Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

"Chocim 1673" - zbiórka na film animowany

ArkadiuszOlszewski
Forrest Gump
Posty:1
Rejestracja:2021-05-27, 13:01
"Chocim 1673" - zbiórka na film animowany

Post autor: ArkadiuszOlszewski » 2021-05-27, 13:21

CHOCIM 1673
zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=HZb__dFlFQg

link do zbiórki:
https://polakpotrafi.pl/projekt/chocim-1673-film-animowany


Witam serdecznie! Nazywam się Arkadiusz Olszewski, i jestem urodzonym w 1987 r. rysownikiem, animatorem, reżyserem oraz producentem filmów animowanych o historii Polski. Od roku 2014 udało się - dzięki crowdfundingowi - wyprodukować już pięć filmów animowanych, przychodze do Państwa z kolejnym projektem
[url=https://ibb.co/SnWqbPg]Obrazek

O filmie:

Bitwa chocimska 1673 r. to jedno z największych zwycięstw w historii Rzeczpospolitej, oraz jedna z najstraszliwszych klęsk w historii Turcji. 11 Listopada 1673 roku doszło do rozstrzygającego starcia pomiędzy armią Rzeczpospolitej pod dowództwem hetmana wielkiego Jana Sobieskiego, a armią Osmańską dowodzoną przez Husajna Paszę. Wiktoria Chocimska rozsławiła imię hetmana Sobieskiego, pozwalając mu rok później zasiąść na tronie Polski, a straty zadane armii tureckiej były wprost druzgocące, znacznie przewyższały te zadane dziesięć lat później pod osławionym Wiedniem. Bitwę tą - chcemy Państwu zaprezentować w formie filmu animowanego.

Ostateczny kształt filmu zależny będzie od budżetu który uda się nam zebrać:

mamy już ponad 5000 zł czyli:
stworzymy trwający ok 7-10 minut film pt "Chocim 1673" ukazujący przebieg bitwy. Nie będzie tu skomplikowanej fabuły, jedynie ukazanie starcia w maksymalnie spektakularny i epicki sposób. Można liczyc na widowiskową i realistyczną szarżę husarii, a także starcia piechoty i artylerii. Mimo krótkiego czasu trwania - najbardziej liczy się rozmach, oraz wierność realiom historycznym. Obiecuję stworzyć najbardziej efektowną scenę bitwy jaką kiedykolwiek zaanimowałem. Film - w tej minimalistycznej formie - pozbawiony będzie dialogów - postacie porozumiewać się będą przy pomocy mruknięć, gestów, czy bojowych wrzasków.

Jeśli uda się zebrać kwotę 15 000 zł :
film trwać będzie ok 15-20 minut, i choć nadal dotyczyć będzie jedynie bitwy - całość zostanie mocno rozbudowana, okraszona prostą fabułą oraz dialogami aktorskimi. Można liczyć na więcej epickich scen i bardziej kompleksowe ukazanie przebiegu starcia.

Jeśli uda się zebrać kwotę 50 000 zł :
wyprodukuję swój wymarzony od lat - pełnometrażowy film animowany pt. "Jasyr". Głównym bohaterem filmu będzie pan Jerzy Ruszczyc, znany w całej Rzeczpospolitej Zagończyk i Awanturnik, który w przeddzień wojny z Imperium Osmańskim rusza na Krym z zadaniem wykupu pewnej Szlachcianki z tatarskiej niewoli. Szybko jednak okazuje się że proste zadanie ma drugie i trzecie dno, a sprawa przyjmuje obrót wręcz kryminalny. Nie będzie to już klasyczny film wojenny,a raczej awanturniczy film przygodowy z elementami kryminału oraz tzw. "heist movie" - w którym Bitwa Chocimska będzie jednym z końcowych epizodów. Film w tej formie trwać będzie ok. 90-110 minut

Dla wspierających produkcję przygotowane są specjalne nagrody, min. mój ostatni film pełnometrażowy pt. "Semper Fidelis: ta krew to za nasz Lwów" - zarówno na niepublicznym linku jak i na DVD, umieszczenie nazwiska w napisach końcowych filmu, czy możliwość użyczenia twarzy pod jedną z postaci występujących w filmie.

Jeśli kogoś interesuje techniczny aspekt tego jak tworzy się tego typu animację - spore części procesu produkcji będzie można obejrzeć w formie transmisji na żywo na serwisie Youtube. Osoby wspierające film otrzymają linki do zapisów transmisji.

Zachęcam do zapoznania się z fragmentami oraz wsparcia produkcji!
ODPOWIEDZ