Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Rogate ranczo

Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Rogate ranczo

Postautor: Dusqmad » 2006-08-02, 08:16

Obrazek Obrazek

Info o filmie:
reżyseria: John Sanford, Will Finn
scenariusz: John Sanford, Will Finn
muzyka: Alan Menken
gatunek: animacja
produkcja: USA
data premiery: 2004-05-28 (Polska) , 2004-03-21 (Świat)
obsada: Judi Dench, Jennifer Tilly, Roseanne Barr, Randy Quaid, Cuba Gooding, Steve Buscemi

Fabuła:
Wyjęty spod prawa Alameda Slim planuje przejęcie farmy Patch of Heaven prowadzonej przez Pearl. Poznawszy jego niecne plany trzy waleczne krowy Madzia, pani Calloway i Grace, postanawiają, w obronie swego dotychczasowego sposobu życia, ochronić farmę przed przestępcą. Do akcji wciągają też inne zwierzęta, między innego konia Bucka, który twierdzi, że doskonale zna...karate. Zamierzają schwytać poszukiwanego listem gończym bandytę i zdobyć wyznaczoną za niego nagrodę. Taki sam zamiar ma tajemniczy łowca nagród, Rico. (źródło: filmweb.pl)

Co tu dużo mówić – nic specjalnego. Być może film oceniam nisko, gdyż wyrosłem już z tego gatunku? Nie wiem, ale nie zmienia to faktu, że opowieść o perypetiach trzech krów ratujących ranczo oglądałem z wielkim znużeniem. Mało jest tu sytuacji potrafiących bawić widza. Ba, zaryzykowałbym stwierdzenia, że nie ma ich wcale. W sumie nie jestem przeciwnikiem filmów Disneya robionych przy użyciu starych metod animacji, ale temu wyraźnie brakuje uroku, który tkwił w podobnych produkcjach sprzed kilku lat. Jeśli nie oglądaliście to odradzam, a jeśli oglądnęliście to możecie zasilić ten temat wypowiedziami ;).
witch
Vincent Vega

Re: Rogate ranczo

Postautor: witch » 2006-11-27, 18:55

Film całkiem niezły. Moge dać 7/10
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-02-24, 19:34

hehe ja chyba też już z tego wyrosłam, nie spodziewałam się nic specjalnego i równiez tego nie otrzymałam z pl dubbingiem całkiem niezły, ale nie zachwycił mnie. ech... wolę coś w stylu "Ice Age" ;)
Ostatnio zmieniony 2007-11-21, 19:19 przez Mela0607, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2007-02-24, 21:00

Oglądałam Rigate ranczo z klasą w kinie. Mało co pamiętam...
Myślę jednak, że były momenty, w których się śmiałam i ogólnie film chyba był w miarę fajny, bo jakichś złych wspomnień nie mam. Nie jestem pewna, ale chyba te krówki śpiewały? :-P
Solar
Indiana Jones

Postautor: Solar » 2007-03-10, 14:13

Ostatnio filmy animowane (vide. "Shrek", "Sezon na misia") są robione w taki sposób, że nie tylko dzieci mogą się przy nich dobrze bawić. "Rogate ranczo" jest to film typowo dla dzieci i im się powinien spodobać, dla reszty będzie raczej nudny. Owszem, jest kilka zabawnych momentów w czasie których można się uśmiechnąć, ale tylko tyle. Moim zdaniem typowy "średniaczek stanów niższych" ;)
Mariczanka
Jack Sparrow

Postautor: Mariczanka » 2008-08-31, 01:32

Niewiele mnie tu śmieszyło. Fragmenty może ciekawe ale całościowo kiepska produkcja. Moim zdaniem tylko dla młodszych.
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2008-12-23, 10:17

Nie byłam zachwycona. Film dobrze się wpisuje w konwencję popularnego i dochodowego kina rodzinnego, przy którym rodzice nie będą znudzeni, jeśli pójdą do kina z dzieciakami. Disneyowskie, szczęśliwe zakończenie i pouczający morał o triumfującej sile dobra, przyjaźni i uczciwości. Gagi na średnim poziomie. Irytująca piosenka Eweliny Flinty promująca polską wersję. Mogło być lepiej :)

Wróć do „Animacja”