Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Hardkor 44

Rubenos
Darth Vader

Hardkor 44

Postautor: Rubenos » 2010-06-26, 20:22

Czyli o najnowszym projekcie Tomasza Bagińskiego, inspirowanego wydarzeniami z Powstania Warszawskiego. Całość ma być umieszczona w konwencji science fiction, gdzie naziści będą przedstawieni jako zdehumanizowane robory stworzone do zabijania. Co sądzicie o tym pomyśle, o takim sposobie traktowania historii? Jak duże szanse ma projekt na "spopularyzowanie" tego fragmentu dziejów Polski na świecie?

Strona projektu: http://hardkor44.pl/

Jak na razie do obejrzenia są bardzo zachęcające concept arty. Data premiery nie jest jeszcze dokładnie sprecyzowana.
Solar
Indiana Jones

Re: Hardkor 44

Postautor: Solar » 2011-01-03, 22:44

Ciężko mówić o jakimś większym "popularyzowaniu" historii, kiedy przedstawiamy ją w konwencji SF. Tzn. jasne część obcokrajowych widzów załapie, że jest on robiony na podstawie autentycznej historii, ale ciężko mówić tutaj o jakimś specjalnie dydaktycznym przesłaniu. To nie "Katyń" Wajdy :P

A co do opinii, cóż trzeba poczekać. Concept arty wyglądają jak z gry komputerowej i mam nadzieje mimo wszystko, że film będzie ciekawszy niż się na razie zapowiada. Z resztą już sam tytuł mnie odrzuca, brzmi zbyt nastolatkowo i infantylnie. No, ale pożyjemy, zobaczymy, obym się na Bagińskim nie zawiódł, bo mam do faceta duży szacunek. Ale fakt faktem, wziął sobie trudny orzech do zgryzienia ;)

Wróć do „Animacja”