Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Trio z Belleville

Miodzio
Indiana Jones

Trio z Belleville

Postautor: Miodzio » 2007-08-20, 22:42

Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: Sylvain Chomet
scenariusz: Sylvain Chomet
muzyka: Benoît Charest, Mathieu Chedid
produkcja: Belgia , Francja , Kanada , Wielka Brytania
data premiery: 2004-01-09 (Polska) , 2003-05-18 (Świat)

Fabuła:
Wychowywany przez babcię Champion jest samotnym, małym chłopcem. Nic nie sprawia młodzieńcowi większej radości niż jazda na rowerze. Babcia widząc zapał wnuczka namiawia go do ciężkich treningów. Po latach ćwiczeń Champion jest gotowy by wziąć udział w najsłynniejszym wyścigu kolarskim - Tour de France. Niestety, podczas zawodów, dwóch na czarno ubranych mężczyzn porywa Championa. Babcia i jej wierny pies Bruno wyruszają na pomoc chłopcu. Ich wyprawa prowadzi ich przez ocean do miasta Belleville, gdzie poznają trzy kobiety, które tworzą zespół muzyczny "Trio z Belleville". Słynne trio postanawia wziąć babcię i jej psa pod swoje skrzydła. Wkrótce natrafią na ślad Championa. Ale czy uda im się pokonać francuską mafię? (żródło: filmweb.pl)

Absolutnie niesamowita animacja, choć nie wszystkim musi przypaść do gustu. Szczególnie dlatego, że jest to bajka mocno specyficzna z surrealistycznym humorem.
Bardzo podobają mi się tutaj główne postaci - wnuczek, babcia i... pies. Każda tak ciekawa, że zapadają w pamięci na długo. Sama bajka zachwyca też ilością wypowiedzianych w niej słów. Nie mówi się tutaj prawie wcale. Więcej uwagi zwraca się na poszczególne zdarzenia.
"Trio z Belleville" jest miłą podróżą po zwariowanej Francji widzianej oczami reżysera - Chometa. Dla tych, którzy lubią nietypowe animacje pozycja obowiązkowa.
maruda86
Forrest Gump

Re: Trio z Belleville

Postautor: maruda86 » 2007-10-30, 18:32

Jestem równie zachwycony tym obrazem. Kino niekomercyjne i może dlatego tak wspaniałe. Świetna kreska/animacja, cudowna muzyka! (piosenkę w wykonaniu trio zdarza mi się często nucić) humor i do tego strasznie ciekawa fabuła - właściwie do końca trzymająca w napięciu. Zadziwiająca jest przy tym ilość wypowiedzianych słów w tym filmie animowanym... cóż jest ich niewiele po prostu :D
Mariczanka
Jack Sparrow

Postautor: Mariczanka » 2008-08-31, 01:34

Genialny pod każdym względem !!!! Widziałam kilkakrotnie i na pewno jeszcze do niego wrócę. I faktycznie nie każdemu może się podobać. Bardzo specyficzny
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2008-12-23, 10:15

Jestem pod wrażeniem. Film, w którym nie pada wiele słów, który pozornie jest wesoły a pozostawia trudne do zmazania uczucie smutku i przygnębienia. Atmosferą przypominał mi nieco "Delicatessen" - podobnie surrealistyczna, wykrzywiona rzeczywistość. Starannie dopracowana forma no i ta muzyka! Wracam często do tej animacji i serdecznie wszystkim polecam.
Propaganda
Vincent Vega

Postautor: Propaganda » 2011-07-23, 20:42

Świetny, świetny, wspaniały, rewelacyjny. Świetny klimat, świetny soundtrack i top10 u mnie pewnie jest. Bardzo charakterystyczny film, animacja, specyficzna, jedyna w swoim rodzaju. Gdyby tylko takie rzeczy puszczali na dzisiejszym Cartoon Network czy jakimś Disney Channel too dzieci byłyby mądrzejsze.

Wróć do „Animacja”