Pierwsza polska strona o Emersonie

Nowinki ze świata serialu.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Pierwsza polska strona o Emersonie

Post autor: Matthew » 2009-10-16, 19:44

Obrazek

Od dwóch tygodni ja razem z BenLinus pracowaliśmy nad pierwszą nieoficjalną polską stroną o Michaelu Emersonie (serialowym Benjaminie Linusie). Sam pomysł zaproponowałem ja ale BL miała pewne obawy, że sobie nie poradzimy…poradziliśmy sobie :). na razie działamy na darmowym hostingu, chociaż czas pokaże czy przeniesiemy się na płatny z domeną *pl - na razie zobaczymy jak to ruszy. Mamy obecnie ponad 550 grafik mu poświęconych chociaż chcemy dobić do 1000 i więcej. Myślę, że nam pomożecie i chociaż zarejestrujecie się tam z dobrego serca :). Dziękuję również Dusqmadowi za to, że w najbliższym czasie wstawi button naszej strony na lost.org.pl :). Nie będę się tu za bardzo rozpisywał: zapraszamy wszystkich fanów Michaela. Przypominam, że nie jest to strona konkurencyjna, skupi się ona jedynie ta jednej postaci z Lost. Pierwszy news jest już zaplanowany na dzisiaj przez BenLinus, dzięki której mamy już button na DarkUfo :D .
[center]http://www.michael-emerson.y0.pl[/center]
Obrazek
Czekam na komentarze :)
marcinek6000
Tyler Durden

Re: Pierwsza polska strona o Emersonie

Post autor: marcinek6000 » 2009-10-16, 19:56

graficznie to nawet fajne to macie:)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-16, 20:00

Cieszy mnie to :) ale jak pisałem na stronie : Znaczy ja to tylko nad funkcjonalnością pracowałem a BenLinus znaczy weird0ther nad grafiką ;). Myślę, że z wami damy sobie radę rozruszać stronę :)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-10-16, 22:06

marcinek6000 pisze:graficznie to nawet fajne to macie:)
Kamień z serca, dziękuję bardzo :-)

Z mojej strony również serdecznie zapraszam, tzn. nie oczekuję, że wszyscy będą się tam udzielać, itd. ale rejestracja mile widziana :-)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-17, 15:20

To z mojej strony: sprawy techniczne i funkcjonalne proszę kierować do mnie, a treściowe i graficzne do BenLinus, będziemy mieli po prostu łatwiej, ponieważ BenLinus nie ma dostępu do konta hostingowego i ftp jedynie do całego panelu administracyjnego (nie obrażaj się :P )

kontakt e-mail: admin@michael-emerson.y0.pl

btw fajna sygnaturka marcinek6000, :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2009-10-17, 22:18

Pomysł na stronę dobry. Jeśli to pierwsza tego typu to myślę, że wypali :)
Przede wszystkim zadbajcie o ciekawe materiały. Grafika swoją drogą, ale najbardziej liczą się artykuły i newsy. Sugeruję Wam również zrobienie działu Video.
Stwórzcie napisy do wywiadów i filmików z Michaelem, dodajcie je do obrazu i wrzućcie na YouTube - na to może być wielu chętnych :)

A teraz charakterystyka:
+ logo
+ pomysł na stronę
+ rozbudowana galeria z dobrym podziałem tematycznym

- skrypt. Php-fusion zawsze wygląda tak samo, a strony oparte na nim różnią się tylko grafiką/kolorystyką. Osobiście nie lubię tego silnika.
- te "chłopki" po bokach ;)
- forum. Radzę skorzystać ze skryptu przeznaczonego na fora (np. php by Przemo), a nie modułu do fusiona. Istnieje również możliwość założenia na tym forum działu strony michael-emerson.y0.pl z subforami ;)
- zielone tło mi nie pasuje, a poza tym uwydatnia reklamy. Lepsze byłoby czarne, IMHO

No i to chyba tyle.

Życzę powodzenia! Patrząc na waszą działalność na Lost.org.pl nie mam wątpliwości co do zapału :)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-10-18, 01:42

Wielkie dzięki za umieszczenie buttonów i podzielenie się swoim zapatrywaniem na stronę :-)
Na wymienione "-"' niestety nie mam wpływu, co gorsza nawet się na tym nie znam ...
W najbliższym czasie (którego jest stanowczo zbyt mało) dział download wzbogaci się o krótkie filmiki, wywiady, etc. z udziałem aktora. Newsy, artykuły będą na bieżąco dodawane ... Filmiki na youtube, to bardzo dobry pomysł, ale nie podejmę się tego, dopóki nie zobaczę zainteresowania stroną. Serwis lost.org.pl nie wiem na ile jest oblegany, znacznie lepiej by się pracowało, gdyby pod każdym newsem był napis : czytań 40" - chociaż tyle, aby była po prostu świadomość pracy, która nie idzie na marne. Większe zainteresowanie było na pro board'zie, gdzie ludzie nie znając polskiego chętnie pytali mnie o stronkę. Oczywiście zbliżający się 6 sezon można wykorzystać w ramach promocji ... Ludzie głodni wiedzy będą szukać znacznie dalej - bynajmniej taką mam nadzieję.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-18, 09:06

Dusqmad pisze:- te "chłopki" po bokach ;)
Te chłopki to nie inny jak Henry Gale :lol:
- skrypt. Php-fusion zawsze wygląda tak samo, a strony oparte na nim różnią się tylko grafiką/kolorystyką. Osobiście nie lubię tego silnika.
Zastanawiałem się nad tym długo... wziąłem eXtreme-fusiona, chciałem skorzystać z phpBB by Przemo,ale pomyślałem: jak będziemy dodawać newsy, to będzie to trochę głupio wyglądało i nie będą widoczne, tak samo z galerią. Czekam z niecierpliwością na EF 4.5, która ma być 100 razy lepsza i funkcjonalna. Na Joomli się nie znam kompletnie O.o więc też odpada. Można by zrobić tak, że połączyć EF z phpBB bP i wtedy na forum by była osobna rejestracja. Czas nam pokarze ...
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-19, 19:20

Sorry za post pod postem :P

Właśnie skończyliśmy wstępne prace nad nowym rozbudowanym forum, zapraszam do komentowania i rejestracji ;)

http://www.forum.michael-emerson.y0.pl/
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2009-10-25, 09:17

BenLinus pisze:Serwis lost.org.pl nie wiem na ile jest oblegany, znacznie lepiej by się pracowało, gdyby pod każdym newsem był napis : czytań 40" - chociaż tyle, aby była po prostu świadomość pracy, która nie idzie na marne.
Myślę, że jest to możliwe. Postaram się wprowadzić taką opcję.
ODPOWIEDZ