Skok przez płot

Shakal
Vincent Vega

Skok przez płot

Postautor: Shakal » 2006-08-03, 22:12

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Tim Johnson, Karey Kirkpatrick
scenariusz: T. Lewis, Michael Fry
muzyka: Rupert Gregson-Williams,
produkcja: USA
data premiery: 2006-07-07 (Polska) , 2006-05-19 (Świat)

Fabuła:
Zima właśnie się kończy, a szop R.J. rozpaczliwie poszukuje czegoś do jedzenia. Zdesperowany wybiera się do jaskini niedźwiedzia, żeby "pożyczyć" coś z jego zapasów. Na nieszczęście R.J.'a wszystkie zapasy przepadają, a przebudzony niedźwiedź daje mu tydzień na odzyskanie utraconych zapasów. Szop dobrze wie, że sam nie uzbiera takiej ilości jedzenia, dlatego postanawia znaleźć jakieś naiwne zwierzęta do pomocy. Jak się okazuje jego poszukiwania długo nie trwały. Spotkał on grupkę zwierząt, które właśnie się przebudziły z zimowego snu i postanawiają uzupełnić zapasy na następną zimę. Szop z pomocą nowych znajomych bierze się do pracy i poszukuje produktów z listy niedźwiedzia. Pytanie tylko, czy po ich uzbieraniu odda je niedźwiedziowi, czy też posłucha sumienia i nie oszuka nowych przyjaciół.

Dusqmad» Może jakieś własne zdanie na dobry początek?

Shakal>Proszę bardzo :>

MOIM ZDANIEM:
Fabularnie nic nie mówię, bo to bajka dla dzieci ;)
Dubbing jest dobry, mówiło się, że połowy kwestii młodzież nie zrozumie, a z tego co widziałem w kinie wszyscy się dobrze bawili, chyba..
Z drugiej strony, nic nowego. Kolejna bajka mająca rozbawić młodego widza, wystarczy fabuła, pare postaci, w tym jakiś debil ;) (wiewiórka której danie do wypicia kofeiny kończy się.. a i tak pędzi jakby jej coś w pupe weszło), mądrala, który wie wszystko najlepiej i brzydal, który później zamienia się.. mrau ;) (kto obejrzał ten wie).
Jednak - jak dla mnie, co do kwestii tekstów - troche przesadzili.. gdyż powoli, ale może to ja jakieś skrzywienie mam, przesadzono z "podnietą" (scena w której kot-ochroniarz mówi "To mnie podnieca"), przez co wchodzi tutaj swoiste podejście do spraw seksualnych, a pamiętajmy to bajka dla dzieci ;) (jakby było "To mnie kręci" to co innego).
Muzyka - a już nie pamiętam.. a nie.. przeważa głównie z typowego filmu w której trza się skradać.
Nie gwarantuje dobrych wrażeń, ale - da się obejrzeć. :)
Ostatnio zmieniony 2006-08-04, 21:55 przez Shakal, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hukaa
Mad Max

Re: Skok przez płot

Postautor: Hukaa » 2006-08-04, 11:19

Mam zamiar wybrać się na tą produkcje do kina, myślę, że filmik się udał. Poza tym kolejna porcja śmiesznych tekstów :)
witch
Vincent Vega

Postautor: witch » 2006-11-27, 18:46

Miałam wybrać się na to do kina,ale podobie jak moim koleżankom jakoś ne wypadło. :566:
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2006-11-27, 22:16

Proszę o bardziej rozbudowane i więcej wnoszące do dyskusji posty. Notabene nie bardzo rozumiem w jakim celu dokładasz trzy grosze do dyskusji na temat filmu, którego nie oglądałaś. Nie sądzę aby forumowiczów interesowało to z jakich pobudek nie mogłaś wybrać się do kina na dany seans. Poza tym pisząc swoje opinie wspomnij o filmie coś więcej to, że był fajny - przynajmniej 3-4 zdań.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Postautor: Scourge33 » 2007-01-19, 13:47

No cóż: dobry polski dubbing jak zwykle dostalismy;
bardzo barwnych bohaterow rozwniez... Brawa dla Krzysztofa Kowalewskiego (niedźwiedź Vincent) i Joanny Wizmur (skunksiczka Stella).
Oprocz tego zapamietalem dobrze dobrane piosenki...
Mój młodszy brat niezle sie bawił, starszy widz tez nie mial zadnych powodów do narzekań (niby bajka od 3 lat, ale przeciez górnej granicy wiekowej nikt nie określił)...
W mojej klasyfikacji najbardziej udanych animacji "Over the Hedge" wylądowalby pewnie gdzies w poblizu "Madagaskaru" i "Gdzie jest Nemo"; ale do "Epoki" jeszcze daleko...
Bede czekał na kontynuacje...
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2007-02-07, 00:19

Film spełnił moje oczekiwania. Nie jest to najlepsza animacja jaką widziałem, ale miło spędziłem przy niej czas. Posiada sporo momentów przy, których można się posmiać, a o to przede wszystkim chodzi. Dodatkową zaletą jest świetny dubbing, który umila oglądanie. :-)
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-02-12, 11:07

Ja jednak spodziewałam się czegoś lepszego, ale jednak podobał mi się ;) i tu znów moją ulubienicą jest wiewióra :)
iskierka
Terminator

Postautor: iskierka » 2007-03-08, 01:13

taka sobie, tez oczekiwalam czegos lepszego, zwlaszcza po reklamach, niestety zawiodlam sie :-P
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-03-10, 02:42

hm,a ja to sie dziwie,ze go nie wycofano, bo ten pers to on ma takie niepoprawne polityczne fantazje seksualne :)
W sumie filmu juz za dobrze nie pamietam,bo widzialam go w sierpniu, ale pamietam,ze wspolnie z kolega usmialismy sie do lez,jako najstarsi widzowie na sali (nastepnym razem pozyczamy sobie dziecko jakies dla pozorow), natomiast jak kilka dni pozniej wymianialam opinie z kolezanka, ktora poszla zobaczyc po mojj zachecie to stwierdzilysmy zgodnie, ze kilkulatka bysmy na ten film jednak nie braly.
Mariczanka
Jack Sparrow

Postautor: Mariczanka » 2008-08-31, 01:29

Film bawił mnie ale tylko momentami. Nie najgorszy ale widziałam ciekawsze. Jak na jeden seans to dla mnie wystarczy.
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2008-12-23, 10:20

Mam wrażenie, że ten film jest bardzo zaangażowany... ekologicznie. Zazwyczaj nie zastanawiamy sie, co dzieje sie z dziką przyrodą w naszym otoczeniu. Tym razem widzimy życie w mieście oczami zwierzaków, które zostały zmuszone do migracji i mieszkania wśród ludzi za sprawą zmian cywilizacyjnych. Zjadliwa krytyka konsumpcyjnego stylu życia wypowiadana ustami kreskówkowych pluszaków (przemowa o roli "żarcia" w ludzkim życiu). Bardzo udany dubbing w wersji polskiej. Mnie się podobało.
Inspiration
Mad Max

Postautor: Inspiration » 2008-12-27, 22:11

W swięta miałam okazję przypomnieć sobie "Skok przez płot". Jednak za pierwszym razem dużo bardziej podobała mi się ta bajka, a teraz średnio. Najlepszy bohater to według mnie wiewióra, chociaż akcje po kofeinie można było zobaczyć już w "Czerwonym kapturku". Mądre zdanie: zwierzęta jedzą żeby żyć, ludzie żyją zeby jeść ;)
Tuiq
Vincent Vega

Postautor: Tuiq » 2008-12-27, 22:28

Takie...hmm...zwykłe kino familijne, oglądałem z nudów, ale i tak mi się podobał.
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2009-01-22, 12:43

Kilka zabawnych gagów, kilka zabawnych postaci, próba ukierunkowania uwagi widzów na szlachetne i społecznie pożyteczne tematy (ekologia, zagrożenia związane z nadmierną konsumpcją, niepohamowany rozwój cywilizacji). Wszystko fajnie, ale moim zdaniem filmowi brakuje jakiegoś szczególnego smaczku - postaci lub sceny, która czyniłaby go bardziej zapamiętywalnym.
amelia123
Indiana Jones

Postautor: amelia123 » 2012-11-02, 16:49

mnie osobiście ten film nie przekonał,dla mnie był nudnawy,ale z kolei moje dzieciaki oszalały na jego punkcie,więc...to chyba zależy od wieku.

Wróć do „Animacja”