreślona). Każda z nich "zwrócona" jest do środka Wyspy, który na mapie oznaczony jest jako wielki znak zapytania. Cztery bunkry posiadają logo i nazwy. Kształty, znaki oraz nazwy dwóch stacji nie były znane autorom mapy.

Od dołu zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

1. ŁABĘDŹ - na lewo od stacji znajduje się jakiś obrys. Czyżby nieodkryta część bunkra? Mapa pokazuje, że wszystkie wyjścia poza jednym zostały zablokowane. Dodatkowo część stacji jest 'zakreskowana', co oznacza, że autor nie wiedział, co jest za 'blokadą'.
2. PŁOMIEŃ - lokalizacja Płomienia nie jest znana. Nawet autor mapy napisał obok obrysu stacji: "PODEJRZEWANA lokalizacja stacji 4".
3. LASKA - nazwa niepewna
4. Zamazane - obok znajdują się notatki o Incydencie
5. STRZAŁA - nazwa niepewna
6. C3 i C4 - nieznane
7. ZNAK ZAPYTANIA – Perła

Na mapie znajduje się również sieć prostych, cienkich linii łączących bunkry. Pięć stacji jest połączonych z Perłą (czyżby na te stacje Perła miała podgląd?). Zamazany bunkier oraz C4 nie są połączone ze znakiem zapytania. Linie reprezentują prawdopodobnie sieć Dharmatel (komunikacja między bunkrami?) lub punkty triangulacji.
Łabędź - połączony z C3, Perłą i Płomieniem.
Płomień - połączony z Łabędziem, Laską, Perłą i Strzałą.
Laska - połączona z Perłą, Płomieniem i Strzałą.
Strzała - połączona z Perłą, Płomieniem i Laską.
C3 - połączone z Łabędziem i Perłą.
C4 - brak połączeń.
Perła - połączona ze wszystkim poza C4.

Na mapie widnieją też linie faliste. Oznaczają one prawdopodobnie strumyki i rzeczki. Widzimy je jedynie w okolicach Łabędzia i Płomienia. Nie znaczy to jednak, że występują one jedynie tam - autor mapy mógł ich poprostu nie nanieść na mapę. Inne 'fale' widzimy w okolicach C3 i C4. Są to najprawdopodobniej izohipsy - linie łączące punkty o tej samej wysokości.

Źródło: lostpedia.com
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:14 przez powerr, łącznie zmieniany 1 raz.
Morgoth
Nosferatu

Re: Ukryta mapa

Post autor: Morgoth » 2008-01-31, 20:55

spędziłem godziny nad tą mapą ona była wspaniała... szkoda że została zniszczona... może Radzinsky (o ile żyje w co wątpie) się znajdzie i ją narysuje albo powie co na niej bylo^^

sam sposób w jaki powstała i w jakich okolicznosciach się ujawniała robi ją cudną a jeszcze jej zawartosc...
ciekawe co to jest to CV, może tak jak myślą niektórzy internauci (w tym ja :P) że to Cerberus Vent czyli otwór Cerberusa^^ coś czym sie on porusza :P
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2008-03-08, 20:36

Morgoth pisze:ciekawe co to jest to CV, może tak jak myślą niektórzy internauci (w tym ja ) że to Cerberus Vent czyli otwór Cerberusa^^ coś czym sie on porusza
Myślę, że tak :) Jestem ciekawa czy kiedykolwiek się to wyjaśni :P
Rafaqio
Indiana Jones

Post autor: Rafaqio » 2008-06-01, 09:47

Morgoth pisze:spędziłem godziny nad tą mapą ona była wspaniała... szkoda że została zniszczona... może Radzinsky (o ile żyje w co wątpie) się znajdzie i ją narysuje albo powie co na niej bylo^^

sam sposób w jaki powstała i w jakich okolicznosciach się ujawniała robi ją cudną a jeszcze jej zawartosc...
ciekawe co to jest to CV, może tak jak myślą niektórzy internauci (w tym ja :P) że to Cerberus Vent czyli otwór Cerberusa^^ coś czym sie on porusza :P

Dosyć ciekawe ciekawe.
Odnośnie mapy mogę powiedzieć, że mapka jak mapka powstała w fajnych warunkach i przedstawia co znajduję się na wyspie. Wątpię, żeby jej wątek był jeszcze poruszany w serialu.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-06-02, 15:34

nie wiem jak mógłby być poruszony^^ nie sądzę żeby kogokolwiek ona interesowała, bo co Locke z niej zapamiętał... prawie nic, to co zapamiętał, odkrył, a Mapa została kompletnie zniszczona, ździwię się naprawdę gdy wspomną o niej chociaż słowem
ODPOWIEDZ