Miasteczko Halloween

Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Miasteczko Halloween

Postautor: Aquariia » 2007-02-08, 18:28

Obrazek

reżyseria Henry Selick
scenariusz Tim Burton, Caroline Thompson
zdjęcia Pete Kozachik
muzyka Danny Elfman
gatunek: Animacja , Fantasy , Musical
data premiery: 1993-10-09 (Świat)
obsada:
Chris Sarandon - Jack Skellington (głos)
Danny Elfman - Jack Skellington (śpiew), Barrel (głos), Clown with Tearaway Face (głos)
Catherine O'Hara - Sally, Shock (głos)

Miasteczko Halloween. Jack Skelleton znany również jako Pumpkin King to szef grupy potworów, duchów, czarownic, wampirów i innych straszydeł, które przez cały rok przygotowują się do swojego wielkiego święta - Halloween, w czasie którego mogą do woli straszyć i przerażać. Jednak przez przypadek Jack trafia do kolorowego i wesołego Miasteczka Bożonarodzeniowego, w którym prym wiodą Mikołaj i mali pomocnicy pomagający mu wręczać dzieciom prezenty. Jack wpada na diaboliczny pomysł - tegoroczne Boże Narodzenie zostanie zorganizowane przez mieszkańców Miasteczka Halloween! (filmweb.pl)
--------------------------------------
Świetna animacja połączona z musicalem. Film zrobił na mnie duże wrażenie już od samego początku. Przedewszystkim genialna muzyka (Elfmana) i kwestie śpiewanie przez bohterów. Bardzo podobał mi się wizualnie. Widać że do filmu przyłożył ręke Tim Burton. Cudowny głos główniego bohatera dobrze, że wzieli Chris'a Sarandon'a do tej roli. Chyba polubię musicale.
ble
Tyler Durden

Re: Miasteczko Halloween

Postautor: ble » 2007-08-10, 23:11

Tim Burton&Danny Elfman&musical&Święta Bożego Narodzenia ;) Czego chcieć więcej? Chyba tylko prezentu pod choinką w wykonaniu ekipy Jack'a ;)
Ktoś
Indiana Jones

Postautor: Ktoś » 2007-08-11, 11:07

"Miasteczko..." było świetne to fakt ale chyba bardziej podoba mi sie "Gnijąca panna młoda". Ma bardziej wciągająca fabułe i grafivcznie jest przyjemniejsza dla oka :-) Ale nawet najsłabyszy film Burtona godny jest uwagi i zachwytów, a "Miasteczko Hallowen" szczegolnie :-) Genialne sekwencje muzyczne, ciekawi bohaterowie (te trzy małe potwory co porwały św. mikołaja to moi faworyci:) no i chrakterystyczna animacja (wyobrażacie sobie ile roboty było z Oogie Boogie, zwłaszcza jak wyleciałyt z niego te małe robaczki). Kto jeszcze nie obejżał powinien to zrobić jak najszybciej.
Inspiration
Mad Max

Postautor: Inspiration » 2007-08-20, 10:44

Bardzo mi się podoba animacja tego filmu, od tego zacznę. Czuć w tej produkcji Burtona i to bardzo. osobiscie wolę 'Miasteczko Halloween' niż 'Gnijącą pannę młodą', być może dlatego, że po tym drugim spodziewałam się czegoś więcej. Piosenki i muzyka tutaj stoją na wysokim poziomie i szczerze, to ciągle czekałam aż bohaterowie znowu zaczną coś śpiewać. Mój ulubiony bohater to ten worek, zapomniałam jak dokładnie się nazywał ;)
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-12-27, 20:47

Drugi najlepszy musical jaki miałam zaszczyt zobaczyć. Klimat w bajce jest na swój sposób piękny; podoba mi sie muzyka, fabuła, która wyróźnia się od typowo disneyowkish produkcji jak i sam efekt, który powstał, a jest zadziwiający. Animacja jest prosta, ale jednak bardzo interesująca; nie można się do niczego przyczepić, bo filmy Burton'a właśnie mają to do siebie; podoba mi się jego świat to w jaki sposób przelewa go na ekran, a co raz bardziej mnie ten facet zadziwia, ale to mi sie własnie w nim podoba...
katiuszka87
Jack Sparrow

Postautor: katiuszka87 » 2008-12-23, 10:54

Śliczne postaci - naprawdę pomysłowo zaprojektowane i zanimowane. Miasteczko Halloween jest trochę jak kraina Alicji - bajkowe, oniryczne, piękne. Uczta dla oczu.
Solar
Indiana Jones

Postautor: Solar » 2011-03-27, 12:58

Polska wersja językowa jest naprawdę świetna Aktorzy teatrów Buffo i Roma naprawdę dają radę, aż byłem zaskoczony :D Film w polskiej wersji nie traci dużo z niepokojącego, Burtonowskiego klimaty, a to już coś znaczy.
Angie87
Forrest Gump

Postautor: Angie87 » 2011-05-09, 11:08

Uwielbiam Burtona:) Jego filmy mają specyficzny klimat, rewelacyjna muzyka i perfekcyjny dubbing sprawiło, że jest to jedna z moich najulubieńszych animacji:)

Wróć do „Animacja”