Ciekawostki -wyspa

Ogólne rozmowy na temat serialu.
patus1905
Indiana Jones

Ciekawostki -wyspa

Post autor: patus1905 » 2007-12-27, 13:27

Serial LOST kręcony jest na wyspie Oahu .Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego znajdująca się w archipelagu Hawajów. Powierzchnia wyspy to 1.650 km2. Żyje tu 836.300 ludzi co stanowi niemal 80% ludności archipelagu Hawajów. Główne miasto wyspy to oczywiście Honolulu. Na wyspie znajduje się także jedna z ważniejszych baz amerykańskiej marynarki- Pearl Harbor. Wyspa ta gościła w wielu filmach i serialach, wliczając w to "Magnum", "Hawaii Five-O", kilka scen w "Jurassic Park" i serialu "Gliniarz i prokurator".

Obrazek

Kiedy po raz pierwszy spotykamy rozbitków, widzimy ich na plaży gdzieś między Sydney, a Los Angeles. W rzeczywistości jest to plaża Mokule'ia na północnym wybrzeżu wyspy Oahu. W pobliżu tego miejsca znajduje się autostrada 930 i lotnisko Dillingham. Z plażą wiąże się także "to coś", które prześladuje rozbitków. Kiedy Jack, Kate i Charlie krązą po dolinie, na plaży rozpętuje się ogromna burza. Nagle pojawia się złowieszczy dźwięk "potwora", a nasi bohaterowie z przerażeniem patrzą w głąb wyspy. Widok (zdjęcia 3 i 4), który można wtedy zaobserwować to rzeczywista panorama wyspy z plaży Mokule'ia (zdjecie 3- rzeczywistość, zdjęcie 4- screenshot z LOSTa). Jednakże dżungla na pierwszym planie, gdzie drzewa łamią się jeden za drugim pod wpływem "potwora", została od początku do końca stworzona przez speców od grafiki i efektów specjalnych.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Natomiast jaskinie, do których przeprowadza się część naszych bohaterów znajdują się w opuszczonej fabryce Xeroxa w Honolulu. Plan został sztucznie utworzony w hali głównie ze względu na wygodę ekipy i nieprzewidywalną pogodę na zewnątrz. O samej fabryce głośno było w listopadzie 1999 roku, kiedy jeden z pracowników zastrzelił siedmiu innych ludzi zatrudnionych w fabryce.

Obrazek

Podczas drugiego dnia pobytu na wyspie Jack, Kate i Charlie udają sie w głąb wyspy w poszukiwaniu kokpitu samolotu. Ta scena (i wiele innych) kręcona była w dolinie Ka'a'awa. To tutaj również Sayid, Charlie, Kate, Shannon, Boone i Sawyer rozbijają obóz podczas powrotu z wyprawy, na której usłyszeli po raz pierwszy wiadomość Danielle. Tutaj także nasi bohaterowie grywają w golfa, a Jin po wielu latach odwiedza ojca. Dolinę tą można zobaczyć równiez w wielu innych produkcjach: 50 pierwszych randek, Godzilla, Wielki Joe, Pearl Harbor, Łzy Słońca czy Szyfry Wojny.

Obrazek Obrazek

Turtle Bay Resort to jeden z najbardziej wysuniętych na pólnoc punktów wyspy Oahu. To prez ten teren przebiegają Jack, Kate i Charlie po tym jak "potwór" zabija pilota. To tutaj rosną także drzewa Banyan, które były wykorzystane w serialu przy kilku okazjach, m.in. uchroniły one Walta przed atakiem niedźwiedzia polarnego, na jednym z nich zawisł także Charlie w odcinku 11.

Obrazek Obrazek

Malownicze miejsce, do którego Sawyer i Kate trafiają podczas wędrówki po wyspie w odcinku 12 sezonu pierwszego to Waimea Valley Audubon Center. Nasi bohaterowie bez wahania wykorzystują to piękne miejsce do kąpieli, jednak miła atmosfera kończy się, gdy odnajdują pod wodą ciała pasażerów i walizkę strażnika pokładowego. Miejsce to jest jednym z najbardziej charakterystycznych na wyspie. Znane wcześniej jako Waimea Falls Park, służyło wcześniej jako komercyjny park rozrywki, obecnie jest to miejsce pełne tras wycieczkowych i wspinaczkowych, a także raj dla archeologów i botaników.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek1230
Indiana Jones

Re: Ciekawostki -wyspa

Post autor: Piotrek1230 » 2007-12-28, 16:41

ale muszą się narobić żeby nie było widac asfaltowej drogi
patus1905
Indiana Jones

Post autor: patus1905 » 2007-12-28, 18:08

dokładnie.. wogóle nie prościej było zapuścic się na jakąś "dziweiczą wysepkę" było by mniej roboty :-D
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-01-07, 11:31

nie kazda wysepka ma takie widoki :P
niesamowite... troche głupio to wygląda... przeciez nad wyspa czasem jest czyste niebo wiec dlaczego satelity tej wyspy nie wykryly??? przeciez jest ogromna... Może jest zamknieta pod jakims kloszem jak w komiksie Walta miasto kosmitow:P
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Post autor: Scourge33 » 2008-02-10, 01:52

Z satelitami jest tak: mogą Ci pokazać każde miejsce na kuli ziemskiej, tyle że osoba czuwająca nad sprzętem musi wiedzieć gdzie skierować jej "oko", komputery póki co pozbawione są analitycznego "myślenia" i człowiek w procesie takich poszukiwań jest niezastąpiony.
Jeśli chodzi o samą wyspę to wcale taka ogromna nie musi być, podejrzewam że jej powierzchnia nie przekracza 20-40 km^2. W końcu Sayd swego czasu podjął się obejść ją wokoło. W rejonie Fidżi takich niezamieszkanych wysepek są tysiące.
No i nie zapominajmy że to jakby nie było film, czyli fikcja, póki co nie możemy wykluczyć że jakaś potężna siła, organizacja nie czuwa nad zachowaniem w tajemnicy sekretów wyspy.

Do patus1905:
Powiedz mi jak na takiej dziewiczej wyspie miałby wyglądać plan filmowy?

Pozdrawiam!
Szarley
Mad Max

Post autor: Szarley » 2008-02-12, 08:05

Scourge33, zgadzam się. Ze zdjęcia satelitarnego raz sobie obejrzałem nawet zarys mojego domu (bez kitu!!!), ale jak chciałem obejrzeć wyspy Stroofady, to za nic. Satelita musi mieć rozkaz "z góry". Inaczej nici.

patus1905, dziwiczych wysp juz prawie nie ma. POza tym po co niszczyć takowe? Zwierzątka i roślinki byłyby bardzo niezadowolone, poza tym, dla jakiegoś serialu miałaby zostać na takiej wyspie zagorżona delikatna równowaga ekologiczna? :-/
fuqasi
Vincent Vega

Post autor: fuqasi » 2009-01-31, 22:17

ja myślę że na dziewiczych wyspach koszt produkcji by zdecydowanie wzrósł bo wiadomo że trzeba by tam wszystko od podstaw zorganizować, całe to zaplecze produkcji nie wspominając o zakwaterowaniu tam wszystkich i tak dalej i tak dalej :)
Matthew

Post autor: Matthew » 2009-02-01, 21:08

Co do ciekawostek to wyspę można również "zwiedzać" w grze Test Drive Unlimited. Piszą, że można znaleźć pewne miejsca z serialu ale nie potwierdzam bo w grę nie grałem, a w serialu jestem na etapie I sezonu :-)
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2009-02-01, 21:13

To zachęcam kolegę do aktywnego oglądania kolejnych odcinków :D
Adamox11
Agent Smith

Post autor: Adamox11 » 2009-02-01, 22:14

Matthew pisze:Co do ciekawostek to wyspę można również "zwiedzać" w grze Test Drive Unlimited. Piszą, że można znaleźć pewne miejsca z serialu ale nie potwierdzam bo w grę nie grałem, a w serialu jestem na etapie I sezonu :-)
Wiesz mi nie mieszaj gry do tego serialu. Rowniez zachecam tak jak Nadare :)
Matthew

Post autor: Matthew » 2009-02-02, 20:37

Nie mieszam gry z serialem po prostu to taka mała ciekawostka, że grając w tą grę można zauważyć fragmenty wyspy pokazane również w serialu :-)
ODPOWIEDZ