Entertainment Weekly - artykuł!

Nowinki ze świata serialu.
Nadare
Nosferatu

Entertainment Weekly - artykuł!

Post autor: Nadare » 2009-02-07, 17:11

W czasopiśmie EW ukazał się ciekawy artykuł dotyczący kolejnych odcinków serialu, połączony z wypowiedziami aktorów i producentów. Czego w skrócie możemy się dowiedzieć z artykułu?

Sezon piąty ma być trochę inny niż poprzednie, w końcu zaczyna się już ciekawie – przeskoki w czasie, bomba wodorowa. Wszyscy zadają pytania i żądają odpowiedzi, w odpowiedzi na to można by przytoczyć wypowiedź producentów: „Chcecie wiedzieć, czym jest Wyspa? Czemu ci ludzie trafili na Nią? Jaki jest powód ich pobytu tam? Cóż, może to być bardziej dziwne niż wam się wydawało.”

Evangeline Lilly (Kate) przyznaje, że obawiała się początku nowego sezonu i na początku czuła się nieswojo. Poznamy wiele odpowiedzi na pytania z poprzednich sezonów, co trochę objaśni nam sytuację i scali fabułę. Damon Lindelof, jeden z głównych producentów, potwierdza wagę niektórych z tych elementów w całości fabuły i zapowiada: „Ten sezon jest jak prezent dla widzów, kupiony i opakowany przed laty – a teraz otwarty. Przynajmniej mamy nadzieję, że tak sądzą”. Istotną rolę od początku sezonu mają wątki sci-fi, co niektórych fascynuje, innych zaś odpycha. Aktorzy również mają podzielone opinie, nie mówiąc o zaskoczeniu związanym z niektórymi rozwiązaniami.

Twórcy mówią, że w przyszłych odcinkach dowiemy się jak (i którzy z nich) dokładnie Oceanic 6 wrócą na wyspę, jak pozostali na wyspie rozwiążą problem z ich „karuzelą kwantową” zanim zginą. ( Zginą? WTF? ^^) W najbliższych odcinkach – w lutym – choroba z krwawieniem nosa i problemami z orientacją ma mieć swoją turę, a kolejny odcinek wytłumaczy nie tylko jak Locke wydostał się z wyspy, ale tez historię z trumną.

Kiedy O6 wrócą na wyspę, częściowo i serial powróci na stare koleje, z odcinkami poświęconymi konkretnym postaciom i flashbackami/flash-forwardami. Odcinek 12 ma być ważny dla Kate.

Evangeline Lilly objaśnia: „Sezon 5 opowiada o powrocie na wyspę, czy uda im się wrócić czy nie, każda postać ma swoje powody. W odcinku 12 zrozumiemy decyzję Kate.” Coś mi się wydaje, że Kate jednak nie wróci na wyspę..
Wiemy, że Jack ma doznać „olśnienia” i zmienić się na lepsze – dla tych, których drażnił swoją heroiczną postawą i całą wspaniałością. Nareszcie ^^ Ciekawe co z wątkami miłosnymi?

Podsumowaniem całego artykułu jest krótka wypowiedź: „Ludzie zapamiętają to tak jak chcą. Ja zapamiętam, że Lost to jeden z najbardziej innowacyjnych, ryzykownych i mądrych seriali jakie kiedykolwiek powstały. Tak chcę go zapamiętać i myślę, że na to zasługuje.” – mówi Matthew Fox.
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

Re: Entertainment Weekly - artykuł!

Post autor: lost003 » 2009-02-07, 20:21

Jak dowiedzialem sie ze zginą to troche oslupialem.A moze producenci tylko tak mowia aby podkrecic atmosfere serialu bo nie chce mi sie w to wierzyc tyle przeszli a teraz maja zginac?Troche to podejrzane, ale mam nadzieje ze sie to wyjasni z biegiem piatego sezonu czy nawet szóstego i nikt nie zginie
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-02-07, 22:57

Jack się zmieni? Ciekawe... Mam jakieś radosne odczucia po przeczytaniu fragmentów tego artykułu. Producenci Losta coś wiedzą na temat zakończenia... Wow, nie spodziewałabym się. Ale to w końcu JUŻ 5 sezon (A! Koniec jest bliski!)...
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-02-08, 17:06

Nieźle xD chociaż nie wydaje mi się, a może mam taka nadzieję ? ;-) , żeby zginęli. Tez uważam, że producenci tylko tak mówią żeby zachęcić do dalszego oglądania.
Nie powiem, że to niemożliwe że tak miałoby się to wszystko zakończyć tj ich śmiercią - bo to w końcu Lost, niczego nie można być pewnym :-D ale to niewykluczone jednak mam nadzieje, że tak się nie stanie :-) co do zmiany Jacka to mam mieszane uczucia :-D ciekawe co takiego go "olśni"? może dostanie czymś ciężkim w łeb? ;-)
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-02-08, 17:57

Cate13 pisze: co do zmiany Jacka to mam mieszane uczucia :-D ciekawe co takiego go "olśni"? może dostanie czymś ciężkim w łeb? ;-)
Dokładnie. Straci pamięć, a Kate wmówi mu, że są małżeństwem. Chyba zbyt się zapędzam :roll:
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-02-08, 18:05

Chyba trochę tak aczkolwiek ciekawy pomysł :-D bardzo mnie zaintrygowało to jego olśnienie :-D może będzie je miał po powrocie na wyspę jak Locke ożyje albo jak zobaczy Juliet - o ile będzie jeszcze wtedy żyła :roll:
ODPOWIEDZ