Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Wall-e

kurka_wodna
Forrest Gump

Wall-e

Postautor: kurka_wodna » 2008-07-21, 12:13

Obrazek

Info o filmie:
Reżyseria: Andrew Stanton
Scenariusz: Andrew Stanton

Obsada
Ben Burtt - WALL•E / M-O (głos)
Elissa Knight - Ewa (głos)
Jeff Garlin - Kapitan (głos)
Fred Willard - Shelby Forthright (głos)
John Ratzenberger - John (głos)
Kathy Najimy - Mary (głos)
Sigourney Weaver - Komputer (głos)
Waldemar Barwiński - WALL•E (polski dubbing)
Agnieszka Judycka - Ewa (polski dubbing)
Cezary Żak - Kapitan (polski dubbing)
Miłogost Reczek - Shelby Forthright (polski dubbing)
Andrzej Blumenfeld - Janusz (polski dubbing)
Anna Dymna - Marysia (polski dubbing)
Danuta Stenka - Komputer (polski dubbing)

[Fabuła:
Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot?
WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu. Jego podróż przez galaktykę, przyjaźń z EVE, zabawne przygody oraz nowi, niekiedy niezwykli przyjaciele stali się tematem najnowszej komedii Studia Pixar.
Awatar użytkownika
Miguel
Indiana Jones

Re: Wall-e

Postautor: Miguel » 2008-07-21, 23:20

Ktoś już oglądał? Warto? Zwiastun był rewelacyjny.
kurka_wodna
Forrest Gump

Postautor: kurka_wodna » 2008-07-22, 09:02

Szczerze mówiąc ja widziałem i film uważam za rewelacyjny. Aby było zabawniej i łamiąc stereotyp nie widziałem wielu rodziców z dziećmi w kinie ale raczej młode osoby a dokładniej pary ;] . Zatem chyba film musi coś w sobie mieć. Mnie się bardzo podobał. Jest głęboki. A poza tym genialna animacja.
lukass
Jack Sparrow

Postautor: lukass » 2008-07-22, 13:13

Przed premierą naczytałem się wielu pozytywnych recenzji na temat filmu. Podkreślano wspaniałą animację, nie typową fabułę, oraz dość ambitny wymiar bajki, niejako powrót do dawnych kanonów Disney'a. I rzeczywiście - z wieloma faktami jestem w stanie się zgodzić, ludzie z Pixara pod względem estetyki i wykonania nie mają sobie równych, każdy detal w filmie jest dopracowany, post apokaliptyczny świat naprawdę wgniata w fotel. Ciekawym rozwiązaniem jest też mała liczba dialogów, dzięki temu można wgłębić się bardziej w uczucia bohaterów. I wszystko byłoby ok, gdyby nie znów klasyczne, cukierkowe, pełne patosu i sztuczności zakońzenie. Wydaje mi się, że jeśli twórcy poszli po bandzie i zrobili naprawdę wybijający się z tłumu film, nie dla dzieci z pokolenia Pokemonów, to oszczędziliby nam typowo Disney'owskich posunięć.

7/10
kurka_wodna
Forrest Gump

Postautor: kurka_wodna » 2008-07-22, 17:20

lukass pisze:Przed premierą naczytałem się wielu pozytywnych recenzji na temat filmu. Podkreślano wspaniałą animację, nie typową fabułę, oraz dość ambitny wymiar bajki, niejako powrót do dawnych kanonów Disney'a. I rzeczywiście - z wieloma faktami jestem w stanie się zgodzić, ludzie z Pixara pod względem estetyki i wykonania nie mają sobie równych, każdy detal w filmie jest dopracowany, post apokaliptyczny świat naprawdę wgniata w fotel. Ciekawym rozwiązaniem jest też mała liczba dialogów, dzięki temu można wgłębić się bardziej w uczucia bohaterów. I wszystko byłoby ok, gdyby nie znów klasyczne, cukierkowe, pełne patosu i sztuczności zakońzenie. Wydaje mi się, że jeśli twórcy poszli po bandzie i zrobili naprawdę wybijający się z tłumu film, nie dla dzieci z pokolenia Pokemonów, to oszczędziliby nam typowo Disney'owskich posunięć.

7/10

Zgodzę się z pozytywnymi opiniami. A co do patosu. Nie do końca rozumiem dlaczego zakończenie uważasz za "cukierkowe" skoro takich zakończeń jest tak sporo w tak dużej ilości filmach to chyba ludzie właśnie tego chcą. Lubią kiedy dobrze się dzieję. Czy nie mam racji?
lukass
Jack Sparrow

Postautor: lukass » 2008-07-25, 15:38

No właśnie, powstaje tyle bajek według tych samych schematów, co powoli - moim zdaniem - robi się nudne, ale ludzie nie mają wyboru i chodzą na nie. Shrek niejako zapoczątkował erę typowo rozrywkowych animacji, które skupiają się na zabawnych dialogach i komizmie sytuacyjnym. Oczywiście była to swego rodzaju rewolucja, sam film uważam za świetny, ale co za dużo to nie zdrowo. Cieszy mnie, że powstała taka produkcja, jak Wall-E, która niejako odstaje od tego mechanizmu i zmiany te spowodowały, że zyskał sporą rzeszę fanów, a i recenzenci byli przychylni, co w przypadku animacji zdarza się rzadko. Wydaję mi się, że w naszych czasach brakuje tego typu animacji, które niosą ze sobą jakieś przesłanie, skłaniają do refleksji, łączą przyjemne z pożytecznym. Mi osobiście, by uznać Wall-E za film bardzo dobry, badz rewelacyjny zabrakło bardziej oryginalnego zakończenia, a tak wydaje mi się, że autorzy poszli na łatwiznę, że nie starczyło im sił na ostatnią innowacje. Oczywiście to tylko moja, subiektywna opinia.
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2008-08-11, 19:30

lukass pisze:zabrakło bardziej oryginalnego zakończenia, a tak wydaje mi się, że autorzy poszli na łatwiznę, że nie starczyło im sił na ostatnią innowacje.

Mi też z początku zakończenie nie bardzo pasowało. [SPOJLER] Cała gromadka ludzi bez słowa sprzeciwu wraca z luksusu do będącej w tragicznym stanie Ziemi. [/SPOJLER]. Jednak po chwilowym zastanowieniu stwierdziłem, że koniec wcale nie jest zły. Nie można zapominać, że to film także dla małych dzieci i nie wyobrażam sobie, aby skończył się bez happy-endu albo zakończył się jakoś niewiarygodnie pomysłowo. "Wall-e" ma pokazywać, abyśmy dbali o własną planetę, a przy okazji dawać nadzieję, że nawet przy kompletnie beznadziejnym stanie Ziemi ciągle jest nadzieja na przywrócenie jej dawnej świetności. I ma to być zrozumiałe nawet dla najmłodszego odbiorcy.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2008-08-14, 21:15

Zgadzam się z Miodziem, nie można zapominać, że Wall-E to film dla dzieci. Ja akurat podczas seansu widziałam na sali mnóstwo dzieciaków i cieszę się, że zakończenie było pozytywne. Cały film jest naprawdę dobry. Cudu nie ma, ale warto obejrzeć. Mało dialogów, a nudzić się nie da. Poza tym bardzo ciekawa wizja naszego społeczeństwa.
Żabka
Vincent Vega

Postautor: Żabka » 2009-11-10, 20:53

Ja też uważam,że filmy dla dzieci powinny byc tworzone z morałem na końcu,żeby młody widz mógł się uczyc czegoś od nich. W tym przypadku cały film niejako jest przestrogą i morałem na przykład przed tym,że warto dbac o środowisko,ale też warto dbac o swój organizm...
Mi się bardzo podobał, szcególnie te sceny jak oni stoją i jedyne co do siebie mówią to: "Walle" "Ewa" itp. Ludzie są na drugim planie i to tym raczej nie korzystnym
Awatar użytkownika
premierka
Jack Sparrow

Postautor: premierka » 2012-02-22, 14:49

Zgadzam sie, taka jest idea bajki :)

Miałam okazję być w kinie na Wallem i naprawdę bardzo sie cieszę. Bajka magiczna i z dużym bagażem pozytywnych wartości, przemyśleń.
jacek78
Vincent Vega

Postautor: jacek78 » 2012-05-22, 10:17

Bajka bardzo fajna dla dzieci bez zbędnej przemocy i nie wiadomo jakich scen wojny\walki. Morał dla dzieci także jest tak jak już pisali koledzy powyżej, do tego ogólna fajna animacja i scenariusz i dawką humoru. Spokojnie można dać ocenę 7\10.
amelia123
Indiana Jones

Postautor: amelia123 » 2012-11-02, 16:53

poszłam na ten film z dzieckiem,mnie zachwycił,wzruszył,ale moje dziecko strasznie się wynudziło,nie mógł doczekać się kiedy będzie koniec.Film uświadomił mi,że nie potrzebne są rozbudowane dialogi,żeby przekazać widzowi piękną historię.
hippis
Forrest Gump

Postautor: hippis » 2017-10-24, 12:06

Ta bajka jest dla dorosłych bardziej niż dla dzieci. Jedna z moich ulubionych ;)

Wróć do „Animacja”