Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Shrek Trzeci

Czy 3 część Shreka jest równie dobra jak dwie poprzednie?

tak
9
45%
nie
9
45%
nie potrafie tego określic :P
2
10%

Liczba głosów: 20
sekiwake
Forrest Gump

Shrek Trzeci

Post autor: sekiwake » 2006-12-20, 11:07

Obrazek
Info o filmie:
reżyseria: Raman Hui , Chris Miller
scenariusz: Jeffrey Price, Peter S. Seaman, J. David Stem, David N. Weiss, Jon Zack
produkcja: USA
data premiery: 2007-06-29 (Polska) , 2007-05-17 (Świat)
obsada: Eddie Murphy, Mike Myers, Cameron Diaz, Antonio Banderas, John Cleese

Fabuła:
Historii zielonego ogra ciąg dalszy. Ojciec Fiony zaakceptował ostatecznie swojego zięcia, zdecydował nawet, że Shrek i Fiona mają pełnić obowiązki panującej pary królewskiej. Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej, a Shrek z miłą chęcią wróciłby na swoje bagno. Król postanawia więc, że jeśli odnajdą następcę tronu, który obejmie rządy i godnie ich zastąpi, będą mogli opuścić królestwo i żyć własnym życiem. Odpowiednim kandydatem na króla jest siostrzeniec królowej Lilian, książę Artie. Shrek wyrusza, razem ze swoimi wiernymi druhami – Osiołkiem i Kotem w butach, w daleką podróż, aby odnaleźć i przekonać zbuntowanego Artiego, że powinien zasiąść na tronie. Tymczasem, podczas nieobecności Shreka w królestwie, Książę z bajki przeprowadza zamach stanu. Fiona organizuje ruch oporu, który ma przeciwstawić się uzurpatorowi do czasu, aż Shrek, Osiołek, Kot w butach i przyszły król Artur powrócą z podróży. (żródło: filmweb.pl)

No w końcu słychac cos o 3 części SHREKa :lol:
W trzeciej części animacji zobaczymy Shreka i Fione niechętnie rządzących Bardzo Odległa Krainą - rodzinnym królestwem Fiony.
Gdyby tylko udało im się znaleźć następce tronu, mogliby spokojnie powrócić na stare śmieci.
Podczas gdy Shrek, Osiołek i Kot w butach wyruszają na poszukiwania następcy, Fiona pozostaje w domu pod urokiem... Księcia Czarującego (w tej roli Rupert Everett).

Ciekawe czy ta wersja będzie równie udana jak dwie poprzednie - ciekaw tez jestem Waszych opini w tej kwestii. :569:

A oto zwiastun filmowy ZWIASTUN SHREKA :564: 3
Ostatnio zmieniony 2007-07-09, 15:58 przez sekiwake, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Re: Shrek Trzeci

Post autor: Aquariia » 2007-01-09, 19:20

Na filmwebie można zobaczyć polski zwiastun. Wygląda zachęcająco. Ciekawe czy twórcy utrzymają poziom poprzednich części.
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-02-28, 22:03

http://images.apple.com/movies/paramoun ... _h640w.mov

Drugi zwiastun Shreka 3 wygląda ciekawie.
Solar
Indiana Jones

Post autor: Solar » 2007-03-10, 13:40

Tak ja patrzę i oglądam wydaje mi się , że będzie naprawdę fantastycznie :D Cóż, nie ukrywam, że jestem wielkim entuzjastą Shreka i czekam na trzecią cześć od kilku miesięcy. Patrząc po trailerach twórcom nie zabrakło pomysłów. Myślę, że będzie dobrze :) A o dubbing się nie martwię, nasi udowodnili, że potrafią dobrze przekładać filmy animowane.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-05-07, 20:27

Zapowiada się bardzo ciekawie i mam nadzieję, że będzie równie dobre jak 1 i 2 część ;-)
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-05-08, 23:24

premiera zdaje sie 7. lipca

Poza tym zmienili nazwe Zasiedmiogorogrodu na Bardzo Odlegla Kraine?? Wierzbiete zwolnili z robienia list dialogowych? Oby nie
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-05-16, 15:03

W najnowszym zwiastunie jest Zasiedmiogórogród.
Solar pisze:Myślę, że będzie dobrze A o dubbing się nie martwię, nasi udowodnili, że potrafią dobrze przekładać filmy animowane.
Zgadzam się. Polski zwiastun odrazu lepiej brzmiał. Dubbing ze Shreka jest niesamowity.
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Post autor: Guskas » 2007-05-18, 21:23

Tak, szczególnie Stuhr w roli osła świetnie się sprawdza. Z osiołkiem mu do twarzy :). Też już się nie mogę doczekać tego filmu, ale w sumie dobrze, że będzie na wakacjach, bo u siebie w mieścinie nawet kina nie mam, a tak będę mogła pojechać :)
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-06-16, 16:12

no,ale przede wszystkim Wierzbięta odwalił i odwala kawał dobrej roboty robiać polksie listy dialogowe.
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-06-30, 21:40

Dzisiaj właśnie byłam w kinie i mogę powiedzieć, że naprawdę warto. Humor jest może bardziej nastawiony amerykańsko, ale można wyłapać kilka aluzji i do polski np. becikowe. Cała trójka trzyma poziom poprzednich dwóch części. Porządnie się wyśmiałam :)
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-06-30, 22:15

Kolejny sequel Shreka nie oferuje nic ponad to co można było obejrzeć w poprzednich częściach. Nadal jest zabawnie i można z przyjemnością spędzić czas, ale nie jest to już ten sam poziom co pierwsza część. Fabuła już nie jest tak ciekawa, znowu Shrek z Osłem i Kotem w Butach muszą wyruszyć w podróż, a później ratować siebie nawzajem. Trzecia część ani nie zaskoczy ani specjalnie nie rozśmieszy. Brakuje nowych pomysłów, lub postaci (jak Kot w Butach w części 2). Pewnie na tej części się nie skończy, a szkoda bo wg. mnie byłoby to najlepsze wyjście.
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-01, 11:12

blue berry pisze:Dzisiaj właśnie byłam w kinie i mogę powiedzieć, że naprawdę warto. Humor jest może bardziej nastawiony amerykańsko, ale można wyłapać kilka aluzji i do polski np. becikowe. Cała trójka trzyma poziom poprzednich dwóch części. Porządnie się wyśmiałam :)
Co to znaczy że humor jest nastawiony amerykańsko? :-)
Nie widziałam jeszcze tego filmu ale chyba nie skusze sie żeby wydać na niego 13 zł w kinie chyba wole sobie ściągnąć bo na DVD też żal forsy. Tego typu humor już dawno mnie znudził, występuje w każdej kolejnej produkcji animowanej, ileż można :roll: na dwojce powinno sie skończyć ale ktoś to trafnie określił nie pozbywa sie kury znoszącej zlote jaja i kolejne Shreki będą powtawać do tąd aż nie stworzą totalnego gniota.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-01, 15:51

Ktoś pisze:wole sobie ściągnąć bo na DVD też żal forsy

Radzę koleżanko takiego typu wypowiedzi zostawiać dla siebie, chyba, że chcesz mieć doczynienia z adminem :-) bo tego typu słowa jak "ściągnąć" są karane na tym forum.
Ostatni punkt w regulaminie o tym mówi:

:arrow: Piractwo
Na forum panuje zakaz pisania o nielegalnych kopiach. Nie pytamy o to skąd można nielegalnie ściągnąć jakiś film i napisy do niego, czy ktoś może podesłać mi piosenkę z tego i tego filmu, a gdzie można znaleźć taki i taki soundtrack. Jeśli popierasz piractwo, ściągasz na masową skalę filmy/muzykę jest to sprawą Twoją – nie zamierzam w to wnikać, ani się temu przeciwstawiać, nic mi do tego. Po prostu prowadź swoje poszukiwania w innych miejscach. O piractwie tutaj nie wspominamy, nawet pisząc:
'ostatnio ściągnąłem sobie film „ Pulp Fiction”. Jest on świetnie zagrany, wyreżyserowany…'
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-07-01, 16:02

A ty Khan jesteś wielkim strażnikiem regulaminu na forum? Wydaje mi się, że na forum jest osoba od tego odpowiedzialna.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-01, 16:05

Nie jestem strażnikiem i wcale nie mam zamiaru nikogo oskarżać o nic tylko jak będzie to czytał Dusq to to samo jej powie. Nie zamierzam sie kłócić ja poprostu mówie jak jest żeby później problemów nie było. Chcesz to na tematy regulaminu mogę wogóle się nie odzywać ale później jak dostanie pare osób jeszcze bana to będzie płacz i zgrzytanie zębów dlaczego zostałem zbanowany. Na tym kończę bo to jest temat o Shreku 3 a nie o regulaminie :-)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-07-01, 19:28

Za wspominanie w postach o ściąganiu filmów nie przewidziałem żadnych ostrzeżeń, ale jest to nietaktem. Uważam, że takie działania nie są powodem do chwalenia się: jeśli jakiemuś znajomemu ukradniesz film to też jest to czyn, o którym z emfazą należy wspomnieć przy wygłaszaniu własnej opinii na jego temat? Nie sądzę, a to są te same realia. Można mówić, że ONI mają tyle kasy, a ja jestem taki biedny, mój budżet ucierpi przez częste wizyty w sklepach i wypożyczalniach. Nie wmawiaj sobie jednak, że jest to syndrom Robin Hooda. To po prostu zwykła kradzież!

Ktoś chce na ten temat podyskutować? Można założyć osobny temat. Ja ustosunkowałem się do powyższej dyskusji i uważam ją za zamkniętą (przynajmniej w temacie o trzeciej części Shreka)
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-01, 23:02

Ja tylko dodam (na usprawiedliwienie) że napisałam tak żeby podkreślić mój stosunek do 3 częśći Shreka. Na drugi raz wobec tego nie bede pisać tego typu wypowiedzi. Dusq nie denerwuj sie ;-)
KhAn strożu ty mój ciesze sie że masz na względzie moje dobro :-)

Dusqmad» Poprzednia wypowiedź mojego autorstwa jest alegoryczna, nie kierowałem tych słów wprost do Ciebie ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ktoś, łącznie zmieniany 2 razy.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2007-07-05, 13:31

"Shrek Trzeci" jest najsłabszą ze wszystkich części i mógłby być Shrekiem ostatnim, ale o czwartym powrocie ogra mówiło się już po premierze "Shreka 2", więc na trzeciej części raczej się nie skończy.
Ogólnie po wyjściu z kina czułem się lekko zawiedziony. W końcu na "Shreka 3" trzeba było czekać aż 3 lata. Po tym długim czasie dostałem bardzo dobry film, świetny w porównaniu z wieloma obecnymi filmami animowanymi, ale jak na Shreka niestety wybrakowanego. Wszystkiego jest tu jakby za mało. Zarówno śmiesznych dialogów (których jest sporo, ale w porównaniu z poprzednimi Shrekami już nie tak wiele), aluzji do naszej polskiej rzeczywistości (było Zero Tolerancji i becikowe, ale w Shreku 2 było tego o wiele więcej), oraz ciekawych odniesień do znanych filmów (w "Shreku 2" można było je wyłapywać garściami, w trzeciej części już nie) i nowych postaci (sama postać Artiego to jak dla mnie za mało).
W dodatku na koniec oczekiwałem jak w poprzednich Shrekach jakiegoś szybkiego rockowego numeru i wielkiej bitwy ze złymi bohaterami, a wszystkie złe postaci, oprócz Księcia z Bajki zostaly pokonane...morałem, którego też w Shreku być nie powinno.

Ogólnie spędziłem jednak bardzo miło czas, bo Shrek to Shrek i są w nim takie teksty i gagi, że trudno się nie smiać. Soundtrack jest nadal bardzo dobry (chociaż brakuje czegoś tak szybko wpadającego w ucho jak "Accidentally in Love" w "Shreku 2"), a ogromnym plusem filmu nadal jest świetne tłumaczenie Wierzbięty i genialny dubbing. Nadal warto zobaczyć, bo obecnie mało jest tak dobrych filmów animowanych.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-07-08, 11:34

Jak to w kontynuacjach bywa, tendencja spadkowa. Owszem utrzymany na przyzwoitym poziomie. Ale gorsza fabuła, o wiele mniej ciekawych i śmiesznych dialogów. Miałam nadzieję, że podróż Shreka, Osła i Kota wprowadzi klimat z poprzednich części, ale nic z tego. Shrek zrobił się bardzo sentymentalny, te moralizatorskie teksty do Artura nie powinny mieć miejsca. Gdzie podział się ten wielki straszny Ogr z poprzednich części?
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-09, 11:20

Zatrzasną się w swoim wypaśnym kibelku na bagnach :-D
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-10, 08:01

Byłem na tym filmie wczoraj i muszę przyznać, że było takie sobie. Za mało takich śmiesznych scen które mnie by rozbawiły. Widząc po tym shreku możemy się spodziewać kolejnej części, chociaż nie wiem poco by miała zostać zrobiona. Film warty obejrzenia aby kontynuować Shreka oraz na nudne wieczorki.
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-10, 10:59

KhAn pisze: Widząc po tym shreku możemy się spodziewać kolejnej części, chociaż nie wiem poco by miała zostać zrobiona
Nie tyle MOŻEMY się spodziewać co jest pewne na 100% że Shrek czwarty powstanie. Już trwają prace nad kontymuacją.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-07-11, 10:43

Ależ o tym już dawno mówiono:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=30745

Komentarz: popatrzcie na datę tego newsa. Jak tak dalej pójdzie to za niedługo będziemy się dowiadywać o remake'ach jeszcze przed powstaniem pierwowzorów.
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-11, 11:15

Dusqmad pisze:Komentarz: popatrzcie na datę tego newsa. Jak tak dalej pójdzie to za niedługo będziemy się dowiadywać o remake'ach jeszcze przed powstaniem pierwowzorów.
;-)
Niemalże już tak jest, patrz Piraci z Karaibów :-)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-07-11, 11:22

Patrzę i nie dostrzegam. Możesz rozwinąć ? ;)
ODPOWIEDZ