Henry Ian Cusick : Wywiad

Nowinki ze świata serialu.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Henry Ian Cusick : Wywiad

Post autor: weird0ther » 2009-10-08, 01:41

[center]WYWIAD ZE SZKOCKIM DARWINEM[/center]
[center]Obrazek [/center]

Henry Ian Cusick w wywiadzie dla TV Guide opowiada o swojej nowej roli w dramacie biograficznym “Darwin’s Darkest Hour.” Oczywiście magazyn nie mógł odpuścić i ankietował serialowego Desmonda na temat finalnego sezonu .

►Co konkretnie Cię zaintrygowało w roli Darwina?

W momencie, kiedy zobaczyłem jego zdjęcie, pomyślałem : “Wow, czyż nie było by wspaniale przemienić siebie na kreację tej postaci ?” Lecz niestety nie dało się obejść bez łysiejącej głowy (śmiech). Scenariusz był fascynujący, a dla mnie jako aktora było to nie lada wyzwanie.

►Ile czasu zajęła Ci penetracja tej postaci ?

Jak tylko się dowiedziałem, zacząłem szukać wszelkich informacji na jego temat w internecie to, jak wyglądał, jak wyglądało jego wczesne dzieciństwo, zacząłem także czytać “O powstawaniu gatunków”.

►Granie kontrowersyjnego naukowca, pełnego niepokoju, które jest związane z tym, że inny uczony miał zamiar opublikować podobne teorie, a także osobista tragedia, która go dotknęła odbierając mu dwójkę dzieci …

To właśnie mnie ujęło w scenariuszu. Znajduje się tam mnóstwo teorii i nauki, ale można także doszukać się czegoś o nim samym, o jego życiu. Stracił dwójkę dzieci - bardzo wcześnie. Mam dziecko - i wiem, że utrata byłaby najgorszym koszmarem dla mnie, jako rodzica. Pokazanie Darwina od strony człowieka, nie tyko od strony naukowca sprawi, że postać stanie się znacznie bardziej interesująca. On naprawdę miał niezwykłe życie, jestem dumny, że mogłem wejść w jego rolę ..

►Jest tam też wątek miłosny, między Charlsem i jego głęboko wierzącą żoną Emmą, graną przez Frances O’Connor…

Mieli aż dziesięcioro dzieci! Chociaż czasy Wiktoriańskie nie były zbyt przepełnione namiętnością … no, ale dziesiątka dzieci! Musiało być coś w tym namiętnego. Ich związek być dość niekonwencjonalny - byli kuzynostwem, więc jak na tamte czasy, to dość nowoczesna para. Praca z France O’Conner … była wspaniała, to niezwykła aktorka i świetnie mi się z nią pracowało …

►Czy granie postaci Darwina sprawiło, że poczułeś się mądrzejszy?

[śmiech] Niestety, nie. Aczkolwiek stałem się mądrzejszy o wiedzę o nim samym.

►Szkoda, ponieważ tylko geniusz mógłby zrozumieć o co chodzi w Lost! Na Hawajach trwają prace nad 6 sezonem, wiesz co się wydarzy w pierwszy, odcinku?

Przeczytałem scenariusz tylko do pierwszych 3 epizodów - jak zwykle cofniemy się do tego, co było w ostatnich odcinkach, następnie akcja przeniesie się do innych ciekawych miejsc. Jesteśmy podekscytowani czytając scenariusz, ponieważ jest zagmatwany i pokręcony, nikt z nas nie wie o co w nich chodzi.

►Czy atmosfera na planie podczas kręcenie finalnego sezonu jakoś szczególnie się zmieniła ?

Większość aktorów,planuje opuścić Hawaje, myślę, że tylko kilku z nich zostanie na dłużej, ja sam bym bardzo tego chciał. Moje dzieci chodzą tu do szkoły i zmiana tego byłaby niełatwa. Kochamy tutejsze życie. To najwspanialszy przejaw pracy w tej produkcji, jaki mnie spotkał - bycie właśnie tutaj.

►Sonya Walger, która gra Penny , pracuje teraz na planie Flash Forward, czy to oznacza, że w 6 sezonie będzie mniej miejsca dla niej i dla Ciebie ?]

Nie mam pojęcia, co się będzie działo z Penny, będąc szczerym nawet nie wiem, co będzie się działo z Desmondem. Czy będzie nas mniej w ostatnim sezonie ? Mam nadzieję, że nie, ponieważ i tak się mało czasu spędziłem ze swoją postacią, a jest jeszcze masa rzeczy, o których chciałbym wiedzieć. Myślę, że Desmond stał się teraz drugoplanową postacią. Kiedy teraz zbliżamy się do końca, myślę, że wiele pytań będzie wymagało odpowiedzi…

►Masz swoją ulubioną scenę z Penny i Desmondem ?

Ich pierwsze spotkanie - to było całkiem zabawne, kiedy ona i on pakowali skrzynki z klasztoru. Podobała mi się ta scena.

►Która z tajemnic Lost spędza Ci sen z powiek?

Czym jest wyspa i dlaczego taka jest - to esencja tego show. Następnie tysiące maleńkich innych pytań, na które prawdopodobnie nie dostaniemy odpowiedzi, ale to tylko życie, więc możemy wymyślić swoje własne wyjaśnienie.

►Co dalej , kiedy Lost dobiegnie końca?

Nie mam nic w planach, więc powinienem zacząć czegoś szukać.

tłumaczenie : BenLinus
źródło : TV Guide
ODPOWIEDZ